خب چند وقت پیش آقای Jackson یه مزایده تو Arizno برگزار کرد و یکی از ماشین هایی که به فروش رفت، اولین "Bullet Mustang" با قیمت 300 هزار دلار بود و تمام هزینه های این پروسه به خیریه اهدا شد. ماشینای زیادِ دیگه ای هم در اون روز به فروش رفتند، که در ویدئوی ما گفته نمیشن. یه کاربر تو Youtube، این ویدئو رو از مزایده Baret Jackson آپلود کرد؛ ما یک گروه از آدما رو میبینیم که تو غرفه فورد هستند، اما چیزی که این دورهمی رو خاص میکنه اینه که مدیر بازاریابی Ford و رئیس Shelby درباره Shelby gt500 صحبت کردن. خب بیاین یک نگاه دقیقتر به ویدئو بندازیم و دقت کنیم که چی میگن. خب در شروعِ کار، Scott Black به گروه میگه که Ford قراره gt500 –جدید رو به بازار عرضه کنه.
اره درست میگه. من تو همون گاراژ که gt500 هست کار میکنم.
 اولین شخصی که صحبت کرد Jim Owens بود، کسی که به تازگی مدیر بازاریابی Ford شده بود. اون میگه که در همون گاراژی که gt500 هست، کار میکنه.
خب اینجا اونا چیزای بیشتری رو هم به ما گفتن. اول از همه Jim Owens  عنوان کرد که که gt500 چقدر برای میراث Carroll Shelby اهمیت داره.
Carroll فوت کرده و یکی از مسائلی که درموردش با Mark Fields، Jim Farley و Raj و کارکنان صحبت میکرد، این بود که ما هیچوقت ماشینی رو نمیسازیم که نتونه احتیاجات اجرایی Carrol و Shelby رو براورده کنه.
Carol Shelby کسی بود که به عملکرد Mustang اعتبار بخشید. بنابراین برای Ford اهمیت زیادی داره که مواردی رو که Shelby انتظار داشت براورده کنه. 
خب اینا اطاعات مفیدی برای شنیدن بود. Shelby gt500 جدید انتظارات رو برآورده میکنه، اما نکته بعدی که Jim اشاره کرد، منو شوکه کرد. 
من یه متنی رو به یکی از افراد PRمون درمورد اون ماشین فرستادم و نوشتم " زهر، اهرمین رو از پا درمیاره".
درست شنیدید، مدیر بازاریابی Ford عنوان کرد که " زهر، اهرمین رو از پا درمیاره".
 خب چیزی که من از این حرف برداشت میکنم، اینه که gt500 بعدی Dodge Demon رو شکست میده. 
همون طور که احتمالا میدونید، Dodge Demon بطور خاص برای حکمرانی در مسیر Drag طراحی شد. 
خیلی ها باور دارن که Ford، اونقدری که روی Camaro ZL1 قدرتمندْ در مسابقات تمرکز کرد، برای Demon برنامه ریزی نکرده بود. میدونیم که Ford، gt500 بعدی رو همه فن حریف میسازه؛ نه فقط برای مسیر Drag، بلکه در پیست مسابقه هم میخواد خوب عمل کنه. تنها مشکل اینه که نمیدونیم Ford تا کجا میخواد پیش بره. در حال حاضر میدونیم که gt500 بالای 700 اسب بخار قدرت داره، اما اینکه چقدر بالای 700 تاست، هنوز یه رازه. فکر میکنم چیزی که باعث میشه فکر کنیم که gt500، Demon رو شکست میده، اعتماد به نفس بالای این شخصه.
شما اظهاراتی از این دست رو مطرح نمیکنید، مگر اینکه ازشون مطمئن باشید؛ مخصوصا که شما مدیر بازاریابی Ford  هم باشید. Jim به وضوح چیزیو میدونه که ما نمیدونیم و این قضیه در مورد این ماشین منو بیشتر هیجان زده میکنه. Gt500 –ِ بعدی از لحاظ عملکردی بهتر از Demon خواهد بود. اما این جمله، فقط در مورد پیست صادقه، یا در هر دو مورد پیست و drag. این سوال همچنان مطرحه. خب این برداشت من از این حرف بود. شما ممکنه برداشت متفاوتی از این حرف داشته باشین.
پس..ما داریم روش کار میکنیم.
حتی مدل خنده اش هم، اعتماد به نفس کاملش رو در مورد اون ادعا نشون میده. فرد بعدی که صحبت میکنه، Gary Peterson ، مدیر Shelby -ِ، که خب بطور کلی راجع به ماشین صحبت نکرد، اما به اولین چیزی که مطرح میکنه گوش بدید.
اوه، بله. 2020 سال بسیار هیجان انگیزی خواهد بود. 
چیزی که Gary بهمون گفت این بود که gt500 در سال 2020 عرضه میشه. در تیزر تبلیغاتی نوشته شده که این ماشین در سال 2019 به بازار میاد. حتی اگه Gary  هم اینجوری بگه، معنیش این نیست که ما لزوما مدل 2019 رو نخواهیم دید. Ford مدل 2016 gt350 رو در سال 2014 بیرون داد و تعداد محدودی هم gt350s در سال 2015 ساخته شدن. اون ماشین ها واقعا بطور محدود عرضه شده بودن: 100 مدل gt350 و 37 مدل gt350r. بنابراین با تکرار این استراتژی، احتمالا شاهد تعداد محدودی gt500 در سال 2019 خواهیم بود. خب اینکه در سال 2019 به بازار میاد یا خیر مهم نیست؛ اینکه بعنوان مدل 2019 یا 2020 به بازار میاد، هنوز مبهمه.
آخرین حرفی که Gary بهمون گفت، اهمیتِ قدرت بالای 700 اسب بخاریِ ماشینه. 
فکر میکنم آخر ویدئو هم اینو میگه. اگه تا حالا فیلمو ندیدید، آخرین چیزی که در ویدئو میبینید 700+ -ِ.  مثبت رو یادتون باشه.
بعد از دیدن این ویدئو من میگم که Ford آماده سبقت گرفتن از Demon -ِ.
" زهر، اهرمین رو از پا درمیاره".
{خب نظرات شما درباره gt500 چیست؟ آیا از لحاظ عملکردی بهتر از Demon خواهد بود؟ با نظراتتون در زیر من رو مطلع سازید.
                                                                   

                                                                                  Venom Kills Demons