حتماً میدونین کدوم لوگو مال کدوم خودروسازه. ولی میدونین چرا به این شکل طراحی شدند و معنیشون چیه؟
بیاین نگاهی بندازیم. 
آلفا رومه‌ئو.
 از نظر خیلی از افراد آلفا رومه‌ئو بهترین لوگو رو در بین خودروسازها داره. نمادش شیک، ساده و پر از رمز و رازه.
صلیب قرمز سمت چپ سمبل میلانه. ولی سمت راست یه اژدهاست که انگار داره یه آدم رو میخوره. ماجرا کاملاً مبهمه. پس اینم از جواب ساده‌اش.
 یک جنگجوی مشهور از شهر میلان اُتُنه ویسکونتی (Ottone Visconti) در برابر یک شوالیه مسلمان جنگید و او را کشت. سپس نمادی که روی سپر شوالیه‌ی عرب بود رو برداشت و با خود به میلان آورد. حالا این افتخار نصیب لوگوی آلفارومه‌ئوست. در ظاهر هیولا درحال خوردن یک انسانه. اما اون آدم داره از دهن هیولا نجات پیدا میکنه و بشریت حفظ میشه.  
آئودی.
نماد آئودی ساده و روشنه. نه مار داره نه جنگ صلیبی.
چهار دایره نماد چهار شرکت هستند. آئودی – هورش – دِ کا وی – واندِقِر.
چهار شرکت ادغام شدند تا اتحادیه خودروسازی (اوتو یونیِن (auto union)) تشکیل بشه. 
BMW
باور اشتباهی وجود داره که طرح مرکزی نمادش به ملخ هواپیما اشاره داره. درواقع نماد آبی و سفید به معنای پرچم «منطقه‌ی آزاد باواریا» هستش. ولی اون موقع اجازه‌ نداشتند از نماد ملی در لوگو استفاده کنند. دلیل ماجرای پروانه‌ی هواپیما به تبلیغات سال 1929 میلادی برمیگرده که نام بی ام و در جلوی هواپیما به نمایش درومد.
شو.رولت  (SHEVROLET)
در خصوص لوگوی شورولت چهار نظریه وجود داره. یکیاش تصویریـه که یکی از بنیانگزاران شورولت در تبلیغات هتل بکار گرفته. دومی: دو میز غذاخوریه که بصورت ضربدری روی هم قرار گرفتند و روشون سوپ و مرغ سرخشده چیده شده. 
سومی که مدرکی هم براش نیست، اینه که از لوگوی کولِتس تقلید شده ... یک محصول فراورده نفتی برای خاموش کردن آتش.
چهارمی هم که اخریه یک شکل نمادین از صلیب پرچم سوئیسه...  چون «لویی شوروله» در سوئیس به دنیا اومده. 
فِراری
همونطور که اِنزو فراری (Enzo Ferrari) شخصاً توضیح داد، داستان پشت پرده مشهورترین لوگو در تاریخ خودروسازی به اینصورته: انزو فراری گفت: اسب روی بدنه‌ی هواپیمای جنگی «فرانچسکو باراکا» یک خلبان قهرمان از جنگ جهانی اول نقاشی شده بود. در سال 1923 من با انریکو باراکا و کانتِس پائولینا، پدر و مادر خلبان قهرمان دیدار کردم. اونا گفتند «فراری» : عکس اسب پسرمان را روی فراری خودروی فراری بذار. برات شانس میاره. اسب مشکی بود و هنوزم مشکیه. منم پس‌زمینه زرد گذاشتم که رنگ شهر مودنا ایتالیاست.
لامبورگینی
دلیل گاو طلایی و نمادین لامبورگینی اینه که زادروز فروچیا لامبورگینی در برج فلکی گاو بود. او در بیست و هشتم آپریل 1916 که ماه بدنامی بود. همچنین از طرفداران گاوبازی بود. برای همین گاو لوگوی لامبورگینی آماده حمله وخشمگینه!
مرسدس.
لوگوی مرسدس بنز پیامی پرمعنا و جالب داره. نه معنای رُمانتیک داره نه حریف‌طلبانه. 
این ستاره‌ی سه‌پر به محدوده‌ی کار این برند اشاره داره. زمینی – هوایی – دریایی.   چقدر آلمانی و شیک.
میتسوبیشی.
میتسوبیشی هم احتمالاً یکی از لوگوهای باحال محسوب میشه. ظهور لوگو به نام شرکت برمیگرده. میتسو در ژاپنی به معنای 3 هست. هیشی که بیشی تلفظ میشه به معنای «گیاه خَس سه‌کله» است. همچنین از لوزی‌ که در ژاپن کاربرد زیادی داشته استفاده شده. طبق گفته‌ی میتسوبیشی یاتارو ایواساکی، بنیانگذار شرکت قدیمی میتسوبیشی نماد سه لوزی را برای شرکتش انتخاب کرد. این لوگو به نماد سه‌برگی طایفه‌ی توسان اشاره داره. اولین کارمند یاتارو اهل اونجا بود. همچنین به نماد خاندان ایواساکی اشاره داره. 
پورشه:
لوگوی پورشه ترکیبی نماد مردم ایالت وورتِمبِرگ (Württemberg) ، نام اشتوتگارت بعنوان مرکز ایالت و محل تولید خودروهاست.
سوبارو 
معنای لوگوی سوبارو خیلی مبهم و جالبه. ولی بهتره بدونید سوبارو در ژاپنی به معنای متحده.
همچنین یک خوشه‌ی ستاره‌ای هم هست. خوشه‌ای که به هفت خواهران یا پروین معروفه. یکی از نزدیک‌ترین خوشه‌های ستاره‌ای به زمین. دلیل استفاده از خوشه در لوگوی سوبارو بیانگر ادغام شش شرکت زیرمجموعه است تا «صنایع سنگین فوجی» شکل بگیره.