بعد از بازبینی تعداد زیادی از ماشین های کانسپت، متوجه شدیم که گاهی اوقات ایده هایی عالی مطرح شده اند که هیچوقت تحقق پیدا نکردن و بعد از یه بار نمایش ناپدید شدن. این موقعیت عملا در بازار v هم وجود داره. ماشین سازایی مثل هوندا، مرسدس، آئودی و bmw براساس کانسپت هاشون، استراتژی هایی رو هم برای ماشین های کاملا الکتریکی دارن. اما آیا هرگز به تولید رسیده اند؟ در حالیکه ما خوندیم که برخی خودروسازها فقط به تولید الگوهای اولیه با اسم های تخیلی بسنده کرده اند، Tesla دنیا روالکتریکی کرده. اون به کارش ایمان داره و از این که ما هیجان انگیز ترین ماشین های الکتریکی کانسپتِ جدید رو گرد هم آوردیم لذت میبره و به عقیده ما این ماشینها رکورد تولید رو میشکونن و در دنیا گسترش پیدا میکنن. اگه شما هم هرکدوم ازینا ماشینا رو دوس دارید، باید به گوش ماشین سازا برسونید تا اونا بفهمن که ما دوست داریم تمام این ماشینا به تولید برسه.
Borgward Isabella یک ماشین کانسپت از یه کارخونه آلمانیه که قصد داره با این Isabellaی شگفت آورش به دوران درخشش خودش برگرده؛ یک ماشین سدان 4 با طول 11 فوت. این ماشین کانسپت نیروی حرکتی خودش رو از دو موتور الکتریکی میگیره که هر یک ازین موتور ها به یک محور اختصاص دارن. قدرت ترکیبی خروجیش، 299 اسب بخاره و گشتاورش 331 پوند-فوت اندازه گیری شده که برای شتاب 0 تا 100 این ماشین چهار چرخ که در عرض 4.5 ثانیه انجام میشه کافیه. سرعتش هم بصورت الکترونیکی به 155 مایل بر ساعت محدود شده. برد حرکتی این ماشین 210 مایله و به لطف توانایی fast charge ظرف مدت تنها 30 دقیقه تا 80 درصد شارژ میشه. 
در زمان نمایش، Isabella یک ماشین کانسپت بود که طراحی داخلی و خارجی اون توسط هنرمند قبلی شرکت های bmw و Volkswagen صورت گرفت. اما شایعاتی پیرامون مدل Sirius ،مبنی بر عرضه این ماشین زمانی بین سالهای 2019 و 2020 وجود داره.
Bmw ivision Dynamics:
یک ماشین کوپه که برای جایگزینی bmw i3 پنچ دره و bmw i8 برنامه ریزی شده.  گمان میره که اسم اتخاذ شده برای مدل Sirius همان bmw i5 باشه. روی کاغذ، این ماشین کانسپت باید قادر باشه که با تنها یک بار شارژ، 373 مایل حرکت کنه و توی جاده هم به قدری سریع باشه که بتونه سرعت 120 مایل بر ساعت رو رد کنه و تنها در 4 ثانیه، سرعتش به 60 برسه. نوآوری های طراحی شامل خط شیشه مجزا و جلو پنجره مخصوص میشه که دیگه دریچه هوایی نداره اما با حسگر های متعددی پوشانده شده. Bmw ivision dynamics شانس زیادی برای به واقعیت پیوستن تا سال 2021 داره. بیاین استراتژی شماره 1 رو که قراره، 25 ماشین الکتریکی معرفی کنه فراموش نکنیم؛ 12 تا ازین ماشین ها باید تا سال 2025 تمام الکتریکی باشن.
Audi:
Audi Aicon Concept یک ماشین الکتریکی 5دره و چهار سرنشینه ست که مجهز به نسل پنجم رانندگی خودکاره، که کنترل کامل ماشینو بدست میگیره. بنابراین انتظار دیدن فرمون و پدال رو تو ماشین نداشته باشید. سازندگان این ماشین اعتماد به نفس بالایی دارن و رانندگی خودکار و سازگاری اش با محیط به قدری بالا-ِ که اونا از گذاشتن کمربند ایمنی صرف نظر کردن. داخل ماشین با کابین یه ماشین معمولی فرق داره و بیشتر شبیه یه اتاق با صندلی های چرخون و first-class -ِ. از اونجا که کاربرد این ماشین بیشتر برای رفت و امد های روزانه ست، رو برد حرکتیش بیشتر تمرکز شده و به 500 مایل میرسه 
و ظرف مدت 30 دقیقه، 80% شارژ میشه. خود این ویژگی استفاده بی سابقه ای از باتری های جامد محسوب میشه. خروجی ترکیبِ 4 موتور برقی، 260 کیلووات یا 354 اسب بخار و گشتاور 405 پوند-فوته. خیلی زیاد نیست اما برای رانندگی های روزانه یِ روون و بی خطر کافیه.
Smart Vision EQ42
درحالیکه bmw نام استراتژیِ ماشین های الکتریکی خودرانش رو "نامبر وان" گذاشته، Daimler  عنوان " متصل با اشتراک برق " رو به اونا داده. بعنوان بخشی از این ابتکار عمل، تمام برند های زیر نظر Daimler در تلاش هستند تا مناسب ترین ماشین الکتریکی رو بسازن که توانایی کار کردن بعنوان یه مجموعه هوشمند رو داشته باشه. Smart vision eq42 دو سرنشینه، که به راننده هم نیاز نداره، در زمان ساختش به شکل یک جعبه طراحی شد. اطلاعات درمورد مشخصات این ماشین کمه، اما چیزی که ما میدونیم اینه که به یک باتری 30 کیلووات ساعتی مجهز شده که تقریبا جواب رفت و امد مدام روزانه رو میده. اگر شارژش کم باشه، بطور خودکار به ایستگاه شارژ میره. داخل ماشین کاملا پر از تکنولوژیه و در عین حال جمع و جوره. مهلتی که کمپانی برای عرضه این ماشین در نظر گرفته تا سال 2022 –ِ.  خوشبختانه smart vision eq تا اون موقع در خیابان ها خواهد بود.
Mercedes EQ A
ما به شما a کلاس آینده مرسدس رو معرفی میکنیم. یک ماشین کانسپت، هاچبک و جمع و جور. این ماشین روی پلتفرمی جدید ساخته شده که بعنوان جانشینی برای vision استفاده خواهد شد و ظاهری منعطف تر برای مدل های آینده با تغییر در موتور، بدنه و باتریهاش به خودش گرفته. EQA یک ماشین الکتریکی 3 دره، که دارای دو موتور روی هر محوره و در مجموع قدرتی برابر با 272 اسب بخار و 368 پوند-فوت گشتاور تولید میکنه. باتری نصب شده، توسط شرکت تابعه مرسدس بنز یعنی ACCUmotive ساخته شده.
و میتونه 60 کیلووات ساعت شارژ ذخیره کنه که قادر به طی مسافت 250 مایله و با هر 10 دقیقه توقف در ایستگاه های شارژ 60 مایل دیگه هم میتونید برید. ویژگی طراحی جالب این ماشین، استفاده از نورپردازی خارجیه. چراغ های جلو به همراه خطوط عمودی قرمز و sport plus شبیه مدل های AMG آینده ست. مدل sport ماشین سایه روشن های آبی داره.
Renault Simbioz:
این یک ماشین کانسپت از کمپانی رنو-ِ. رنو به دنبال ارتقا همگام سازی و همکاری ماشین های آینده به لطف خانه های هوشمند، زیرساخت شهری و دیگر ماشین هاست. اون ها این ایده رو محقق کردن و Simbioz کانسپت رو ساختند که بطور شگفت انگیزی فضای زیادی داخل اتاقش داره، یک ماشین با 4 صندلی که 2 صندلی جلویی قابل چرخش هستند. ازاونجا که سطح پنجم تکنولوژی خودران در این ماشین استفاده شده ، راننده میتونه ریلکس کنه و با سرنشینان در فضایی مثل خونه صحبت کنه. تصور اینکه این ماشین یه روزی ساخته شه دور از انتظاره، اما رنو گفته که سال 2030 ساخته خواهد شد.
Audi Elaine:
اینکه چرا آئودی برای ماشینش این نام رو گذاشته هنوز مبهمه. این ماشین تقریبا شبیه audi E-tron sportback که قبلا عرضه شده بود. عمده تفاوت این دو احتمالا سیستم خودران قدیمی سطح 4 –ِکه حالا دیگه میتونیم ماشین رو تا سرعت 80 کیلومتر بر ساعت بدون دست کنترل کنیم. این سیستم همچنین قابلیت تعویض لاین و سبقت گرفتن رو هم داره. نیروی محرکه این ماشین توسط 3 موتور الکتریکی تامین میشه که دو تای اون در محور عقب قرار دارن و روی هم قادر به تولید 503 اسب بخار قدرت هستن. سرعت ماشین هم در عرض 4.5 ثانیه از 0 به 60 مایل بر ساعت میرسه. برد حرکتیش به دلیل استفاده از باتری با ظرفیت بالای 95 کیلووات بر ساعت، 312 مایله. این ماشین توسط گوشی هوشمند کنترل میشه و b.i.a که مخفف سیستم کمکی هوشمند و شخصیه کمکش میکنه. این سیستم تجربه ای بسیار خوب رو برای راننده و سرنشینان  تضمین میکند.
Skoda Vision E-Concept:
Skoda از زمان ارائه Vision کانسپت خود در نمایشگاه ماشین شانگهای در آوریل 2017، تیتر روزنامه ها شد. اما در سپتامبر اصلاحات جدیدی برای این مدل اعلام کرد و آینده نگری های مقدماتی اش رو برای آینده برجسته کرد. این مدل روی پلتفرم VolksWagen MEB ساخته خواهد شد و صریحا برای ماشین های الکتریکی آینده و برند های مختلف این غول خودروسازی طراحی شده. این ماشین suv-crossover -ِ که به دو موتور الکتریکی مجهز شده که در مجموع 300 اسب بخار قدرت تولید میکنن. این نیرو محرکه، شتاب 0 تا 62 مایل بر ساعت ماشین رو 6 ثانیه و نهایت سرعتش رو 112 مایل بر ساعت نشون میده. برد حرکتی کلی با شارژ کامل باتری 312 مایله. Skoda Vision E-Concept به سطح سوم رانندگی خودران مجهز شده که میتونه ضربان قلب راننده رو کنترل کنه و اگر حمله قلبی به راننده دست داد هدایت ماشین رو بدست بگیره.
Jaguar Future-Type Concept:
در کنار تعداد زیادی از ماشین های کانسپتی که امسال به نمایش گذاشته شدن، ما برنامه ریزی کردیم که بسیاری از خودروهای تو جاده رو تا 10 سال آینده بهتون نشون بدیم، اما خارج از این بحث، ما متوجه یک ماشین عجیب غریب یعنی جگوار future-type کانسپت شدیم که بدون شک تا سال 2040 وارد بازار میشه. این ماشین، بطور کامل ماشین های سبک وزن خودرانِ آینده رو با نهایت پویایی مورد نیاز به نمایش میگذاره. جگوار بطرز جالبی امکاناتی برای کنترل ماشین با فرمون هوشمند Sayer قرار داده. این سیستم میتونه با فرد پشت فرمون ارتباط برقرار کنه، فرمان هارو انجام بده و بعنوان یک دستیار شخصی عمل کنه. با این کانسپت 3 صندلیه، جگوار مالکیتِ شخصی خوردویی با امکانات دلخواه رو برای هر مالک فراهم میکنه. 
دقیقه 10:06:
Jaguar E-types Zero:
گاهی اوقات از طرفداران ماشین میشنویم که دوره طلایی ماشین ها بعد از سال 1960 به پایان رسید و بعد از اون دوره، طراحان ماشین به کپی کردن از هم پرداختن و روح ماشین سازی از بین رفت. این میتونه یکی از دلایلی باشه که جگوار ناگهان با مدل به یاد ماندنی e-type پا به عرصه گذاشت. احتمالا برا از بین بردن آلزایمر و اینکه مردم دلشون بخواد یک ماشین کلاسیک و الکتریکی داشته باشن. این jaguar ،بازسازی مجددی از سری e-type roadster –ِ که مربوط به سال 1968 –ِ و به موتور مهندسی شده 300 اسب بخاری یا موتور 220 کیلوواتی مجهز شده که قبلا این فضا توسط موتور و جعبه دنده اشغال شده بود. جعبه نیرو استفاده شده ظرفیت 40 کیلووات ساعت رو داره که برد 170 مایل رو جواب میده. همچنین شتاب 0 تا 60 ماشین 5.5 ثانیه ست. تکنیک بازسازی ماشین های احتراقی و تبدیل اونا به الکتریکی با e-type zero امتحان خواهد شد و درصورت مناسب بودن ارزیابی، برای دیگر ماشین های تاریخی استفاده خواهد شد.
Honda urban EV concept:
با وجود اینکه این هاچبک الکتریکی 3-دره چندان جالب بنظر نمیرسه، Honda CEO Takahiro Hachigo این مساله رو روشن کرده که کانسپت مربوط به آینده یِ خیلی دور نیست. ار قرار معلوم این سری مدل ها در سال 2019 به اروپا وارد میشن. Honda urban بخشی از استراتژی سازندگان ماشین الکتریکی بوده که قصد دارن ناوگان ماشین های هوندا رو هوشمند و الکتریکی کنن.