این زنجیر چرخ که از مواد با دوامی ساخته شده، خیلی سریع و راحت عمل میکنه و به چرخ هاتون آسیب نمیزنه. jekol تنها 1سانتیمتر از دور قطرِ چرخ درون رینگ فضا می خواد. صحفه یِ فولادی وسط اون نیروی لازم برای حرکت کردن ماشینتونو فراهم میکنه. 
برای نصب ، jekol رو دور چرخ قرار دهید و انتهای اون رو به گیره اش متصل کنید. مهمه که در این نقطه گیره رو به سمت بالا قرار بدید. با کشیدن انتهای اون، jekol ، 12 میلیمتر به صورت خودکار تنگ می شه. Jekol سر جاش قفل میشه و به خوبی با سایز تایر منطبق میشه. بعدش، انتهای اون رو به داخل گیره برگردونید و اون رو محکم کنید. علاوه بر برف، از این وسیله روی هر سطح لغزنده دیگه ای میتونید استفاده کنید، برای مثال گل و لای و چمن. 
با هر چرخ و ماشینی استفاده میشه . با jekol اطمینان داشته باشید که به جاده برمیگردید.
 اینجا چیزی داریم که شما رو از گیر کردن تو هر مکانی نجات میده. با "track and go" آشنا شید که برخی معتقدند بهترین سیستم زنجیر برای چرخ هاست. 
با توجه به اینکه از قبل به سیستم ضد یخ مجهز شده بوده،  این سیستم شگفت انگیز حتی در غلبه بر سنگین ترین برف ها بسیار موثره. شیارهای لاستیکی اش باعث میشه تا رانندگی با این سیستم به طور شگفت انگیزی نرم و بدون لرزش باشه. 
در مقایسه با پیکاپ ها ی 4در4 و  شاسی بلند های خاصِ 4 در4، از "track and go" حتی وقتی که برف نیست هم میشه استفاده کرد. 
این سیستم برای ماشین هاییه که دنده اتومات هستن و تایر هایی با قطر بین 31 تا 35 اینچ دارند. اگه برف شما رو نگران کرد با "track and go"  جای نگرانی نیست؛ تو جاده به حرکتتون ادامه بدید.
پره های عنکبوتی که ساختِ سوئیسه، یه چیز جایگزین برای زنجیر چرخ های سنتیه. چه ماشینتون دیفرانسیل عقب باشه یا جلو و یا چهار چرخ باشه، پره های عنکبوتی با تکنولوژی بالای خودش اصطکاک لازم برای چرخ هاتون توی یخ، برف یا شرایط نامشخص رو بوجود میاره. اون سریعتر و راحتتر از زنجیر چرخ نصب می شه و با هر ماشین و مدلی در دنیا سازگاره. 
مدل های متعددی ازین پره ها وجود داره که متناسب با شرایط مختلف زمین در زمستان و همچنین نیازهای منحصر به فرد ماشین شما هستن. این مدل ها شامل فشرده، اسپرت، Alpine pro، ورژن سریع و همینطور easy sport و easy alpine pro هستن. هر بسته شامل تمام مولفات و سخت افزارهای ضروری و همچنین جزئیات و دستورالعمل های لازم میشه .
قبل از نصبِ پره های عنکبوتی نیاز به جعبه یِ مهره های مخصوص دارین که در آمریکا و دیگر کشور ها وجود دارن. مدل های مختلف، گاها یه پوشش تزئینیِ فولادی برای روی قسمت وسط رینگ دارن. 
چه ماشینتون دیفرانسیل عقب باشه یا جلو و یا چهار چرخ، پره های عنکبوتی، اصطحکاک فوق العاده ای برای رانندگی امن تو زمستون بوجود میارن. 
از وینچ های قابل حملِ (portable winches) کارخانه یِ Warn  دیدن کنید که یه ابزار قدرتمند و راحت برای کشیدن های سخته.
 گیرکردن چرخ های موتورتون تو قسمت های سنگیِ مسیر می تونه حس خوبتونو از رانندگی به کلی از بین ببره. با xt17 –ِکارخانه یِ warn میتونید ازین مخمصه تو 1 دقیقه خارج بشید؛ با دنده های قابل اعتمادش، موتور قوی اش، ترمز دیسکیش و کنترل های با دوامش. این دستگاه هرچی که بخواین رو در اختیارتون میذاره. 
 Xt17 به راحتی روی موتور سیکلیت یا اِسنوموبیلتون سوار میشه و تنها 8.5 پوند وزن داره. این وینچ قدرتمند میتونه تا 1700 پوند رو بکشه. اون شاملِ یه طناب با الیاف مصنوعیه و 40 فوت طول داره، که یه تکیه گاه خیلی محکم رو برای ماشینتون ایجاد میکنه.
از اونجا که کشیدن ماشین یا موتور با دست کار سختیه ، وینچِ قدرتمند کارخانه یِ Warn ، که با استفاده از یه مته یِ استاندارد مجهز میشه، حاوی سیمی به طول 30 فوته که توانایی کشیدن 500 پوند وزنو داره. برای کشیدن یک بار، روی تریلر یا کشیدن یه وزن زیاد در طبقات فروشگاه ایده آله.قرقره یِ متحرکش کشیدن اسباب رو خیلی راحت میکنه.
چه موتور شما باشه، چه وسیله نقلیه و یا فقط بار ِسنگینی باشه، وینچ های قابل حمل Warn کارتونو انجام میده.
اختراع بزرگ دیگه از کمپانیِ "پودین گو" زنجیر چرخ های شگفت انگیز شه. این زنجیر رو دور چرخ هاتون بندازین.
این زنجیر که از دو سری قطعه یِ فلزی با شکل های مختلف درست شده، اصطکاک لازم رو بوجود میاره و براحتی با هر سایز چرخی تنظیم میشه. این ابرزنجیر بهتون کمک میکنه تو هر شرایطی حرکت کنید، از سطوح پوشیده شده با برفِ شل گرفته تا یخبندون.
 اول این زنجیرو دور چرخاتون قرار بدید، بعدش یکم به جلو حرکت کنید تا به تنظیم دلخواهتون برسید. 
با دسته پلاستیکی مخصوص می تونید این زنجیر رو سفت کنید تا با چرخ ماشین متناسب بشه. حالا دیگه براحتی و با اطمینان ازش استفاده کنید. 
برای برداشتن زنجیر، از دسته یِ تنظیم کننده برای شل کردن اتصالات استفاده کنید. دفعه بعد که خواستید تو برف حرکت کنید ازین زنجیر چرخ های فوق العاده استفاده کنید و استرس نداشته باشید. 
چیزی که میبینید یدک کشِ ( portable tow truck ) -ِ که برای نجات خودروی شما از شرایط چسبناک طراحی شده. 
آیا تا به حال وسیله نقلیه تون تو برف، گل و لای یا شن ویا همچین جاهایی گیر افتاده؟ احتمالا میدونید که نمیتونید بیرون بکشیدش و سرویس های امدادی هم برای بیرون کشیدن ماشینتون هزینه های زیادی میگیرن. با این وسیله یِ قابل حمل میتونید ماشینتون رو نجات بدید و این مشکل رو تو 1 ثانیه حل کنید.
برای استفاده، این وسیله رو جلو چرخ های محرکتون بذارید و ماشینتونو به جلو حرکت بدید؛ به همین سادگی!
 این وسیله از دو سطح متفاوتِ یه تخته ی باریک تشکیل شده. یه سطح برای حرکت کردن چرخ اتومبیل هست و دومی اصطکاک لازم رو برای ایمن حرکت کردن خودرو بوجود میاره. این زیرچرخی، از با مواد با دوام پلی پروپیلن ساخته شده که تقریبا خراب نمیشه. این وسیله که تنها 3 پوند وزن داره میتونه تا هزاران کیلو رو تحمل کنه.
دفعه بعدی که گیر افتادید به یدک کش زنگ نزنید، کارتونو با این یدک کش قابل حمل راه بندازید.
معرفی "Dead man" ، یه اختراع نجات دهنده از کمپانیِ Deadman off-road.
به چرخ های حرکت کننده ماشینتون وصلش کنید . میتونه ماشینتونو راحت بالا بکشه، تقریبا تو هر شرایطی. چه در شن گیر کرده باشید چه در گل چه روی سنگ های جاده.  این فابریکِ کم وزن، ولی مقاوم، تمام چیزیه که شما نیاز دارید.
 "Dead man" طراحی شده تا روی زمین، سنگ و یا درخت تکیه گاه ایجاد کنه. برای نصبش روی زمین از کندن یه چاله به عمق ۱۰۶ سانتی متر شروع کنید . با پهنای کافی، تا "Dead man"  کاملا کفش قرار بگیره. 
خاک هارو روش بریزید، ولی بازو ها با فاصله از هم بیرون قرار بگیرن. بازو ها رو به طنابتون وصل کنید و بالا کشیدن رو شروع کنید. 
در شرایط درست "Dead man"  به راحتی به سنگ هم متصل میشه. با سنگی که وزن کافی داشته باشه، میشه ماشینهای سنگینم بالا کشید.
 برای اتصال به درخت، مطمئن شید که به انتهای درخت نزدیک باشه.  اگر جایی گیر کردید، "Dead man" میتونه به شرایط طبیعی برتون گردونه.
معرفیِ "وینچ بوش"؛ یک نو اوریِ استرالیایی تا ماشینو از چاله های تنگ در بیاره. 
اگه ماشین گیر کنه یا از حرکت بایسته، وینچِ بوش، از نیروی خود ماشین استفاده میکنه تا ماشینو سریع در بیاره.  نازکه، قدرتمنده، راحته و قابل استفاده برای ماشین های ۴ چرخ و ۲ چرخه. 
برای استفاده، پیچ های چرخو با پیچ های مخصوص وینچِ بوش عوض  کنید  .
برای استفاده از مدلِ چرخ هایِ عقب ، جای قلاب رو مشخص  کنید، قلاب رو به زمین متصل کنید، یک یا دو قلاب میتونه استفاده شه.
 سپس هر گیرندها رو روی چرخ های عقب نصب کنید. طناب از یک به طرف گیرنده وصله واز طرف دیگه به چرخ جلو و به سمت قلاب قرار داره. در طرف دیگه خلاف این کارو انجام بدید. بعد از سنگین ترین دنده یِ ماشین استفاده کنید  و به سمت جلو حرکت کنید.
هر "وینچ بوش" از دو گیرنده ، دو طناب ۲۰ متری و ۱۲ پیچ تشکیل شده. همچنین از قلاب های زمینی،کنترل کننده ، و دفترچه راهنمای طناب ها. با "وینچ بوش" همیشه میتونید خودتونو بیرون بکشید.