شرکت باجاج، با رده موتورهای پولسارش، تو بخش موتورهای 200 سی سی تا الان بی‌رقیب بود، اما دیگه نیست، چون شرکت تی وی اِس، موتورهای آپاچی 200 اش رو داده بیرون که رقیب سر سخت پولساره. اما واقعا اینجوریه؟ 
پولسار اِی اِس 200، بدنه نیمه صیقلی، پروژکتورهای چراغ جلو و شیشه محافظ جلو داره، در حالی که آپاچی 200، با صفحه‌های بدنه قدرتمند وظاهر جسورانه¬ای که داره ، خیلی نرم و صیقلی به نظر می‌آد. آپاچی 200، کنسول خیلی خوبی داره که کلی هم اطلاعات در اختیارمون می‌ذاره، اما ما سرعت سنج آنالوگ پولسار اِی اِس 200 رو رو ترجیح می‌دیم تازه کار کردن باهاش هم خیلی راحت‌تره. 
اگه به آمار و ارقام نگاه کنیم، می‌بینیم که از لحاظ موتور برتری از آن پولساره . سیستم خنک کننده مایع و گیربکس 6 سرعته داره و قدرت بیشتری هم تولید می‌کنه. تو جاده هم، پولسار سریع‌تره. هم از لحاظ شتاب و هم بیشینه سرعت.  اما آپاچی بهتر به نظر می‌آد. قابلیت رانندگی  بیشتری هم تو شهر داره، با این حال پولسار تو بین موتورها، اسپرت‌تره.  
آپاچی موتور قدرتمندی داره، اما پولسار، با توجه به اینکه دور موتورش تا 7000 دور در دقیقه هم می‌ره، برتری داره. پولسار تو بیشینه های قدرت لرزش داره  و از این حیث آر تی آر 200 کارایی بهتری داره، کیفیت تعویض دنده و کلاچ، تو آپاچی 200 بهتره. آپاچی 200 به خاطر کنترل بهترش، موتور باحال‌تری برای روندنه، در صورتی که پولسار تو سرعت‌های بالاتر، مستحکم‌تره. لاستیک‌های پیرلی آپاچی، خیلی بهتر از لاستیک‌های پولسارن، به خاطر همین، موتورهای تی وی اِس، بهتر به زمین می‌چسبن. جای پاها تو پولسار راحت‌تره، بنابراین،  برای راننده‌های قد بلند هم خوبه، از اون طرف آپاچی برای قد‌های کوتاه راحت تره. صندلی آپاچی راحت‌تره، اما تَرک پولسار بزرگتره. سیستم کمک فنر آپاچی هم نرم‌تر از پولساره، در نتیجه رانندگی با آر تی آر 200 خیلی راحت‌تره. سیستم ترمز هم روی آپاچی بهتره و اِی بی اِس انتخابی هم در اختیار می‌ذاره. 
این رو نمی‌شه انکار کرد که پولسار در برابر پولی که می‌دین، ارزش بیشتری داره، چون هم امکانات بیشتری داره و هم عملکرد بهتری نسبت به آپاچی داره. اما اگر موتورسیکلتی می‌خواین که کارایی بالا و دینامیک بهتری داشته باشه، بهتره برین سراغ آپاچی 200.  کاملا واضحه که موتور تی وی اِس برنده این رقابته. 
ممنونیم که باز هم با این برنامه همراه بودین ، امیدوارم بعد از دیدن این ویدئو بتونید درباره موتور بعدیتون و اینکه کدوم یک از این دو موتور فوق¬العاده رو انتخاب کنین بهتر تصمیم بگیرین.