Audi ، به ساخت نسخه های پر قدرت ترِ ماشین های معمولی شهرت داره. نقطه اوج این ماشین ها لوگوی RS شونه. RS مربوط به Audi ، M مربوط به BMW و AMG هم مربوط به Mercedes . تمام ماشین های RS توسط بخش سوپر اسپرتِ Audi ، یعنی "کواترو جی اِم بی اِچ" Quattro GMBH ساخته میشن. و این اولین ماشینی بود که نشانِ RS رو گرفت. 
اسمش RS2 بود و با همکاری Porsche ساخته شد. این در واقع از روی Audi 80 ساخته شد و احتمالا معلم جغرافیتون باهاش رانندگی میکرده. Porsche ، تعلیقِ ارتقا یافته رو در اون بکار برد و ترمزها، چرخ ها و حتی آینه های جانبیش رو از روی Porsche 964 ساخت. این ماشین در سال 1994 به بازار اومد. زیر کاپوتش یه موتور توربو شارژ 2.2 لیتریِ تختِ 5 سیلندر که توسط Audi طراحی شده بود، قرار داره. اما Porsche بود که داخلش رو تغییر داد؛ اونا از انژکتورهای بزرگتر، توربو شارژر های بزرگتر، و سیستم خنک کننده قوی تر استفاده کردن. و نتیجه، تولیدِ یه قدرت 315 اسب بخاری بود که در اون زمان Ferrari 348-ِ 8 سیلندر این قدرتو داشت. 
به لطف سیستم تمام چرخ محرکِ "کواترو" Quattro، RS نسبت به اون سوپر ماشینِ ایتالیایی زودتر به سرعت 60 مایل بر ساعت می رسید و این کار رو ظرف 4.8 ثانیه انجام میداد.
برای اون زمان این ارقام فوق العاده بودن. تو این زمان هم تاثیر گذاره، ولی به مقدار اندکی از این Super mini سریعتره. 
S1  ماشین رده ابتدایی Audi محسوب میشه. با داشتن 0 تا 100 آن 5.8 ثانیه ای، به اندازه ای قوی نیست که بتونه نشانِ RS رو تضمین کنه، بنابراین یک رده پایینتره و S Monica-ِ.
البته باید گفت قدرت این ماشین 231 اسب بخاره، که در نوع خودش خیلی خوبه. این قدرت از یک موتور توربوشارژ 2 لیتریِ 4 سیلندر تامین میشه.
 به هرحال میتونید این ماشین رو امتحان کنید تا بفهمید عملکرد Audi بعد از گذشت 2 دهه چقدر پیشرفت کرده.
برای ثابت کردن این موضوع، باید یه مسابقه برگزار میشد. پس فکر نکنید این کارو صرفا جهت سرگرمی انجام میدیم. این یه مسابقه تمام علمیه؛ دانشی همراه با هیجان.
متاسفانه اجازه ندارم تا با این Audi قدیمی، یه مسابقه درگِ کامل بدم. خب چون این ماشین جزو میراث Audi –ِ و تنها 182 دستگاه ازین RS2 در سراسر بریتانیا فروخته شد و کاکردش فقط 170 هزار مایله. اونا میدونن که سیستم انتقال دنده چطور با یه استارتِ بد داغون میشه. اونا بهم گفتن که میتونم مسابقه رولینگ رو انجام بدم. کاری که قراره انجام بدیم اینه که ماشینو تو دنده 1 قرار میدیم و با سرعت حدودِ 15 مایل بر ساعت حرکت میکنیم. وقتی به نقطه شروع رسیدیم، پامونو میذاریم رو گاز و خواهیم دید که چه اتفاقی می افته.  پس شروع میکنیم. 
سرعتمون الان نزدیک 15 مایل بر ساعته، خب دیگه باید گاز بدیم، اوکی برو بریم. 
خدای من اون S1 خیلی زود ازم سبقت گرفت. بهش نزدیکم. دارم میگیرمش. اوووه نههه.. نزدیکِ تعویض دندشه.. میتونم تا 7 هزار دور بر دقیقه برم. اما این... اووه. واو. رقابت نزدیکی بود. با اختلاف کمی برنده شد.
ممکنه S1 این مسابقه رو برده باشه، اما بازم قیمت 26 هزار پوند برای A1 نسبتا گرونه، مخصوصا وقتی که این مدل، ارتقا یافته RS نیست. اگه شما نسخه کامل Quattro رو میخواین، باید مبلغ بیشتری هزینه کنید.
نقطه شروع، این ماشینه؛ RS3 که قیمتش از 41 هزار پوند شروع میشه. البته قیمت این ماشین هم با تمام آپشن هاش به 51 هزار پوند میرسه. اووه خدای من.. 
با این حال شما یک موتور توربو 2.5 لیتریِ 5 سیلندر با 367 اسب بخار قدرت دارید. شما یه گریبکسِ 7 سرعته یِ دو کلاچه رو به همراه شیفت پَدِل دارید که قابلیت لانچ داره و کار کردن باهاش اونقدر راحته که مادربزرگتون هم از پسش بر میاد؛ حتی اگه قرصهاشو نخوره. حداکثر سرعتش به 155 مایل بر ساعت محدود شده،
اما هیچ ممانعتی برای شتاب گیریش وجود نداره. 0 تا 60 مایلِ RS3، 4.3 ثانیه طول میکشه. با این توانایی، ممکنه فکر کنید که هزینه یِ 85 هزار پوندی برای  RS6 Performance کاملا غیر ضروریه. بهرحال باید گفت شتاب 0 تا 62 مایل بر ساعتِ این ماشین، 0.5 ثانیه کمتره و 3.7 ثانیه ست. از اونجا که گریبکس اتوماتش، کنترل لانچ نداره، استارت با این ماشین به مهارت بیشتری نیاز داره و شما صدایی از موتور چهار لیتری توربو دوقلو V8 و  605 اسب بخاریش نمی شنوید. گشتاورش 750 نیوتون متره که 285 تا از RS3 بیشتره و از دو برابر S1 هم بیشتره. اما نسخه یِ فول این ماشین، R8 V10 Plus  که توسط بخش Quattro  آئودی تولید شده؛ موتور 5.2 لیتری و خیلی دیگه از اجزاش با " Lamborghini Huracan" مشترکه، با این حال زیرِ پوشش لطیف ترِ Audi قرار گرفتن؛ لطیف.. البته بطور نسبی. قدرت این ماشین با ظاهرش تناسب داره. با قدرت 620 اسبی و گریبکس دو کلاچه و با قابلیت کنترل لانچ، تنها 3.2 ثانیه طول میکشه تا به سرعت 62 مایل برسه. و برخلاف دیگر ماشین ها حداکثر سرعت این ماشین به 155 مایل بر ساعت محدود نشده و اگه فضاش رو دارید، میتونید تا 205 مایل بر ساعت باهاش برید. 
این قدرت اضافی، قیمت این Audi رو به 135 هزار پوند رسونده، اما آیا ارزشش رو داره؟
این ماشین مثل موشک پرتاب شد، با اینکه مثل اون R8 گریبکسِ دو کلاچه نداره، اما واقعا مثل موشک بود. R8 در نهایت برنده شد. در مورد بقیه ماشینا.. هوومم، یکم کندتر بودن. خب بله باید گفت که هرچی پول بدی همونقدر آش میخوری. علمی ثابت شد. الان قطعا قانع شدید.
خب R8 برنده شد، البته با اختلافِ خیلی کم. در حال حاضر این ماشین پرشتاب ترین مدل خیابونیِ Audi که میتونید بخرید یا شایدم نیست؟! 
این یک Ducati 959 ، جدیدترین موتور اسپرت از یه کمپانی ایتالیاییه و اگه تعجب کردید که چرا اینجا آوردمش، باید بگم که Audi مالک Ducati  هم هست، پس میشه گفت که اینم Audi –ِ ، فقط بجای چهار چرخ دو تا چرخ داره و در ایتالیا ساخته شده. 959 ، یه موتور 955 CCV-Twin داره که 157 اسب بخار تولید میکنه و وزنش 195 کیلوگرمه و نسبتِ قدرت به وزنش، 800 اسب بخار در 1 تُنه. برای مقایسه بگم که این نسبت برای R8، 392 . البته موتور، یک چرخْ محرکه و R8 چهار چرخ. قیمتش تنها 13431 هزار پونده، یعنی یک دهم قیمتِ R8.
خب الان ممنکه این سوال تو ذهنتون باشه که چرا از Ducati  -ِ 205 اسب بخاری استفاده نکردیم. 3 دلیل برای این کار داشتیم. خب 959 در واقع جدیدترین سوپر موتور Ducati . شماره 2: 0 تا ¼ مایل رو در مدت بسیار مشابهی با Audi طی میکنه، و ما میخواستیم یه مسابقه عادلانه بینشون بر قرار کنیم. شماره 3 و از همه مهمتر اینکه راننده مون فقط میتونه با موتورهای زیر 1000 خوب برونه. 
خب میخوایم شروع کنیم. مسابقه دِرَگ بین ماشین و موتور. آیا چهار چرخه ها بهتر از دو چرخه ها عمل میکنن؟ خودم فکر میکنم اولش جلو بیافتم. لانچ کنترل دارم، اما اگه اون استارت خوبی داشته باشه، ممکنه شانس اینو داشته باشه که منو رد کنه. باید ببینیم. چیزی که مهمه مهارته. کل کاری که قرار بکنم اینه که چندتا دکمه بزنم و فرمونو سفت بگیرم. بریم.
من اولم.. خداحافظ موتور.. من فقط جلو نیوفتادم، نابودش کردم. 
خب اینم ازین. چی یاد گرفتیم. Audi ماشین ها رو با عملکردهای مختلف و قیمت های متفاوت ارائه میده و اگه شجاعتش رو دارید، میتونید یه سوپر ماشین، با شتاب فوق العاده با قیمتی بسیار اندک تهیه کنید. اگه اینطوریه باید لباس چرمی به تن کنید.