تاریخچه 90 ساله این کمپانی در زمینه خودروسازی، با کمال افتخار در موزه این کمپانی به نمایش گذاشته شده. موزه ای که بعد از 2 سال و نیم بازسازی راه اندازی شد. 
در سال 1970 ساخت و ساز مجموعه موزه و دفتر مرکزی BMW شروع شد. این مجموعه از لحاظ معماری، یک چیز نو، برجسته و به شدت چشمگیر بود. قطر این ساختمون در کف 20 و در بالا 40 متره. هدف این بوده که حسِ تحرک رو در خیابون و در یک ساختمون ثابت به وجود بیارن. 
بعد از اینکه در سال 1973 موزه افتتاح شد. اثرها روی دیوارها به شکل مارپیچ های بلند نمایش داده شدن.
در 21 ماه ژوئن سال 2008 رئیس BMW یعنی Norbert Reithofer ،برای اولین بار به بازدید کنندگانی که به موزه یِ از نو ساخته شده آمده بودند، خوش آمدگویی کرد. 
امروزه فضای این نمایشگاه 5 برابر گسترده تر شده و گفته شده که 5 هزار متر مربعه و برجستگی های تاریخچه این کمپانی روی پل ها، میدانچه ها و راهرو های اونجا نقش بسته.
در کل 125 نمایشگاه در 25 حوزه مختلف وجود داره که
شامل ماشین ، موتورسیکلت ، تاریخچه Marx، ماشین ها و موتورهای اسپرت و بخش میزان سازی داخلی میشن. همچنین مدل های تاریخی مثل BMW 328 هم اونجا وجود دارن. 
وقتی کمپانی در "آیزناخ" در شرق آلمان ساخته شد، BMW یه ماشین اسپرتِ رویایی بود. یک ماشین قابل تنظیم با دو صندلی و یک موتور 2 لیتریِ 6 سیلندر که 80 اسب قدرت تولید می کرد و قادر بود که 150 کیلومتر بر ساعت بره. BMW 328 برنده مسابقه "پیست نوربورگ" در سال 1936 شد و 4 سال بعد تونست با کوپه های 328، رتبه های 2،1و 3 رو در مسابقات آزاد Mille Miglia کسب کنه. این مدل با قیمت 7400 مارک به فروش میرسید. 
اما موزه BMW فقط برای ماشین های اسپرت و سدان های لوکس نیست. یکی از نقاط برچسته تاریخ BMW ، ماشین کوچولوی Isetta بود. در سال های بعد از جنگ، این Isetta بود که دوباره مردم رو به پشت فرمون برگردوند. BMW طرح این ماشین رو از""Iso Rivolta خرید و یک موتور تک سیلندر رو روش سوار کرد. این ماشین در سال 1955 با قیمت 2580 مارک برای فروش به بازار اومد. موفقیت این مدل به دلیل ساخت ساده و به روزِ ماشین بود. در سال 1962 تمام 162 هزار دستگاه این ماشین فروخته شد. این Isetta بود که به BMW کمک کرد که از بحران های اقتصادیِ اون زمان جان سالم به در ببره. یکی از معروف ترین BMW های زمان های قدیم،  BMW سریِ 2 بود. این مدل، قبل از سری 3 اومده بود و از سال 1966 تا 1977 ساخته شده بود. این ماشین یه موتور 4 سیلندر داشت و شامل مدل های مختلفی از 1502 تا آخرین مدل یعنی 2002 توربو میشد. سری 2 ماشینی بود که Tunerهایی مثل Alpina و Schnitzer علاقه زیادی به کار کردن باهاش داشتند. 
خیلیا گفتن که 507 زیباترین ساخته BMW –ِ.  این از تاپ ترین ماشین های BMW در دهه 50 میلادی بود و معمولا روی یک صفحه نقره ای تبلیغ میشد. در اون زمان این "رودستر" با موتوری 8 سیلندری، 26500 مارک آلمان قیمت داشت. در سه سال تولید تنها 251 عدد از این ماشین ها به خیابون ها وارد شدن و امروزه تنها تعداد انگشت شماری ازشون وجود داره. 507 یک اثر هنری از" آلبرت" Albrecht بود و برای رقابت با " Mercedes Sl Gullwing" طراحی شده بود.
من احترام زیادی برای "گارف گو-ِرتز" " "Garf Goertz قائلم و کارایی که اون انجام داد، مثل مدل 507 و دیگر ماشین هایی که برای BMW ساخت، عالی هستند. و بهرحال مردم با احساسشون ماشین میخرن؛ چه در دهه 50 میلادی و چه امروز. 
راوی 1: یک رودستر خاطره انگیز دیگه Z1 بود و خط تولیدش به رقم 8 هزار عدد محدود شده بود. این ماشین یه موتور 6 سیلندر خطی داشت که 170 اسب قدرت تولید میکرد. نوآوری های زیادی در سری اول Z1 مشاهده شد. وزن پایین ماشین، یعنی 1250 کیلوگرم بودنش و سیستم تعلیق بسیار مدرنش، عملکردش رو فوق العاده کرده بودن. 
یه نوعِ دیگه از رودستر، BMW Z8 -ِ. این جانشینِ مدل 507 ، با قیمتی حدود 100 هزار یورو قابل خریداریه و 5703 دستگاه از این ماشین تولید شده. 
یکی از بخش های اصلی موزه یعنی بخش Bowl {کاسه} ، امروزه بطور کامل در اختیار یکی از نمونه های اولیه bmw –ِ؛ BMW Turbo یِ معروف. مدل 1972 با موتور وسط و درهای گالوینگ که چند سال بعد در سال 1978 به صورت bmw m1 دراومد. 
تنها 460 مدل از m1 در پروژه ای با نام "ماهیت جدیدBMW M " ساخته شد.
 برای جشن 30 سالگی m1، این کمپانی با ارائه " bmw m1 Homage " نمایی از آینده رو به تصویر کشید. 
این ماشین برای تولید انبوه برنامه ریزی نشده بود و هدف این کانسپت جشن گرفتن میراث غنی ما بود و اینکه نشون بدیم که چطور BMW به سنت هایِ خودش وفاداره. 
 با این حال قرار شد که کانسپت دیگری برای الهام بخشیدن به رویاها طراحی بشه و همه رو در مورد خیلی از کانسپت های قبلی دچار تردید کنه. نام این کانسپت Gina Light Visionary""  -ِ. 
راوی 4: Gina مخفف کلمات هندسه ، عملکرد یا طرز کاره و  n ، یجورایی مفهوم نوآوری های بی اندازه رو میرسونه؛ این یعنی تغییرات زیادی ممکن شده.
بدنه Gina بطور کامل فابریکِ انعطاف پذیره و باز شدن درها و کاپوت، یک نوآوری کاملا جدیده. 
در مورد Gina Light Visionary اول از همه سوال میشه که ما به بدنه اتومبیل چه نیازی داریم، و اینکه آیا از فلز ساخته شده؟ و آیا باید مثل بقیه ماشینا باهاش رفتار کنیم؟ یا برای اهداف متفاوت از اونچه فکر میکنیم طراحی شده؟ 
در واقعیت جنبه های خرابی، سختی و هندلینگ و سواری در یه ماشین ربطی به بدنه ندارن و در جای دیگه ای کنترل میشن.
سالانه انتظار میروه که نزدیک به 400 هزار نفر از موزه BMW دیدن کنن، جایی که Gina و سایر مدل های شاهکار تاریخی بطور برجسته نمایش داده میشن.