من اینجا هستم تا تویوتا لندکروزِ جدید رو تست کنم. می خوام این رو در سه روز آینده در شرایط مختلف برونم؛ روی ماسه ، صخره و جاده. خیلی حماسی میشه. امیدوارم از عملکردش لذت ببرید. 
سابقه آفرود لندکروزر حدود 65 ساله. در بیش از 190 کشور در دسترسه و در چند روز آینده، من در یه ماجراجویی حماسی میخوام بفهمم که واقعا چرا اینقدر محبوبه. 
تویوتا تعداد زیادی از این لندکروزها رو میفروشه و به کمک سرسختی اسطوره ایش، فروشنده برتر در ده کشور اروپاییه. این ماشینیه که می تونه شما رو به جذاب ترین جاها ببره. 
این نسلِ لندکروز، از حدود سال 2009 به بازار اومد و یه عالمه چیزای الکترونیکیِ آفرود، شامل یه جور کروز کنترل سرعت بهش اضافه شده.
خب این لندکروزر شاید کاملا جدید نباشه، اما بیرونش تفاوت های طراحی خاصی داشته. شاید متوجه شده باشین. این تورفتگی های روی کاپوت؛ این به شما کمک می کنه دیدتون بهتر بشه. باور کنین از پشت فرمون متوجهش میشین! اما جلو پنجره هنوز خیلی کلاسیکه، ستون های عمودی لندکروزر یه جورایی بهش شخصیت میدن، مگه نه؟ ماشین طوری ساخته شده که وقتی توی آب هستین تا ارتفاع 70 سانتی متر نباید نگران این باشین که آب بره توی موتور یا به ابزار الکترونیکیش آسیب بزنه.کاسه چراغ ها جدید هستن. می تونین تو این ماشین، نوربالای "اِل ایی دیِ" کامل داشته بشین و بخش اصلی حباب، به داخل رفته تا وقتی که توی آفرود هستین و به یه شاخه می زنین چراغتون رو از دست ندین. این پایین چرخ های 17 اینچی آلیاژی یا 90 سانتی رو دارین، که یه جورایی قیافش رو خشن تر میکنه. خب الان فاصله کف ماشین تا زمین تفریبا 22 سانتی متره که کاملا بالاست و شما می تونین با تعلیق هوا اون رو بالاتر هم ببرین. و این عقب خیلی شبیه قبله، اما وقتی که این ماسه های صحرا رو کنار بزنین، می بینین که چراغ ها کاملا فرق کردن. ما همچنان این درِ کلاسیک رو عقب داریم. نگاه کنین. صندوق عقب لندکروزی. 
وقتی توی یه جای پارک کوچک پارک کرده باشین، کارایی نداره، اما وقتی خارج شهر هستین، کارایی زیادی داره. همونطور که میبینین ما در نامیبیا هستیم. خوش خط نوشته نشده، اما من دوستش دارم.
کاری که لندکروز انجام میده، طراحیِ کارای خشنه، نه فقط خوش قیافه کردن ماشین، و اگه فکر می کنین که رانندگی با "اس یو وی" های بزرگ خسته کننده ست، احتمالا در شرایط درستی ازشون استفاده نکردین. 
این یه موتور 2.8 لیتریِ چهار سیلندریِ دیزل داره. 177 اسب بخار قدرت داره که به نظر خیلی نیست و صفر تا صدش 12 ثانیه ست، که بد نیست. نیروی کششیِ زیادی داره، گشتاورش 450 نیوتن متره و حدود 1600 دور بر دقیقه داره؛ پس وقتی گاز رو فشار میدین، میتونه این وسیله بزرگ رو بکشه . 
مردم اینو در  شهر می رونن و هیچ وقت نمیفهمن رانندگی این ماشین چطوریه. این یه آفرود قدیمیه؛ هنوزم شاسی نردبونی داره. بدنه یِ این شاسی محکم، زیرش قرار گرفته و این باعث میشه که آفرود بهتری داشته باشه. البته برای جاده خوب نیست؛ اونم جاده های امروزی. 
نکته اینجاست که برای هر کاری وسیله خودش رو باید برداشت. اگه قرار باشه همش روی جاده صاف آسفالت رانندگی کنین، یه بی ام دبلیوی X5 ، آئودی q7 یا ولوی XC90 برای رانندگی بهتره. اما اگه ماشینی می خواین که به راحتی شما رو به بوته زار ببره و بر گردونه، بدون اینکه اذیتتون کنه، من ترجیح میدم زندگیم رو در اختیار تویوتا لندکروزر بگذارم. به این ترتیب شاید نه تا از ده ماشین چهار چرخ محرکی که در نامیبیا دیدم تویوتا بودن.
تعلیق جلو کاملا مستقله، تعلیق دو جناقیه. عقب هم تعلیق هوایی داره. محورش هم خیلی محکمه. خیلی خیلی قدیمیه اما محکمه و جواب میده. این ماشین مفصل های شاسی کاملا خوبی داره که میتونن چرخ هاش رو به خوبی هدایت کنن. میله های ضد واژگونی داره، اما وقتی با ماشین توی آفرود هستین، میله های ضد واژگونی از هم جدا میشن و چرخ های یه محور نمیتونن مستقل حرکت کنن و معنیش اینه که نسبت به حالتی که میله های ضد واژگونی رو فیکس کرده باشین، بهتر میتونه روی صخره ها حرکت کنه. بگذارین بهتون یه سری اطلاعات و آمار در مورد این ماشین بدم. این ماشین زاویه حمله 31 درجه داره، یعنی می تونه تا شیب 31 درجه نسبت به چرخ های خودش بالا بیاد و می تونه تا شیب 25 درجه, زاویه فرار، پایین بیاد. همچنین زاویه break-over  داره؛ این یعنی تا زاویه 22 درجه میتونه از تپه پایین بیاد، بدون اینکه کفش به زمین بخوره. چیز دیگه ای که باید گفت اینه که شیبی که می تونه ازش بالا بره 42 درجه هست، که خیلی زیاده. هم چنین میتونه روی یه لبه با شیب 42 درجه حرکت کنه، بدون اینکه به پهلو بیافته.
به هر حال  اگه از امکانات درست آفرود استفاده کنین، نبودن آسفالت، مشکلی براتون ایجاد نمی کنه.
خب، چون داریم از یه شیب ماسه ای بالا میریم، که عمیق هم هست، نباید ترمز کنیم و بگذاریم که ماشین از دستمون در بره، چون اگه اشتباهی کنیم کارمون ساخته ست. قیمت لندکروز از حدود 33 هزار پوند شروع میشه که قیمت پایه شه. اما خریداران انگلیسی آپشن های لاکچری بیشتری می خوان و این ورژنِ " رِنج تاپ اینْوینْسیبِل " invincible range top " که من می رونم و 52 هزار پوند می ارزه. خب حالا ببنیم که داخل این ماشین به قیمتش می ارزه؟
خب بیاین طراحی داخلی این تویوتا لندکروزر جدید رو هم ببینیم. این  ورژن" invincible range top " وهمه تجهیزات رو داره.  این سیستم سرگرمی اطلاعاتی تاچ 2  touch 2))تویوتاست . 
دکمه های media  و car رو دارین، تجهیزات ماشین، ست آپ، این یکی شاید اوکراینی یا روسی یا همچین چیزی باشه. این پایین کنترل های سیستم چهار چرخ محرک رو دارین، چون مدل range top  هست همه اینا رو دارین. تنظیم های مختلف، دکمه crawl، قفل دیفرانسیل، که البته همه مدل ها قفل دیفرانسیل رو دارن. یه فرمون چند کاره اینجا دارین. استانداردش صندلی های چرمی هستن. توجه کنین که این ماشین طراحی شده تا یه ماشین لوکس باشه، همه جای ماشین لوکسه. اماکیفیتش؛ خب، خیلی به نظر خوب نمیاد. یه چیزی شبیه یه لندروور دیسکاوریه. اینم صندلی های عقب، همونطور که می بینین خیلی جادار هستن. میشه 5 یا 7 سرنشین باهاش داشت. همه range top ها 7 سرنشینی هستن. من به شما هفت تا صندلیش رو نشون میدم. اگه این دکمه رو فشار بدم، می بینین که صندلی ها ظاهر میشن. جای نشیمنش اینجوری میاد بالا و این خیلی باحاله. اینم برگردونم سرجاش و حالا می خوام اتاقِ عقبش رو چک کنم. جای زیادی تو ردیف وسط هست. بریم اون عقبی رو چک کنیم.
 اندازه من جا داره. خیلی راحت نیست اما نگاه کنین، من به اندازه کافی جا دارم. 
تعلیق ماشین رو بالا آوردم روی حالت low ratio گذاشتم و دیفرانسیل رو قفل کردم. پس دیگه بریم. 
فکر می کنم آفرود خیلی آسون تر از قبل شده.
فیچرهای آفرودِ دیگه ای هم هست، مثل دورربین های اطراف که این امکان رو میدن که چرخ هاتون رو دقیقا همون جایی ببرین که میخواین. و حالت های مختلف آفرود، در شرایط مختلف، مثل بستر یه رودخانه یِ گل آلود. 
نکته اینجاست که تویوتا هیچ وقت گیر نمی افته و چیزی که هیجان انگیز تره اینه که یه سری خبرنگار دیگه هم این کار رو انجام دادن و یه بار دیگه بعد از من هم قراره این کار انجام بشه و این یه آزمون واقعی از توانِ این ماشینه.

مشخصات فنی

Toyota Land Cruiser Prado 2018 4.0L VXR
اتوماتیک-شش دنده
4000
جلو- V شکل
6
24
271
381
4990
1885
1889
2435
-
-
200
9
13
-
ABS
جانبی جلو- پرده ای - سرنشینان جلو
چرمی-برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن و حافظه
LED
-