در آئودی ، ما همواره محدودیت ها رو در رابطه با تکنولوژی در رانندگی کنار میزنیم تا استرس ناشی از جاده رو کاهش بدیم.
 برای پیشبرد این هدف،  Audi A4 جدید تعداد زیادی سیستم برای کمک به راننده ارائه کرده. 
در این ماشین،  همه پیش فرض ها استاندارد هستند. اگه یه پیچ ناگهانی تشخیص داده بشه، سیستم بطور خودکار سانروف  و پنجره ها رو می بنده و کمربندها رو قفل یا محکم میکنه و سیستم ترمز به منظور جلوگیری از شدت برخورد آماده به کار میشه. قابلیت مشابهی در پشت ماشین، در برخورد از عقب، به لطف تشخیص سنسورهای عقب و استاندارد های A4  وجود داره.
Audi A4 از دوربین مقابل ماشین به منظور تشخیص ماشین ها و عابرین پیاده تا سرعت 52 مایل بر ساعت استفاده میکنه. این سیستم با هشدارِ یک برخورد قریب الوقوع، به راننده کمک میکنه و اگه نیاز باشه اضطراری ترمز میکنه. این سیستم میتونه تا 25 مایل بر ساعت سرعت ماشین رو کاهش بده، که بصورت بالقوه از تصادفات و موقعیت هایی که زیر اون سرعت رخ میده جلوگیری میکنه. سیستم کمکی فعالِ خطوط ، از دوربین مقابل به منظور مشاهده خط کشی های جاده استفاده میکنه. اگه سیستم ببینه که ماشین روی خطوط وایساده یا از اونا عبور کرده، هشداری رو بصورت ویبره های ریز تولید میکنه یا سیستم هدایت فعال فرمون فعال میشه. سیستم دیگه ای که از تصادف جلوگیری میکنه، در واقع سیستم کمکی جلوگیری از تصادف  نام داره. در صورت وقوع شرایط اضطراری، سیستم، موانع و خطوط جاده رو تشخیص میده و اندکی در کنترل فرمون کمک میکنه تا از پیچیدین زیاد جلوگیری شه و ماشین بین خطوط باقی بمونه. سیستم کمکی چراغ های جلو، هنگام تشخیص ترافیک در مسیر، بطور خودکار چراغ های جلو رو روشن و خاموش میکنن. همچنین سیستم تشخیص تابلوهای جاده، بسیاری از تابلوهای رانندگی رو پوشش میده
و اونا رو روی head up display و صفحه نمایش ماشین نشون میده. سیستم های دیگه ای هم وجود داره که در موقعیت های ترافیک از مقابل فعال میشن؛ مثل سیستم کمکی پیچ، که از سنسور ها و دوربین مقابل استفاده میکنه. وقتی که A4 متوقفه، ترافیک روبرو رو بررسی میکنه. وقتی سیگنالی رو برای پیچیدن به چپ دریافت میکنه و راننده شروع به پیچیدن میکنه،در حالیکه سنسورها وجود ترافیک رو هنوز هم تشخیص میدن، A4 خودش از قرار گرفتن در مسیر ترافیک خودداری میکنه. 
سیستم کمکی ترافیک پشت سر، از حسگرهای راداری به منظور تشخیص ترافیکِ در حال عبور از پشت سر، هنگام دنده عقب در پارکینگ استفاده میکنه. فلش های نشانگر در نمایشگر MMI ماشین به راننده بصورت صوتی هشدار میدن و برای مجاب کردن راننده برای متوقف کردن ماشین، مدام بصورت نصفه نیمه ترمز میکنن. 
سیستم کمکی A4 در شرایط مختلف از تصادف جلوگیری میکنن. حسگرهای راداری پشت ماشین ترافیک رو اسکن میکنن و اگه تشخیص بدن که ماشینی از عقب داره میاد، در صورت باز شدن در ماشین، با فلش زدن نوارهای رنگی LED درون درِ ماشین به راننده یا سرنشین هشدار میدن. چیزی که در این ماشین جدیده، سیستم کمکی راهبندونه، که شتاب گیری خودکار، توقف ماشین و گاز دادن و برای اولین بار هدایت فرمون رو باهم ترکیب کرده. با استفاده از تمام حسگرها و دوربین های مقابل، و در ازدحامی که سرعت ترافیک در اون زیر 40 مایل بر ساعته، این سیستم، استرس راننده رو با کمی کمک تو هدایت ماشین از بین میبره. این سیستم های کمکی رانندگی، تنها بخشی از کل سیستم ها هستن. A4 جدید، مرزهای جدیدی در توصیف تکنولوژی بوجود آورده. 
سیستم های کمکی راننده BMW
"بی ام و " های سری 5 جدید با جدیدترین سیستم های کمکی راننده ارائه شدن. یکی از اونا سیستم کمکی هدایت و کنترل لاینه، که نقطه عطفی در رانندگی های خودکار هستن. این سیستم استرس رو از راننده دور میکنه، بخصوص در بزرگراه ها، و امنیت و راحتی رو به ارمغان میاره.
سیستم هشدارهای سر تقاطعِ  BMW سری 5 جدیدتون، در صورت احتمال برخورد با ماشینی که از تقاطع بیرون میاد، بهتون هشدار میده. این سیستم برای ترمز شما از پیش، شرط میذاره و در موارد اضطراری، ترمز میزنه. این ها فقط دو نمونه از تعداد زیادی از سیستم های کمکی رانندگی در BMW های سری 5 جدید بودند.

سیستم های کمکی راننده مرسدس بنز
سیستم کمکی پارک فعال بعنوان جزئی از پکیج کمکی راننده، مزیت های زیادی داره. آستانه سرعت به لطف ادغام شدن رادار و دوربین به طرز قابل توجهی بیشتر از سیستم های معمولیه. اگه سیستم، خطر برخورد با ماشین مقابلش رو تشخیص بده، ابتدا با هشدار های بصری و صوتی واکنش نشون میده. اگه راننده به موقعیت واکنش نشون بده و پدال ترمز رو فشار بده، سیستم کمکیِ ترمز بیشترین فشار موثر ترمز رو اعمال میکنه، حتی اگه فشار پدال خیلی ضعیف باشه، درست مثل ترمز اضطراری. اگه واکنشی از سوی راننده دریافت نشه، این سیستم میتونه تا مرز 250 کیلومتر بر ساعت از ترمزِ خودکار استفاده کنه. تا سرعت 100 کیلومتر بر ساعت، سیستم کمکی ترمزِ فعال، بعنوان جزئی از پکیج سیستم های کمکی ، به ماشین های ثابت هم واکنش نشون میده و تا سرعت 70 کیلومتر بر ساعت به عابرین پیاده که در منطقه خطرِ مقابل ماشین قرار میگیرن هم واکنش نشون میده و مانع تصادف میشه. به همین طریق سیستم "ترافیک در تقاطع"، از برخورد ماشین با ماشینِ در حال عبور سر تقاطع تا محدوده سرعت تقریبا 70 کیلومتر بر ساعت جلوگیری میکنه. برای مثال در موقعیت هایی که یه دوچرخه سوار یا ماشین قانون عبور از سمت راست رو رعایت نمیکنن و همینطوری به مسیرشون ادامه میدن، سیستم کمکی تا سرعت 60 کیلومتر بر ساعت میتونه از تصادف جلوگیری کنه. تا سرعت 130 کیلومتر بر ساعت، اگه ماشین ترافیکی که در مقابل ماشین ایجاد شده و قابل دید نیست رو تشخیص بده، در همون وهله اول واکنش نشون میده، که اینکار شدیدا موجب کاهش تصادفات میشه. حتی در سرعت 100 کیلومتر بر ساعت هم از برخورد احتمالی توسط ترمزِ اضطراری جلوگیری میکنه. ترافیک پشت سرتون با چراغ های ترمز تطبیقی  حین ترمز آگاه میشن و  در زمان لازم هنگام توقف فلشرها هم روشن میشن.