کوپه های درخشان؛ اونا باید زیبا باشن، رانندگیشون خوب باشه، در مقایسه با ماشین های جا دار هم، خیلی جمع و جور نباشن. کدوم یکی از اینا رو انتخاب میکنین:  Audi A5  جدید، Mercedes c class coupe، BMW  سری 4 یا اگه ماشین های آلمانی دوست ندارین، Lexus RC قدیمی. برای کمک به تصمیم گیریتون، من اول طراحیشونو باهم مقایسه میکنم. 
اما اول بیاین راجع به قیمتاشون صحبت کنیم.  BMW از 31260 پوند شروع میشه،  Audi  از 30700پوند، Mercedes  از 31835 پوند، و در نهایت Lexus از 35995 پوند.
بریم سراغ تکنولوژی و کار رو با BMW  شروع کنیم. چیزی که تو این ماشین جلب توجه میکنه، سیستم IDrive که کار کردن با اون خیلی ساده ست. به سادگی ارتباط بر قرار میکنه و سیستم کمکی هم داره. این یه سیستم حرفه اییِ ارتقا یافته ست که یه نمایشگرِ بزرگ داره. 
اینAudi  یه سیستم سرگرمی- اطلاعاتیِ ارتقا یافته داره و به جای نمایشگر معمول ِ7 اینچی، یه نمایشگر بزرگتر دارید. زیبا و جدید، با وضوحی بالا. کار کردن باهاش و رابط کابریش خیلی ساده و قابل فهمه. میتونید بین منوها بچرخید. این سیستم Android  Auto و apple Car play  برای موبایل داره. صفحه کیلومترشمارش هم کاملا دیجیتالیه و میتونید بین منوهاش راحت جابه جا شید. 
یه نقشه کامل دارید و میتونید اندازه اجزای پنل رو تغییر بدید. دوست داشتنیه و قطعا یه آپدیتِ ارزشمنده.
Mercedes هم سیستم خودش رو آپدیت کرده، اما فقط در بسته Premium Plus 3 هزار پوندیش موجوده. و مطمئنا شما این بسته رو میگیرید، چون صفحه استاندارد خودش کوچیکه و سیستم ناوبریش "Garmin" -ِ که تعریفی نداره. رابط کاربری و سیستم کنترلش هم به خوبی Audi یا BMW نیست. 
به هر حال از سیستم لکسوس بهتره. این سیستم ناوبریِ آپگرید شده 2 هزار پونده و با اینکه این چیزا رو دارید و واو "گوگل  استریت" رو دارید، در کل سیستم و رابط کاربریش خیلی گیج کننده ست و کار کردن با این پَد موس که اینجاست، حین رانندگی خیلی مشکله. 
رابط کاربری و سیستم کنترل این RC به خوبی Audi یا BMW نیست. این موضوع کمی شرم آوره، با توجه به اینکه طراحی داخلی ماشین خوبه، سطوح لایه ای متعددی داره، صندلی هاش فوق العاده راحتن، کیفیت ساخت محکمی داره و دارای رکورد در زمینه یِ قابلیت اعتماده، که در کل باعث شرمندگی ماشینای آلمانیه. چراکه داخل این BMW در سطح این کمپانی نیست و در حالی که تمام مواد بکار رفته عالی هستند، طراحی داخل، یکم کسل کننده ست و اصلا مثل Mercedes خاص نیست.
این ماشین واقعا کابین باشکوهی داره، میتونم داخلش تصور کنم که بهشت کجاست. مشکل اینه که اگه با این ماشین تصادف کنید، وقتی به هوش بیاید نمیدونید زنده اید یا مرده. و این طرح چوبِ اینجا، که معمولا پلاستیکی و براقه، گرون به نظر میرسه و واقعا دوس داشتنیه. همچنین این ماشین بخصوصِ کوپه، صندلی های مخصوصی داره که فقط در ماشین های کوپه میبینید و ارتفاعشون نسبت به ماشین های سدان، برای القا حس اسپرت پایین تره. صندلی ها چرمن و روی داشبورد با چرم مصنوعی کار شده، که در کل هزار پوند آب میخوره و ارزشش رو داره.
Audi خودنماییِ داخلی Mercedes رو نداره، اما بازم داخلش خیلی خوبه. کار کردن با سیستم های این ماشین فوق العاده آسونه، صندلی هاش راحتن و همه چیزش به خوبی طراحی شده.  مواد بکار رفته در داخل ماشین هم نسبت به سه ماشین دیگه کمی گرون تره. 
حالا میریم سراغ طراحی خارجی. و.. اوه Audi
فک کنم میتونسی خوشگل تر باشی. اگه از من میپرسید باید بگم از لحاظ ظاهر نسبت به بقیه جذابیت کمتری داره، نمیدونم شما چی فکر میکنید و نظرتون چیه. کدوم ماشین؟ Mercedes C Class Coupe، Lexus RC، BMW سری 4، یا این Audi A5. نظر من، Mercedes -ِ.
شاید چیزی که هنگام خرید یه ماشین کوپه کمترین اهمیت رو داره عملگرایی اون باشه. ولی خب بازم مهمه. برای سرنشینان پشت، BMW بهترین گزینه ست.
پشت این ماشین مثل اون بقیه عذاب آور نیست و تنها موردیه که افراد بالغ میتونن پشتش بشینن. پنجره های عقبش دل بازه و فضای پاها واقعا مناسبه، فضای سر.. خب اگه یه ذره خمیده بشینین، میشه باهاش کنار اومد. 
تنها ایرادش، نداشتن جالیوانی در قسمت عقبه. اما درهای بزرگش کار رو برای قرار دادن صندلی بچه راحت میکنه، همچنین صندوق بزرگ، صندلی های تاشو و دریچه اسکی به این معناست که میتونید افراد رو با وسایلشون سوار کنید.
 اما تو لکسوس خیلی نمیشه وسیله حمل کرد. اون کمترین فضای صندوق رو بین این ماشینا داره، همچنین فضاهای تودری از همه بدتره و مثل BMW جالیوانی نداره. با این حال درهای بزرگش به شما کمک میکنن بتونین صندلی بچه رو فیکس کنید.
 اگه بخواین برید عقب ماشین یکم زحمت داره، چون اول باید کمربند رو باز کنید، کمربند این ماشین مثل BMW هوشمند نیست. صندلی ها بصورت برقی به جلو حرکت میکنن، اما خیلی کندن. زمان میبره تا اینکه بتونید بالاخره بشینید و وقتی که نشستید، بله، اینجوری مچاله میشید، حتی افراد بالغ با جثه کوچیک هم در پشت این ماشین راحت نیستن.
با این حال اگه فکر میکنید که بده، باید بگم که پشت Mercedes حتی ازینم بدتره و واقعا فقط برای بچه ها مناسبه. فیکس کردن صندلیِ بچه سخت ترین کار ممکنه. البته Mercedes سعی کرده که با داشتن بهترین فضاهای ذخیره سازی چه در قسمت پشت و چه در جلو این موضوع رو جبران کنه. فضای کلی صندوق، کمتر از BMW -ِ و ورودیش تنگ تره، یعنی قرار دادن وسایل در صندوق نسبتا کارِ سختیه. بهرحال اگه صندوق BMW  هم راضیتون نمیکنه، Audi  A5 نه تنها بزرگترین صندوق رو داره، بلکه به دلیل شکل مربعی و ورودی بزرگش برای حمل اقلام بلندتر کارامدتره. فضاهای ذخیره سازیش هم خوبه و درهای عریضش به فیکس کردن صندلی بچه کمک میکنن. 
رفتن به ردیف پشتی A5 هم خیلی آسونه، صندلی رو میدید جلو،
میرید داخل و کلیدش رو فشار میدید تا سر جاش برگرده؛ اینجوری بکشیدش عقب. فضای جلوی زانو مناسبه، ایرادی که بهش وارده در مورد فضای بالای سره، اما من یکم خودمو میارم پایین تا راحت باشم. میشه گفت بطور کامل ایده آل نیست.
سرانجام زمان اون رسیده که سواری این ماشین هارو باهم مقایسه کنیم، که برای ماشین های کوپه این موضوع به همون اندازه طراحی اهمیت داره.
خیلی از مردم این لکسوس رو نمیخرن، چون نمیتونن نسخه دیزلیش رو داشته باشن، اما میدونید این یه اشتباهه، چون مصرف میانگین من 50 مایل بر گالنه و فکر میکنم که اگه برای داخل شهر بخواینش، ماشین خوبیه. اما برای مسیرهای اتوبانی به اندازه ماشین هایی با موتور دیزل خوب نیست، چون موتورهای هیبریدی تو سرعت های بالا، اندازه موتورهای دیزلی خوب عمل نمیکنن. خب در مورد عملکردش؛ وقتی پاتون رو رو گاز میذارید، چون گریبکس این ماشین CVT -ِ، صدای وزوز به گوش میرسه. با وجود اینکه تعدادی پدال هست که میتونید دنده رو تقریبا مثل یه ماشین اتوماتِ معمولی عوض کنید، تعویض دنده ها خیلی خوب انجام نمیشه، و این یه جورایی مسخره ست. اما خب هنوزم رانندگی با این ماشین لذت بخشه. ماشین آرومیه اما میدان دیدش تعریفی نداره. اما راحته. فکر میکنم در کل، رانندگی باهاش بد نباشه، جای آروم و خوشایندیه و برای اکثر ادما به اندازه ی کافی اسپرت هست. ولی برای افرادی که واقعا یه ماشین باحال با هندلینگ بهتر میخوان باید گفت که کارِ آلمانیا یکم بهتره. من متاسفم Lexus ، اما این واقعیته.
خب خبرها درمورد Lexus امیدوار کننده بود. اما BMW چطوره؟
خب این ماشین بر پایه سری 3 ساخته شده. ولی خب BMW یکم باهاش وَر رفته و رانندگی باهاش کمی اسپرت تر شده. مساله اینجاس که مثل سری 3 باید مبلغی اضافه برای سیستم تعلیق تطبیقیش بپردازید، درغیر این صورت به اون خوبی که باید، سواری نمیده. در واقع بدون اون، خیلی هم از Lexus بهتر نیست. متاسفم که اینو گفتم طرفداری عزیز BMW؛ اما وقتی به این سیستم مجهز میشه، اوه خدای من.. خیلی خوب میپیچه و رو حالت comfort ، واقعا خوب و راحت میشه.
و میدونید، این یه ترکیب عالیه. تنها ایرادی که میشه ازش گرفت اینه که یه کم پر سر و صداست. صدای لاستیک، زوزه باد و این موتور دیزل 420 ، وقتی گاز میدی صدای ناهنجاری داره و البته این، یه ایرادِ عملکردی نیست. 0 تا 100 این ماشین حدود 7 ثانیه ست. این ماشینِ بخصوص که نسخه  XDrive چهارچرخه، گیربکس اتوماته. مصرف سوخت این ماشین 60 مایل بر گالن تعیین شده، ولی چیزی که من میبینم 41 -ِ، پس خیلی خوب نیست. میدان دید این BMW خیلی خوبه و برای یک کوپه بطرز شگفت انگیزی خوبه و بعدش گریبکس؛ این ماشین 8 سرعته اتوماته و این یکی از گریبکس های مورد علاقه منه.
خب کم کم بریم سراغ Mercedes. 
خب این ماشین نسخه دیزلیِ C Class Coupe -ِ که مجهز به گربیکس 9 سرعته یِ جدیده، که یه گریبکس دوس داشتنیه، و تقریبا به اندازه گریبکس 8 سرعته BMW سری 4 خوبه. نسخه بنزینیِ این ماشین، گریبکس 7 سرعته اتوماتیک داره که در مقایسه با این 9 سرعته ضعیف تره. در کل موتورهای بنزینی خوبن. موتورهای بنزینی BMW  هم حرف ندارن، مگر اینکه پای نسخه های قدرتمند AMG وسط بیاد. خب مدل کوپه اش یکم با نسخه سدان اش فرق میکنه . کاری که مهندسین مرسدس با این ماشین کردند رو، باید تو سدانش هم انجام بدن، چون رانندگی باهاش خیلی بهتر میشه. یه تعادل خوبی بین هندلینگ و راحتی وجود داره. شاید اون حس اسپرتی که BMW داره رو نداشته باشه، اما بدم نیست و نظر من اینه که نسبت به بقیه برای سفر کردن راحت تره. عمدتا چون این داخل بی سروصدا تره. این ماشین برای سفر خیلی آرامش بخشه و درواقع روی سیستم تعلیق هوائیِ آپشنال حرکت میکنه، که خیلی ضروری نیست، اما اگه داشته باشید، خیلی خوبه. ماشین در حالت comfort پرواز میکنه، ولی خب بابت این آپشن باید 900 تا اضافی پرداخت کنید، پس باید ببینید که آیا می ارزه هزینه اضافی بدید یا نه.  من میگم بله
این Mercedes c class coupe خیلی خوبه. تنها چیزی که حالتونو میگیره، موتور 2.1 لیتری دیزلیشه، چون وقتی پاتونو میذارید رو گاز، یکم زمخته. درمورد مصرفش، 57 مایل بر گالن.
خب رانندگی با Mercedes باحاله، راحته و اقتصادی هم هست. میرسیم به بررسی آخرین ماشین گروه.
خب Audi A5؛ از همون اولی که پشتش میشینید میفهمید که رانندگی با این ماشین خیلی خیلی راحته. کنترل ها و نور چراغ ها خوب هستن. میدان دیدش هم بین ماشین های کوپه مناسبه. سیستم تعلیقش معمولیه، بنابراین به اندازه سیستم تعلیق BMW یا تعلیق هوایی Mercedes خوب نیست، پس روی دست اندازها عالی عمل نمیکنه. ناامید کننده ترین نکته در موردش اینه که وقتی با دو ماشین آلمانی دیگه مقایسه اش میکنیم، واقعا به اندازه اونا باحال نیست و هندلینگ جالبی نداره؛ واقعا میگم. این ماشین دیفرانسیل جلوئه و خیلی خوب از پس پیج ها بر میاد، اما به اندازه Mercedes –ِ دیفرانسیلْ عقب باحال نیست و به اندازه BMW  چهارچرخ، چسبندگی نداره. البته این ماشینو میتونید با سیستم چهارچرخ Quattro تهیه کنید، اما در کل رانندگی با این ماشین... بله.. به اندازه رقبای آلمانی اش باحال نیست. البته اینم بگم که بهترین موتورها رو داره، من واقعا از موتورهای Audi خوشم میاد. خب موتور این ماشین 2 لیتری دیزلیه که قدرت زیادی داره، نرمه، آرومه. به موتورهای دیزلی دو رقیب آلمانی دیگرش ترجیحش میدم و همینطور به سیستم هیبریدی موجود در لکسوس. مصرف سوخت من 50 مایل به ازای یک گالنه. اما 0 تا 100 این موتور 190 اسب بخاری 7.7 ثانیه ست؛ پس بنظر میاد که باید لذتشو ببری.
خیلی خب حالا نتیجه چیه؟
خب اگه از موتورهای دیزلی بدتون میاد،  Lexus یک گزینه جذاب و کوچیکه. BMW باحال ترین ماشین، برای رانندگیه و یکی از قوی ترین موتورها رو داره. Audi A5 یک ماشین همه کاره ست، اما به اندازه مدل A4 که بر اساس اون ساخته شده خاص نیست. Mercedes فاکتورهای ضروری رو داره، چه در ظاهر و قیافه و چه در سبک رانندگی و این قضیه در ماشین های کوپه از اهمیت بالایی برخورداره و این، دلیل برنده شدن Mercedes C Class Coupe در تست ماست.