اکثر مردم تو این دنیا این نامو میشناسن. اما نکته اینجاست که کمتر کسی از بزرگیِ این نام آگاهه. این کمپانی برند های زیادی از خودرو رو تحت مالکیت خودش داره، که قطعا نامشون رو شنیدین. درواقع از هر چهار ماشینی که در اروپا به فروش میرسه، یکیش از گروه VW .
Volkswagen از آلمانی به انگلیسی ترجمه شده و به معنای "ماشین مردمه".  این دقیقا همون چیزیه که کمپانی در سال 1937 بخاطرش تاسیس شد؛ ساختِ ماشینی برای مردم آلمان. بیاین برای درک و تحسین تاریخچه VW، نگاهی به چگونگی شروع این داستان بندازیم. داستانِ یه مرد با نام" فِردیناند " Ferdinand و ماشینی تحت عنوان "بیتِل" Beetle. 
Beetle زایده تفکر" فِردیناند پورشه" Ferdinand Porsche)) ست، پسر یک تعمیرکارِ حرفه ای ماشین. Porsche در سال 1875 در شمالِ چک متولد شد. اون از سنین نوجوانی ساز مخالف میزد و فکرای خودشو داشت و بخاطر یه طراحی فوق العاده تونست خودش رو ثابت کنه. در سال 1900، اون اولین ماشین دیفرانسیل جلو رو طراحی کرد؛ Loner Electric Shivers. این ماشینِ غیر معمولِ دیفرانسیل جلو، جوایز زیادی رو کسب کرد و حتی در رده های بالای جامعه پذیرفته شد. "آرشیدوک فرانتس فِردیناندِ" Archduke Franz Ferdinand) ) اتریشی، یکی از ماشین های اولیه یِ Porsche رو خریداری کرد. در دهه بعد، این طراح، بازارِ کارش رو در ساختِ ماشین های شخصی و مسابقه ای و حتی موتورهای هواپیماهایی که طی جنگ جهانی اول برای اتریش طراحی میکرد رها کرد. ولی متوقف نشد و در  همون زمان، با اینکه از نظر خیلی ها این کار خیلی زمانبر بود، اون اولین ماشین ترکیبیِ گازوئیل-الکتریکی رو ساخت. هدف اصلی اون ساخت ماشینی برای مردم عادی بود. 
در اوایل سال های 1900، فقط افراد ثروتمند ماشین داشتن. در اون زمان، Henry Ford در آمریکا Ford مدل T رو ساخت و Ferdinand هم فکر کرد که همچین کاری رو در اروپا انجام بده. اون تصمیم گرفت تا یه سری از کمپانی های اروپایی رو به ساخت ماشینی کوچک، موتور عقب و ارزون متقاعد کنه. اما هر بار سعی میکرد، نتیجه ای نمیگرفت. همین موضوع باعث شد که اون کمپانی خودش رو راه اندازی کنه و آزادانه کاری رو که دوست داره انجام بده.
 Ferdinand متوجه شد که ماشین های اون زمان خیلی بلندن و به اندازه کافی آیرودینامیک نیستن. اون میخواست ماشینی بسازه که در حین جذاب بودن، قابل خرید باشه. اون تلاش میکرد تا برای پروژه جدیدش اسپانسر بگیره، ولی موفق نمیشد و این ناامیدی تا سال 1933 ادامه پیدا کرد. در همین سال بود که از طریق یه رابط، برای بستنِ قرار داد نزد"آدولف هیتلر" Adolf Hitler رفت.
 Hitler به تازگی به صدر اعظمی آلمان برگزیده شده بود و رهبر گروه کارگران جامعه ملی آلمان بود که نام دیگرش حزب نازی بود.
برای عده ای از مردمِ دهه 30 میلادی، Hitler مردی بود که میتونست آلمان رو از شرایط افتضاح اقتصادی نجات بده و به اونا امیدی دوباره ببخشه. هر چند همون طور که تاریخ به ما میگه، این موضوع در پایان کاملا متفاوت رقم خورد. 
در این زمان Hitler میخواست به جهان نشون بده که نازی ها خیلی پیشرفته هستند و یکی از راه هاش، استفاده از  علم مهندسی بود. Hitler اعلام کرد که هر کمپانی که بتونه برای مسابقاتِ بزرگ ماشین سواری، ماشینی جدید بسازه، 250 هزار مارک پول میگیره. طراحی های Ferdinand Porsche در فصل مسابقه 1934 خود نمایی کرد و بخاطر این موضوع از طرف دولت آلمان، با اون قراردادی مبنی بر تولید 3 نوع ماشین بسته شد. این ماشین های جدید، باید طوری طراحی میشدن که در پروژه اتوبانی جدید الاحداث، تحمل سرعت های بالا رو داشته باشن. نتیجه این قرارداد VW Beetle بود.
عجیب بود که از همون اول، اسم Beetle رو "قدرت در میان لذت" گذاشتن. حتما فکر میکنید که این نام یه کم عجیبه.
خب "قدرت در میان لذت" عنوانِ شاخه ای از گروه حزب نازی بود. بعد از رکود شدید اقتصادی در دهه 20 میلادی، این گروه مسئولِ فعالیت های زمان فراغت برای قشر متوسط جامعه بود، طوری که این فعالیت ها برای عموم مردم قابل انجام باشه. این فعالیت هایِ حمایت شده توسط دولت، شامل کنسرت، نمایش، کتابخوانی و سفر میشد. اونا همچنین یک کشتی تفریحی بزرگ هم ساختند و میخواستن توریست ها رو برای دیدن آلمان جذب کنن؛ "ماشین مردم" بخشی از این سیاست بود.
Beetle برای زیبایی یا سرعت ساخته نشده بود. سرعت این ماشین به ندرت به بیش از 100 کیلومتر بر ساعت میرسید و قیمتش فقط 390 دلار بود. این ماشین فقط برای این ساخته شده بود که مردم رو به شکل ایمن و اقتصادی جابجا کنه.
این ماشین توسط یه شرکت نوپا و با حمایت حزب کارگر آلمان در سال 1937 ساخته شد؛ شرکت VW. این عکس جالب رو که مربوط به سال 1938 میشه نگاه کنید؛ این Adolf Hitler -ِ که به یه تخته سنگ تو کارخونه اصلی VW تکیه داده. اون چهره عبوسِ سمت راست تصویر هم Ferdinand Porsche ست. به لحظات این چنینی در تاریخ، لحظاتِ "جذاب و ترسناک" میگن. ماشین "قدرت میان لذت"،  300 هزار سفارش گرفت. اما در اون زمان، جهان در شوک بزرگترین درگیری تاریخ بود. در سال 1939، Hitler به لهستان حمله کرد و جنگ جهانی دوم آغاز شد. تا اون موقع تنها تعداد انگشت شماری ماشین آماده شدن، ولی هیچ کدوم به مشتری ها تحویل داده نشدن. آلمان در حالت فوق بحرانی قرار داشت و همه چیز معطوف به جنگ بود. کارخانه VW شروع به ساخت وسایل نقلیه نظامی کرد، مثل نسخه دوزیستِ Beetle و بمب افکن های بدنامِ V1. ساخت و ساز تجهیزات جنگی، این کارخونه رو به هدف اصلی بمباران ها تبدیل کرد.
در سال 1945، وقتی جنگ به پایان رسید و در جهان صلح برقرار شد، از کارخانه VW یه خرابه باقی مونده بود. در اون زمان خیلی اتفاقی یه بمب، بین ژنراتورهای اصلی کارخونه پیدا شد، که اگه اون بمب منفجر شده بود، کار کارخونه رو تموم کرده بود. در همین زمان، Ferdinand Porsche به دلیل همکاری با Hitler در فرانسه زندانی شده بود. در سن 72 سالگی، بنظر میرسید که رویای اون، یعنی ساخت انبوهی از ماشین های کوچیک محقق نمیشه. اما اون تسلیم نشد و بعد از آزاد شدن، ساعت های زیادی رو کار کرد و ایده های جدید کارگرها رو گوش میکرد. در اون زمان شرایطْ در آلمان خوب نبود و بعضی از شهروندان از گرسنگی در آستانه مرگ بودند و قشر متوسط به شدت نیاز به کار داشت. "ایوان هیرست"  Ivan Hirst)) از ارتش بریتانیا مسولیتِ کارخونه یِ بمب خورده VW رو بعهده گرفت و تولید رو آغاز کرد و اولین Beetle از خط تولید کارخونه خارج شد. اولین Beetle ها برای سرویس پستی آلمان ساخته شدن. جالب بود که در همون زمان، کمپانی Ford درخواست مالکیت شرکت VW رو بدون پرداخت مالیات کرده بود. اونا ادعا کرده بودن که این کمپانی بی ارزشه. 
در سال 1948،  Ferdinand دیگه بطور مستقیم در ساختِ ماشین Beetle درگیر نبود و روی پروژه دیگه ای کار میکرد. Porsche 356؛ این ماشینی بود که به میراث Porsche تبدیل شد. 
در سال 1950، Ferdinand آخرین کار رو برای کارخونه انجام داد و خوشحال بود که رویاش بالاخره به واقعیت تبدیل شده بود.
اون یک سال بعد در سن 75 سالگی از دنیا رفت. 
موفقیت زودهنگام Beetle تنها به اروپا محدود بود. فروش این ماشین در آمریکا سخت بود. در دهه 50 میلادی، در آمریکا ماشین های قدرتمند و بزرگ طرفدارای بیشتری داشتند. 
وقتی که تولید افزایش پیدا کرد، Beetle، بخاطر استاندارد بالای مهندسی و کیفیت کنترلش، بعنوان یک ماشین قابل اعتماد در جهان شناخته شد.
در سال 1955، VW 1 میلیون Beetle تولید کرد. اواخر دهه 50 و اوایل دهه 60 میلادی، حضور Beetle به اوج خودش رسیده بود، تا جایی که بعضی از مشتریها باید 12 تا 18 ماه برای دریافت ماشینشون صبر می کردن. این ماشین حتی داشت به نمادی از انقلاب فرهنگی که در دهه 60 در آمریکا رخ داد تبدیل میشد. موفقیت Beetle باعث شد تا VW در سال 1965 مالک کمپانی Audi شه. در این زمان همه چیز برای VW خوب پیش می رفت، اما محبوبیت Beetle همیشگی نبود و در سال 1973 فروش این ماشین با کاهش مواجه شد. در واکنش به این موضوع، کمپانی، ماشین هاش رو به طور کلی تغییر داد و نتیجه این تفییرات ماشین هایی نظیر Passat، Golf، و Polo بود.
در دهه 80 میلادی، VW مالکِ 75% از سهام کمپانی اسپانیایی FIAT شد. در سال 1998 این کمپانی Bentley، Lamborghini و Bugatti رو به مجموعه خودش اضافه کرد. 2 سال بعد، اونا کمپانی Skoda رو هم گرفتند و در سال 2010 شرکت ایتالیاییِ طراحی خودرو، یعنی"جوجارو " ( Giugiaro ) رو خریداری کردن؛ این یه معامله بزرگ بود، چون این شرکت به ساخت ظرافتمندانه و زیبایِ طیف وسیعی از ماشینها نظیر Alfa Romeo، Aston Martin، BMW، Chevrolet، Fiat، Ford، Ferrari، Hyundai، Lexus، Louts، Mitsubishi و برخی دیگه شهرت داشت. طراحی اونها همواره کلاسیک و آینده نگرانه بود. مشهورترینِ اونا "دِلورین دی‌ام‌سی-۱۲" (DeLorean DMC-12) محصولِ سال 1981 بود، که در سری فیلم های  " بازگشت به آینده " حضور داشت. در سال 2012، یکی از زیر مجموعه های VW یعنی Audi، موتور سیکلت سازِ معروف ایتالیایی، یعنی" Ducati "رو خریداری کرد و VW رو در صنعت خودروسازی بیش از پیش گسترده کرد. 
امروز VW به یکی از بزرگترین و معتبرترین کمپانی های دنیا تبدیل شده و در لیست 500 تایی مجله"فورچون" Fortune سال 2016 در رتبه هفتم قرار گرفته. دارایی این کمپانی در ماه نوامبر سال 2016، 63.8 میلیارد دلار بود و در دو سال اخیر، بزرگترین سهام بازار اروپا رو به خودش اختصاص داده. VW، 13% ماشین های دنیا رو تامین میکنه. در سال 2015، 9.93 میلیون ماشین وموتور تولید کرد و بعبارتی، هر دقیقه، 19 ماشین تولید میکنه. این بعد از Toyota ، دومین رقم بزرگ در بین خودروسازان جهانه. علاوه بر  برندهای ذکر شده ، این شرکت مالک Porsche و کامیون های MAN هم هست. 
در کل این شرکت 340 زیر مجموعه و 610 هزار کارمند داره. برای مقایسه باید بگیم که Ford و General Motors روی هم 448 کارمند و بزرگترین رقیب VW یعنی Toyota 346 هزار کارمند داره؛ تقریبا نصف تعداد VW. 
تعداد کارمندای VW از ارتش استرالیا، ایتالیا، و نروژ هم بزرگتره. این کمپانی 121 کارخونه در 20 کشور اروپایی و 11 کارخانه هم در آمریکا، آسیا و آفریقا داره. VW در 150 کشور جهان فعالیت داره و در 51 کشور، علاوه بر خودروسازی، خدمات مالی نظیر وام ، سرمایه گذاری، و بیمه هم برای ارگان های خصوصی و تجاری انجام میده. 
شماره 6: VW Beetle Classic از سال 1938 تا 2003 ساخته شد. طی این مدت 21 میلیون و 529 هزار و 464 دستگاه از این ماشین ساخته شد. این طولانی ترین مدتِ تولید یه ماشین محسوب میشه. VW ادعا میکنه که چون تغییرِ اساسی در طول تولیدش بوجود نیاورده، پرفروش ترین ماشین تاریخ به حساب میاد. از سال 1966 Toyota بیش از 40 میلیون Corolla فروخت، اما نام این خودرو 11 بار دچار تغییر شد. بنابراین نمیتونه یک مدل محسوب بشه.
شماره 5: در 18 سپتامبر 2015، VW محکوم به تقلب در تست آلایندگی شد و از طریق یک نرم افزار مشخص شد که هنگامی که تست ها انجام میشدن، نتایج، به نحو مطلوبی تغییر میکردن، و در واقع آلایندگیِ ماشین ها 35 تا 40 برابر بالای حد قانونی بودن. این اتفاق، باعثِ افت ارزش بازار VW به میزان 30 میلیارد دلار شد. دوره شرم آوری برای گروه VW بود، اما رکود ناشی از این اتفاق هم گذشت.
شماره 4: VW نام برخی از ماشین هاش رو از جریانهای بادهای جهانی گرفته. برای مثال Polo ، نامش رو از باد قطب شمال گرفته. Passat هم بعد از Trade Wind آلمان انتخاب شد و Jetta هم در واقع نام یک تند باده. 
شماره 3: 3 خودروی VW در لیست 10 ماشین پر فروش تاریخ قرار دارن؛ VW Passat، Golf و Beetle.
شماره 2: کلِ شهر طوری ساخته شد تا کارگرهای اولین کارخونه VW رو در خودش جای بده؛ اون شهر" ولفسبورگ "  Wolfsburg بود؛ پنجمین شهر بزرگ آلمان در جنوب " زاکْسِن  ". تیم فوتبال محلی شهر هم توسط VW خریداری شد و در رتبه 30 ام پشت سر Liverpool قرار داره. کارخانه VW در Wolfsburg هنوز بزرگترین کارخانه تک سقفیِ دنیا ست.
شماره 1: در سال 1932، "اِستالین" Ferdinand Porsche رو به اتحاد جماهیر شوروی دعوت کرد. اون میخواست صنعت شوروی رو با کمک متخصصین کشور های سرمایه دار توسعه بده. اون به Ferdinand ، ریاست کل صنعت خودرو رو پیشنهاد کرد و براساس گفته های پسر Porsche ، پدرش این پیشنهاد رو بعد از کلی تامل رد کرد. دلیلش اتحاد جماهیر شوروی نبود، مانع اصلی زبان بود. چطور میتونست چنین کار بزرگ مهندسی رو انجام بده، وقتی حتی نمی تونست با مردم محلی ارتباط برقرار کنه. بنابراین میشه گفت اگه Porsche این پیشنهاد رو قبول میکرد، Beetle سمبل اتحاد جماهیر شوروی میشد. 
خب با ذکر این 6 مورد به انتهای ویدئو رسیدیم. اما یک سوال باقی میمونه. بدون شک Porsche یک مهندس و طراح نابغه بود که ذهنیتش هنوز هم در کارهاش خودشو نشون میده. سوالی که هنوز تاریخ دانها هم راجع بهش بحث میکنن اینه که آیاPorsche، خالصانه به فکر ساخت ماشینی برای عموم مردم بود، یا مثل خیلی از آدمای اون زمان، با شرایط سیاسی حاکم بر جامعه درگیر بود، و یا آیا واقعا علاقمند به Hitler بود.
برخی معتقدند که در این باره وی هیچ اختیاری نداشت و اگه پیشنهاد Hitler رو قبول نمیکرد، محکوم به مرگ میشد. گذشته از این بحث ها، هر آدمی امروز مهارت مهندسی گروه VW رو تحسین میکنه.