این تویوتا RAV4 جدیده و در این ویدئو 10 چیزی که باید در موردش بدونین رو براتون میگیم.
تویوتا راو 4 جدید نسبت به قبل بلندتر و عریض‌تر، و به زوایای تند و تیزی آراسته شده که باید مواظب باشین خودتونو نبُرید! 4 مدل مختلف وجود داره. خب شما کدوم مدل رو ترجیح میدین؟ به نظر شما کدومشون زیباتره؟ مدل REGULAR، Rav4 X SE ،rav4 limited یا RAV 4 adventurer؟ 
RAV4 جدید یک جفت موتور 4 سیلندر بنزینی روشه. الان اطلاعاتی از عملکردش وجود نداره، اما موتور 2 لیتری بنزینی حدود 150 اسب بخار قدرت تولید میکنه و هم به شکل دنده‌ی دستی و هم اتوماتیک تولید می‌شه. درحالی که مدل پرقدرت‌ترِش که با موتور 2.5 لیتری هیبریدی و جعبه دنده CVT ارائه میشه تا 200 اسب بخار تولید ‌کنه.
مدل هیبریدی RAV4 دو موتور الکتریکی داره، یکی در جلو که به همراه موتور بنزینی بازدهی رو بالا می‌بره، و همزمان موتور الکتریکی دیگری در پشت ماشین هنگامی‌که قدرت بیشتری  لازم باشه، چرخ های عقب را به حرکت درمیاره.
خیلی از قسمت های RAV4  جدید با PRIUS مشترکه، که این یعنی اصلا برای آفرود مناسب نیست و باید رانندگی روی جاده اش رو ارتقا بده. اما هنوز برای حرکت در جاده های لغرنده کشش لازم رو داره.
 طراحی داخلی RAV4 جدید به مدرنی بیرونشه. همینطور مواد با کیفیت‌تری استفاده شده و توجه به جزئیاتش هم بیشتر شده. فقط این نمایشگر لمسی که بیرون زده یکمی زشته.
 انتظار میره که RAV4 جدید برای نسخه معمولی 2لیتریش، قیمتی حدود 28 هزار پوند، و 2 هزار پوند بیشتر برای نسخه هیبریدیش در نظر داشته باشه. 
راو4 جدید جادارتره و جای پای بیشتری نسبت به قبل داره. همچنین کابینش عریض‌تره و راحتی بیشتری به 3 سرنشین پشتی، حتی اگه باهم بشینن، میده. پس ممکنه رانندگان این ماشینو جایگزین Prius-ِشون کنن.
علاوه بر فضای بیشتر سرنشینان، RAV4 جدید فضای صندوق بیشتری هم داره. تویوتا رقم دقیقشو اعلام نکرده، اما اونا میگن که از مدل‌های قدیمی 547 لیتری هم بیشتره که این خیلی عالیه.
RAV4جدید حس امنیت تویوتا که شامل ترمز خودکار با قابلیت تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی، سیستم جلوگیری از برخورد میشه، رو داره.
در مورد سیستم سرگرمی باید گفت که راو4 جدید، از ورژن آپدیت شده برای مانیتور لمسی 8 اینچی‌اش بهره می بره. کار کردن باهاش راحته، اما کار کردن با صفحه لمسی‌اش حین رانندگی در مقایسه با سیستم لمسی روتاری دایال مزدا cx-5، به این راحتیا هم نیست. 

مشخصات فنی

تویوتا RAV4
اتوماتیک-هشت دنده CVT
2500
جلو-V شکل - تنفس طبیعی- داینامیک فورس
4
16
203
250
4595
1854
1699
-
رینگ 20
رینگ 20
200
9.3
9.4
یورو 6
BAS-TCS-DCS-ABS-EBD-ESP-ASR-BER
جانبی جلو- پرده ای - سرنشینان جلو- جانبی عقب
چرمی-برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن و حافظه
LED
-