اینجا ما آئودی A8 جدید رو داریم. همانطور که میدونید مثل مرسدس بنز sکلاس و بی ام و سری 7، تکنولوژی بالایی داره. 
قیمت A8 جدید از 69 هزار پوند و نسخه long آن از 73 هزار پوند آغاز میشه. خب آیا به اندازه برچسب قیمتی اش خوب هست ؟ 
هیچ نقصانی در این audi A8 وجود نداره. چراغ های جلوی این ماشین led ماتریسیه با روشناییِ لیزری super highbeams. به کنار ماشین که نگاه بندازید شبیه یک تکه ورقه و در قسمت انتهایی یک برآمدگی زیبا داره. این قوس و برآمدگی ها شبیه آئودی Quattro قدیمیه، که به نظر من یکی از بهترین ماشیناست. حالا بریم سراغ پشت ماشین که خیلیم زیباست. این نوار چراغ منو یاد پورشه Carrera 4s میندازه. خیلی باریکه و خیلی هم خوشگله. فقط یچیزیو نمیفهمم ، اینجارو نگاه کنید، لوله اگزوز الکی . خب نظرتون راجع به طراحی این ماشین چی هست ؟ می تونید تو نظر سنجی که بین a8 ، s کلاس و سری 7 برگزار میشه شرکت کنید.  
طراحی بیرونی ممکنه نظرات رو راجع به کابین a8 عوض کنه. 
کیفیت داخل ماشین اصلا تو یه سطح دیگه ست، شگفت انگیزه. مواد بکار رفته دوس داشتی اند. چرم این ماشین با شکوهه. من واقعا این قسمتشو خیلی دوس دارم، با کلاسه. کنترل آب و هوا به صفحه نمایش لمسی منتقل شده که این صفحه کمی از داشبورد بیرون تره، فقط یک مشکل هست اونم اینه که خیلی از جاهای کابین براقه و اثر انگشتو به خودشون جذب می کنند، بنابراین مدام باید با دسمال جای انگشتارو پاک کنید. یه چیزی که دوس دارم اینه که وقتی ماشین روشن میشه، دریچه کولر باز میشه و به بقیه داشبورد جلوه خاصی میده. شما میتونید جریان هوا یا شدت فن رو با لمس انگشتتون کم و زیاد کنید، این میشه توجه به جزئیات؛ حیرت آوره. 
چیزی که بازم شگفت انگیزه تکنولوژی شبیه سازی مسیر حین حرکت، برای پارک خودرو -ِ. 
سیستم های پارک اتوماتیک چیز جدیدی ندارن، اما این ماشین این موضوع رو تا حد زیادی ارتقا داده. 
خب من سیستم پارک کمکی رو با فشردن دکمه اتوپارک فعال می کنم. حالا ماشین فضاهارو در سمت راست من بررسی می کنه. این ماشین میتونه پارک معمولی و حتی پارک دوبل رو انجام بده. حالا کاری که من میخوام انجام بدم فشار دادن این دکمه audi AI -ِ و دیگه نیازی نیست پامو رو پدال گاز یا ترمز قرار بدم. تمام این کارارو با این دکمه انجام دادم و برای اثبات اینکه هنوز اینجام باید اونو به پایین فشار بدم. ماشین تمام اینکارارو برام انجام میده. پس هدایت ماشین البته در این نوع سیستم ها و همچنین ترمزهای جلو، همگی توسط سیستم ماشین کنترل می شه. صبر کن صبر کن صبر کن! به خط قرمز رسید، بطور خودکار ترمز کرد و دوباره راه افتاد، عجیبه. این عجیبه، اگه بخواین ازش استفاده کنید، کمی آدمو دستپاچه میکنه. اما به ماشین اطمینان کنید، تصادفی رخ نمیده. آه، جذاب بود. حالا دکمه رو آزاد کنید.
اما این بهترم میشه، دیگه شما مجبور نیسید برای اینکه ماشینتونو پارک کنید تو A8 بمونید. 
مثل سری 7 "بی ام و" شما می تونید از راه دور با یک دکمه A8تون رو پارک کنید. با اپلیکیشن موبایل اینکارو انجام میدم و ماشین با ظرافت به سمت جای پارک میپیچه. این ماشین از پس زوایای تند و تیزم بر میاد، اوه نگاش کنید داره به سمت جای خالی حرکت می کنه، بسیار ساده، نگاهش کنید.
آئودی A8 جدید میتونه در اتوبان دو لاینه تا سرعت 37 مایل بر ساعت بطور خودکار رانندگی کنه، بدون اینکه نیاز باشه دستتون رو فرمون باشه. خب این ویژگی تنها جایی فعال میشه که مجاز به این کار باشه. برای مثال فعلا تو UK نمیشه استفاده کرد، با وجود اینکه کمپانی و تکنولوژی های متعددی وجود داره که بریتانیا میتونه ازاونا بهره ببره.
اگه ماشینی داشته باشید که تعلیق فعال داشته باشه، یک المان پیش بینی کننده داره. یه دوربین که میتونه مسیر پیش رو رو بخونه و اگه قرار باشه یک ضربه محکم بهش بخوره، برای کاهش شدت برخورد ماشین رو بالا ببره. خب شما میتونید خاموشش کنید. من اول میخوام ماشینو بدون این سیستم امتحان کنم.
خب راننده میتونی شروع کنی. خب اولین تکان مربوط به درِ روی یه حفره ست. من ارتعاشات رو روی گوشیم رکورد میکنم. این اولین تکون بود، خیلی بد نبود. در تکون دوم که شبیه یه سرعت گیر بود، راحت تر بودم، اما خب حسش می کنید. بیاین ببینیم چی میخونم، حداکثر چیزی که با مقیاس ارتعاش سنج مخصوص من رکورد شده 5.5 هست و مقدار متوسط 2.8 بوده. خب تقریبا راحته اما الان میخوایم با فعال بودن ویژگی پیشگو امتحانش کنیم. دوربین اون تکان ها رو ثبت می کنه و ماشین رو آماده می کنه. قبل از اینکه برخورد رخ بده ماشین رو بلند میکنه. خب ببینیم. تکان کوچکتر که مربوط به رد شدن از روی در چاه هست؛ من اصلا حسش نکردم. واقعا اونو حس نکردم. انگار ماشین از روی چیزی رد نشد و از تکان بزرگ هم خبری نیست. من یخورده حسش کردم مثل حالتی که سیستم پیشبینی ماشین خاموش بود و از روی در چاه رد شدیم. حالا ببینیم این نرم افزار ارتعاش سنج چی میگه. دروغ نمیگه. خب ماکزیمم ارتعاش 5.1 و ارتعاش متوسط 2.6 بود. من حسش کردم و اپلیکیشن ارتعاش گوشیم هم همینو گفت.
این سیستم از یک موتور الکتریکی در هر گوشه استفاده میکنه که با standard vision adaptive air suspension ( سیستم تعلیق هوا با دید تطبیقی ) در ارتباطه. این موتورها فنر هارو بطور مجزا بالا و پایین میبرن. تقریبا در همون لحظه که تکون حس میشه. این باعث میشه ماشین حین شتاب گیری و ترمز گرفتن بالا و پایین نشه. البته یه کاراییِ های دیگه ای هم دارند. 
خب من الان میخوام آئودی a8 جدید رو با سیستم جلوگیری از برخورد جدیدش از یک طرف امتحان کنم. خب اگه تعلیق فعال آئودی a8 روشن باشه. مثلا پارک باشه یا بخواین از یک تقاطع بیاین بیرون و یک نفر از یک طرف بهتون میزنه، خطرش اینه که ممکنه از در بیاد تو و در ماشین ضعیف ترین بخششه. اما این ماشین یک حقه تو آستینش داره. خب بیاین جلوگیری  از برخورد رو امتحان کنیم. این بلوک زرد رنگ فوم داره به سمتم میاد. این پانل شیشه ای بین ماشین و فوم قرار داره. پس به ماشین صدمه ای نمیزنه و خواهید دید که ماشین چیکار میکنه. خب داره اینجا میاد. کاری که ماشین انجام میده محفاظت از ماشینه . اوه نهه! نزدیک اینم که یه ضربه بخورم. من تو دردسرم.
خب کاری که ماشین انجام داد این بود که سریعا فنرهای اونطرفو بالا برد. اگه اون جعبه به پای در برخورد کنه نه خودِ در، بیشتر ازتون محافظت میشه چون پای در به مراتب قوی تره.
آئودی برای شما سیستم "پیچش فعال دینامیکی" در نظر گرفته و کاری که انجام میده اینه که انگار ماشین کوچکتری رو میرونید. بنابراین ما الان این سیستمو فعال می کنیم که تفاوتش رو مقایسه کنیم. 
جوری کار میکنه که فرمون ازین حالت، که فقط چرخای جلو بپیچند جدا میشه. پس میتونن سریعتر و بیشتر بپیچند. در پشتِ ماشین چرخای عقبو دارید که اوناهم میتونند بپیچند. پس کاری میکنید که ماشین بیشتر بچرخه. در اولین پیچ به معنای واقعی کلمه میتونم حسش کنم. شبیه این میمونه که ماشین آب رفته ( کوچیک شده ). شبیه این میمونه که دارم یک هاچبک کوچیک خونوادگی رو میرونم، نه اینکه یک لیموزین بزرگ رو. بهش نگاه کنید. این پیچ قبل از این واقعا آزار دهنده بود و الان خیلی راحت شده. باید بگم یکم عجیبه و یه حس مصنوعی به آدم میده. این یک مسیر مسابقه ای بود که شبیه کابوس بود. به راحتی آب خوردنه واقعا میگم.
خب تست واقعی مانور پیچ U شکله. آیا میتونم تو یه حرکت این کارو انجام بدم؟ اگه تونستم تو یه حرکت بپیچم قطعا این آپشنو رو ماشینم پیاده می کنم. شگفت زده شدم. خب این سیستم! اگه ماشینو بخرید نمیتونید خاموش روشنش کنید. همیشه روشنه. فقط ما، اونم بخاطر تست ماشین قادر به خاموش و روشن کردنش هستیم.
نیازی به گفتن نیست که عمده این تکنولوژی ها انتخابی هستند ( optional ). با این حال a8 آپشن های استاندارد بیشتری نسبت به رقباش داره. اما همشون عالی نیستند.
در اکثر موارد آئودی a8 به اندازه رقیب هاش تاثیر گذار هست. فضاش زیاد بود. اوکی. خب به اندازه کافی بزرگ بود اما چند لیتری از حجمی که بی ام و سری7 و مرسدس s کلاس در اختیارتون میذاره کمتره.
حالا وزنش. A8 یه مقدار از اون دو تا ماشین سنگین تره. این مدل دراز ( long ) a8 تقریبا 2 تن وزن داره.
 این وزن زیاد تنها مساله من با آئودی a8 نبود. یچیز دیگه هم هست که منو درباره این ماشین نگران میکنه و اون اینه که آئودی از یه چیز چرخون برای کنترل سیستم سرگرمی ماشین استفاده نکرده. من میرم سراغ نمایشگرای لمسی، اینجا دوتاشون هست. بیاین ببینیم استفاده ازش حین رانندگی چطوره، بخاطر اینکه چیز نگران کننده ایه و این جایی هست که نمایشگرا یکم مشکل ساز میشن. اما اوکی. بریم ببینیم میتونم انجامش بدم. خب وقتی که من دکمه رو فشار میدم، صدای کلیک کردن به گوشتون میرسه و یه کوچولو مثل ویبره ای که موبایلتون میزنه، میلرزه. مطمئن میشین که دکمه رو فشار دادین. این کارا باعث میشه احساس کنم که چشام به جاده نیست. یبار دیگه، حالا میخوام از کنترل های دما که در این پایین قرار گرفتن، استفاده کنم. همونطور که احتمالا میبینید، چشای من خیلی به جاده نیست. شما باید انگشتتون رو در جهات مختلف حرکت بدید، در حالی که اگه با غلتک کار کنید، میتونید در دو جهت این کارو انجام بدید و ساده تره. اما یک راه حل وجود داره. فرمانبرهای صوتی ماشین خیلی خوب بنظر میرسن. پس من میتونم سیستم تهویه رو با اونا کنترل کنم
خب این ماشین مشخصا خیلی راحته. حالا شاید به یه دلیل عجیب مجبور بشید ماشین VIP تون رو سریع از اون موقعیت خطرناک دور کنید؛ مثل تو فیلم Ronin . خب حالا فرمون ماشین چطوره. اوووم.. تو یه سرعتی کاملا قابل توجه خم میشه. آیا تعادلش رو از دست میده؟
این ماشین به اندازه کافی سنگینه. سیستم تعلیقی که در چهار گوشه اش قرار گرفته باعث میشه راحت بچرخه. با چهار چرخش قدرتش رو کنترل میکنه و میاره پایین. ماشین اسپرتی نیست و اون قدرها هم بزرگ نیست.
ببینیم چقدر طول میکشه منو به سرعت 100 برسونه. برو بریم. خیلی سریعه. 60 رو رد کرد. بدون دردسر.
این لیموزین لاکچری 0 تا 60 رو حدود 5 ثانیه میره. ولی در واقع این ماشین برای مسابقه ساخته نشده.
رانندگی با ماشینایی شبیه این فرق زیادی با این نداره که خودتون سرنشین باشین.
خب حالا پشت a8 چجوریه. خب می تونم بگم دوس داشتنیه و کلی وسیله برا بازی کردن داره. خب پایین اینجا یک چیزی شبیه ipad وجود داره که می تونم باهاش یسری چیزا مثل صندلی ها و چراغ ها رو کنترل کنم. ما چراغ های ماتریسی در پشت ماشین داریم و میتونم این نورافکن رو دور اینجا جابجا کنیم که خب یه به در بخور در تاریکیه. واقعا هوشمندانه ست. کار دیگه ای که من میتونم اینجا انجام بدم بازی کردن با پرده هاست. که خب می تونم انتخاب کنم کدوم پرده بالا یا پائین بره که یه اقدام اضافی برا حافظت شما از اشعه خورشیده. کار دیگه ای که میشه انجام داد کار با سیستم مولتی مدیا و تلویزیونه. البته اگه بخوام میتونم جداش کنم، مثل یه تبلت کوچک میشه. حالا میگذارم سر جاش. همچنین میتونید از مانیتورای اینجا هم استفاده کنید. همونطور که می بینید میتونم بین منوهای مختلف جابجا شم. یالا! خب حالا راحتی ماشین چطوره؟ خیلی لاکچری و بی سر و صداست. پنجره هاش آکوستیکه و صندلی ها دوس داشتنی هستند و خودم میتونم بهشون شیب بدم، ته راحتیه! خیلی راحته. این یه ماشین درازه و راحته و من دلم میخواد خودمو بیشتر کش بدم، خب می تونم. اینو فشار میدم و ماشین به یک first-class کامل تبدیل میشه. اون صندلیا به جلو حرکت می کنن و این یکی تو یک موقعیت عالی قرار میگیره و پشت سری صندلی میره پایین. صندلی ها از جلو دست و پا دور میشن و اینجوریه که شما عاشقش میشین.
این ماشینای خاص، تمام چرخاشون میچرخونه و این واقعا کمک میکنه تو مسیرای تنگ حرکت کنن. کار راحتی هم نیست.
خب من یه مشکل کوچیک پیدا کردم. باید چهار دست و پا عبور کنم و این کار در وسط ماشین یکم ناجوره.
آیا توانایی شکست دادن سری 7، کلاس s رو داره؟ تصور اولیه من میگه آره. فکر می کنم آخرِ یک لیموزین لاکچریه.
 

مشخصات فنی

آئودی توربو شارژ A8 L 2019 - AWD
اتوماتیک-هشت دنده
3000
جلو- V شکل
6
24
340
369
5172
1945
1473
1995
P255/45R19
P255/45R19
250
5.7
10
یورو 6
BAS-TCS-DCS-ABS-EBD-ESP-ASR-BER
جانبی جلو- پرده ای - سرنشینان جلو- جانبی عقب
چرمی-برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن و حافظه
LED
-