مرسدس، من و دَن رو به یه سفر 500 کیلومتریِ جاده‌ای به فرانسه و اسپانیا با یکی از جدیدترین مرسدس‌های جی کلاسِ ( G CLASS) 2018؛ دعوت کرده. ماشین‌های مرسدس خیلی خوبَن؛ مخصوصا این یکی که از لاکچری‌ترین‌های بازاره. جی کلاس خارق‌العاده ست. سه قفله بودن دیفرانسیلش برام خیلی جذابه. یکی دو تا نَه! سه تا. خوش شانسیم که مرسدس  بهمون اجازه‌ی تست عملکرد این آفرود رو داده!
ما قبلا تو جاهای سختی با این رانندگی کردیم، اما الان میخوام بیرونش رو نشون بدم. طراحیش خیلی شبیه مرسدس جی کلاس‌های قبلیه. 170 کیلوگرم از کل وزنش کم شده که خیلی خوبه. هنوز این آیکون‌های قبلی رو دو طرفش داره که خیلی خوبَن. اگه به عابر بخوره، چون همه چیزش از هم باز میشه، چراغ طوریش نمیشه و مهم‌تر از اون؛ عابر هم صدمه نمی‌بینه.
همون قاب با لوگوی مرسدس و همون شکل مکعبی همیشگی جی کلاس‌ها تو سی سال گذشته، رو داره.
یه چیز تکراری دیگه؛ دستگیره‌ی درهاست که همیشه یه دکمه برای فشردن داشته و تایر زاپاس اون عقب. و این تو دو استایل مختلف اومده؛ G500 و یه G63. و باز هم ازشون میگم.
خب این عقب، میشه فهمید که ما یه دقیقه رانندگی کردیم. همون سَبْک باز شدن قبلی، و داخل ماشین، این صندلی‌ها کاملا برمیگردن. میشه اینا رو بالا داد. اینارو پایین برد. و این عقب کلی جا داره.
چیزی که خیلی براش هیجان دارم؛ سه حالتِ قفل دیفرانسیلشه. نه فقط یکی عقب، یکی هم جلو و یکی هم وسط داره. 
و توضیح میدم که منظورم چیه.
خب همه‌ی ماشین‌ها یه چیزی به اسم دیفرانسیل دارن. که بین دو تا تایره و به اونا اجازه میده که مستقل از هم بچرخن. کامیون من؛ تویوتا تاکُما ست (TACOMA)، با یه قفل برای قفل کردن دیفرانسیل عقب و چرخوندن همزمان تایرها، که به بیرون اومدن از جاهای چسبناک کمک کنه. 
مثلا اگه توی گِل باشین، و یه تایر بچرخه و تایر دیگه نچرخه. خب یه قفل باعث حرکت همزمان دوتایر میشه. یعنی  با چرخش یکی، قدرت رو به اونی که نمی چرخه هم منتقل میکنه و باعث حرکتش میشه. 
خب این زیرِ جی کلاسه، اولیش جلوی ماشینه، اینجاست که دیفرانسیل جلو با قفل رو داریم که استاندارد ماشین‌های آفروده. اما یه قفل میانی دیفرانسیل هم اینجاست، که یعنی تایرهای جلو و عقب، مستقل از هم نمیچرخن. همه اونا باید با یه سرعت و همزمان با هم بچرخن. و بعدش این جی کلاس یه دیفرانسیل عقب با قفل هم داره. در واقع با همه‌ی این قفلها هیچ وقت با یه جی کلاس جایی گیر نمیکنین. خب حالا که از قفل‌های دیفرانسیل گفتیم، بهتره بریم سراغ عملکرد ماشین. خب داخل جی کلاس یه سری دکمه داریم؛ صندلی ها رو کنترل میکنن. انیجا دو مانیتور بزرگ داریم که بعدا ازشون میگم. اما الان میخوایم از انتخاب این برنامه‌های داینامیک حرف بزنیم. اینجا حالت رانندگی بیسیکِ لغزنده، کامفورت اسپرت و اسپرت پلاس رو داریم. اما اگه بیام سراغ دیفرانسیلها و قفل میانی رو بزنم، حالتهای مختلفی ظاهر میشن. خب حالت معمولی، و حالت صخره‌ای  و بعد حالت شِنی رو داریم. و تو هر کدوم تایرها بسته به حالت منتخب، حرکت متفاوتی دارن. و اگه موقع تکون دادن فرمون، با چک کردن اینجا، با عقب جلو بردن فرمون، زاویه‌ی چرخ جلو رو میبینین.
خب بیشتر ماشین‌هایی که من روندم اگزوزشون از عقب بیرون میومده و صداش مثل ماشین معمولی یا کامیون معمولی بوده. اما صدای اگزوز مرسدس جی کلاس، کاملا متفاوته.
اول از همه، اون از سمت راست ماشین و نزدیک تایر سرنشین‌های عقب میاد بیرون و ثانیا، صداش بیشتر از هرچی، شبیه به موتورسیکلت هارلی دیویدسون-ه.
خب ما الان جی کلاسِ 500 رو داریم و میخوایم از این کوه‌های پشت سرم آفرود بریم. گارد رِیل و همینطور اون لوله‌هایی که به کنار میچسبن رو نداره. صدای این 500، تقریبا با اون 63 که قبلا سوارش بودیم، فرق می کنه. اما این یکی برای آفرود بهتره چون ارتفاعش بیشتره. وقتشه ببینیم عملکردش چطوریه. داریم از تپه بالا میریم و من نمیتونم جاده زیرپامون رو مستقیما ببینم، ولی اینجا دوربینی داریم که می تونیم جاده زیرپامون رو ببینیم و میتونه بالا تپه رو هم ببینه. که با چشم من وقتی به کاپوت یا سقف نگاه میکنم نمی تونم بالای تپه رو ببینم. پس خیلی خوبه که این دوربین‌های اضافه رو داریم.
در مورد آفرود این جی کلاس، با توجه به اینکه مدل 500 –ه متوجه یه چیزی شدم. اینه که موقع رانندگی خیلی بی‌صداست. تنها چیزی که میتونین بشنوین صدای غرش موتوره. صدای باد، یا هیچ چیز دیگه‌ای نیست. و این به خاطر عایق هوا بودن کابینه، مثل ضد آب بودنش. با بستن درها، میتونین فشار ماشین رو حس کنین. خب الان داریم توی این  چاله گِلی جلومون میریم. و یه گودال بزرگ جلومونه و خب به خاطر سطح آب، دیوونگیه. با فرورفتن بیشتر توی چاله، آب از درها بالا میاد و درها باید ضدآب باقی بمونن. خب ما داریم از آب رد میشیم. از اینجا بیرون رو ببینین، عمقش دیده میشه، میتونین ببینین که چه قدر عمقشه و از درها بالا اومده و هیچ آبی داخل کابین نشده . این عالیه!
خب، یک؛ ضد آبه و دو؛ اینکه ضد آب بودن باعث کم شدن سر و صدا میشه.  
یه روز سخت. آب پاشیده شده روی کاپوت؛ اون لکه‌های روی در، سطح آب رو نشون میده. خیسی اینجا و اون پایین رو میشه دید. بالای این لولای پایین، تمام در توی آب بود ولی هیچی توی ماشین نیومده. خیلی عالیه.
خب زیاد آفرود کردیم. قدرت آفرودش رو تست کردیم. اما میخوام باهاتون روراست باشم. با قیمتی که این داره، بیشتر یه ماشین لوکسه. به نظرم بیشتر اوقات باید توی جاده باشه چون شما نمیخواین چیزی که قیمت زیادی داره رو خراب کنین. پس تا وقتی که تو جاده‌ست، همچنان حس لوکس بودن داره. و یکی ازچیزهایی که به ماشین‌های لاکچری مربوطه، عملکرد و سرعتشونه. و توی آزادراه هم کلی مونده تا بخوایم از حداکثر سرعت مجاز بالاتر بریم. اما با این وجود، مرسدس تلاش زیادی کرده تا این ماشین صداش کمتر باشه. جی کلاس به هیچ وجه یه ماشین ایرودینامیک نیست. یه جعبه ست و ایرودینامیک یه جعبه رو داره. و با اینکه نگه داشتن استایل جی کلاس از سی سال پیش تا حالا، خوبه. اما صدای بادش خوب نیست. اما از اونجا که این ماشین تحت فشار و ضد آبه، خیلی از صداهای بیرون رو میگیره که شامل صدای جاده و ماشین‌های کنارتون میشه. 
خب برای نشون دادن طراحی داخلی جی کلاس‌ها، این یه 500 دیگه‌ست با چرم سفید. این خارق العاده به نظر میاد. ببینین. درست اینجا روی در؛ اسپیکرها، کنترل‌های صندلی با قابلیت کنترل همه جانبه، بالا و پایین، چپ و راست، عقب و جلو. این صندلی هم از چرمه. دَن و پسرش لینکُلن، یکی از صندلی های کلاس S رو باز کردن و این همون تکنولوژی و پاکتهای ماساژدهنده‌ی هوایی رو داره.
 و کناره‌ها با جلو و عقب دادن فرمون، با هر چرخش ماشین، بدن شما رو دربرمیگیرن. خیلی خوبه. به علاوه اونا گرم کن وسرد کن هم دارن که با دکمه اینجا عمل میکنه. دکمه‌های پنجره معمولی و همه جا چرم سفیده. داخل ماشین اینجا یه نمایشگر، و یه نمایشگر دیگه اونجا کنارش داریم. این همون چیزیه که وقتی من و دن برای دیدن اِی کلاس رفته بودیم امستردام؛ توی کلاس A دیدیم. چیزی که خیلی ازش خوشم نمیاد. تو همه‌ی جی کلاسهایی که دیدم، فهمیدم. و تو این سفر ششمین یا هفتمین ماشینی بود که میدیدم.
انعکاس این دریچه رو تو آینه بغلش ببینین. میتونین این دایره کوچیک رو همیشه توی آینه داشته باشین. خیلی آزاردهنده نیست و ممکنه همیشه هم دقت نکنین. اما من اینطوریَم.
همه جاش، دکمه داره. احساس میکنم که یه سریشم اضافیه. مثل اینکه که ما دکمه back رو اینجا، اینجا و اینجا داریم.
ابزار کنترلی داخل ماشین؛ همه جا هست. طوری که دستتون به هرجا رسید؛ میتونین همه چیز رو کنترل کنین. چه این پایین، یا اون بالا روی فرمون. 
دکمه های بیشتری هم این بالا ست و سانروفی که عاشقشم. 5 میلیون نکته گفتنی داره. یکیش ایمنیه. خب این کمربندها که وقتی بسته میشن، یه موتور کوچولو اون بالا، اون رو روی سینه تون تنظیم میکنه. فکر میکنم این خوبه، کامیون من این رو نداره.
 همچنین فیچرهای معمولی ایمنی که ماشین های 2018 دارن، رو هم داره. لِین اَسیسْتنت ( LANE ASSISSTANT) رو داره که به رانندگی بین خطوط کمک میکنه. و کاملا قدرتمنده. اگه ماشین فکر کنه که من به شکل طبیعی دارم به سمتی کشیده میشم،  با گرفتن فرمون و بین خطوط برمیگردونه. اگه تو خطوط میانی باشین به آرومی و اگه تو جاده دو طرفه و روی لبه جاده باشین، این کار رو خیلی سخت انجام میده. انگار که به چیزی کنار جاده برخورد کردین و شما رو به شدت به وسط هُل داده. من هنوز نمیدونم این فیچر رو دوست دارم یا نه، اما همچنان جالبه که وجود داره.
 همین طور موقع لاین عوض کردن و راهنما زدن، همچنان یه نشون گرد کوچیک اِل‌ای‌دی روی آینه بغله که اگه ماشینی تو نقاط کور ماشینون در حرکت باشه، بهتون هشدار میده و خیلی خیلی کمک میکنه. اما حداقل 50 دکمه اینجا دم دستمه که خیلیاشون یه کار رو میکنن. مثل دکمه back که قبلا گفتم. سه تا از اونا دَم دست راستمه.  اما برای شمایی که از قبل با ماشین های مرسدس آشنا هستین، این دکمه‌ها کاملااستانداردَن و خوبه که همیشه دسترسی راحتی به دکمه‌های پرکاربرد داشته باشین.
فکر نمیکردم که لوگوی مرسدس بنز اینجا پیدا بشه، این خیلی خوبه. ما نهایتا بعد از 500 کیلومتر رانندگی به بارسلون رسیدیم. از فرانسه به اسپانیا. اگه رو راست باشم، قبل از این ویدیو، می دونستم که جی کلاس بخش لاکچریش بیشتره، اما نمیدونستم که اینقدر برای آفرود هم توانایی داره. 
صندلی‌های مجلل و سه قفلش هنوز چیزهای مورد علاقه من از جی کلاس هستن.

مشخصات فنی

G 550 4MATIC SUV
7 سرعته اتوماتیک
4000
جلو- V شکل- توربو دوقلو پرمیوم- گازوییل
8
32
416
450
4500
1823
1953
3200 kg
P275/55VR19
P275/55VR19
210
5.8
13
یورو 6
BAS-TCS-DCS-ABS-EBD-ESP-ASR-BER
جانبی جلو- سرنشینان جلو- جانبی عقب
چرمی-برقی
اتوماتیک
جلو و عقب برقی
برقی
LED
هشدار برخورد جانبی-کیت کمک SOS- کمک پارک PARKTRONIC جلو و سنسور پارک عقب-سنسور و کمک نقطه کور راننده-هشدار باد تایر-سنسور هوشمند صندلی کودک-جعبه کمکهای اولیه - دوربین Back-up- کمر بند شانه ای