امروز فرق بین کیا اپتیما 2013 و 2014 رو براتون شرح میدیم. در سال 2014 اپتیما به‌یکباره طراحی جدیدی ارائه کرد و میبینین که بین این مدل 2014 و مدل 2013 تفاوتهای قابلتوجهی دیده میشه. کیا آپتیما 2014 جلوپنجره‌ی بزرگتر و عریض‌تری به‌رنگ مشکی داره و پس زمینه‌ی مشکی و مُشبک که مدتیه امضای شرکت کیاست. همچنین در سال 2014 سپرها بلندتر شدند و میبینین رنگ نقره‌ای درخشان‌تری بازتاب میکنه تا نمای زنده‌تری داشته باشه. بالای چراغ جلو یک چراغ «ال.ای.دی دی‌تایم» (LED daytime) داره تا در غروب مسیرتون روشنتر بشه و ظاهری زیبا به ماشین بده. در نمای نیمرخ مدل 2014 میبینیم که رینگ استاندارد فرق کرده . اینی که میبینین مدل ال.اکس (LX) هست.  در سال 2014 4 تیپ وجود داشته. اِل¬اِکس(LX)  – ای¬اِکس(EX) - اِس اِکس(SX) –   و اِساِکستوربو(SX turbo)  . همچنین باید بدونید که یک تیپ اِس¬اِکس¬اِل (SXL) هم هست که لیمیتد و مدل «تولید محدوده» که بالاترین تیپ ممکنه و همیشه کمی دیرتر معرفی میشه.
در قسمت درهای عقب نسبت به مدل 2013 دارای امکانات بهتری هست. سیستمهای دستورات صوتی یو وی اُ ای سرویس (UVO ESERVICE) در مدل 2014 به کار گرفته شده که شامل سیستم پخش صوت، دوربین دنده‌عقب، و تنظیمات صندلی برقی راننده است.
با نزدیک شدنمون به پشت ماشین، میبینیم نسبت به قبل تغییرات  جزئی داشته. شیشه‌ی عقب یه ذره خمیدگی بیشتری داره. طول صندوق درب عقب کمی بیشتر شده تا ظاهر اسپویلری بدست بیاره و زیباتر بشه.
چراغ عقب هم تغییر شکل داشته و چراغ کوچک توی سپر هم بالاتر نصب شده. تا رانندگان پشت سر دید بهتری به خودرو داشته باشن و ظاهرش هم شیک‌تر بشه. 
سپرعقب خیلی زنده است و مثل قبل شیار نداره و صاف‌تره. هنوزم یه دیفیوزر مشکی زیر سپر وجود داره که با سراگزوزهای کرومی دیده میشه. پس از هر نظر تغییرات کوچکی ایجاد شده. ولی مدل 2014 توی جاده مثل یه ماشین دیگه به نظر میرسه. همچنین این درب صندوق موجب کاهش صدای باد میشه.
درون خودرو هم یه سری چیزا عوض شده . سوئیچش هم عوض شده و ظاهر مدرن‌تری پیدا کرده و توی جیبتون راحت‌تر قرار میگیره.
میبینیم که توی اتاق ماشین هم تغییراتی جزئی داشتیم. داشبورد شیکتر از قبله. دکمه‌ها بزرگترند و کاربری راحت‌تری دارند. دکمه‌ی ایسرویس(ESERVICE) داره که برای خدمات یووی اُ (UVO) ارائه میشه. میتونین با فرمان صوتی از بخش خدمات مشاوره بگیرین یا اگر ماشینتون مشکلی داره با بخش پشتیبانی و خدمات تماس بگیرین که روشهای رفع مشکل رو از راه تلفن‌همراه به شما آموزش میده. همچنین موزیک رو از استریو پخش میکنه. مجموعه‌ی زیرش بهمراه کنترل‌گر تهویه هم بهتر و خوش‌ساخت‌تره و به کارگیریش آسونتر هم هست. فرمون از نو طراحی شده و دکمه‌های بیشتری روی فرمون هست و دکمه‌هاش بزرگترن. با هردو دست میتونین کروزکنترل، رادیو، تماس تلفنی ، هندزفری، و بقیه‌ی امکانات رو به راحتی کنترل کنید. کیا برای 2014 بروزرسانی خیلی خوبی داشت.