ممکنه فکر کنین که خیلی جدید نیست، اما بازنگری هایِ بسیار زیادی روش شده و پر از تکنولوژی های جدیده . موتورش کارایی بیشتری داره و ظاهرش هم آپدیت شده. یه جلو پنجره بزرگ، مثل اونی که در V12 هست رو داره که روی همه مدلها هم هست. سپرهای جدیدی در جلو و عقب دارین و چراغ جلوها طراحی جدیدی دارن؛ اِس کلاس، این سه خط ابرویی "ال ای دی" رو داره، در حالیکه اِی کلاس دوتاش رو داره و سی کلاس یکیش رو؛ اینجوری نشون میدن که هر کدوم چه رتبه ای دارن.اس کلاس از 72000 پوند شروع میشه. می تونین پیشنهادهای فروشنده های مختلف رو با هم مقایسه کنین و مطمئن بشین که پول زیادی بابتش نمی دین، چون حتی اگه استطاعت مالیش رو هم داشته باشین، بعضی آپشن هاش واقعا گرونن. مثلا با سه هزار تا بیشتر، می تونین مدلی رو بگیرین که فاصله چرخ هاش بیشتره. اجازه بدین اول برم سراغ جلو و ببینیم جای راننده چطوره. 
فکر می کنم طراحیش جذاب تر از آئودی A8 .این عالیه و من دوستش دارم و رنگش رو هم همین طور، یه جورایی ترکیب بژ و قهوه ایه. اما کلا کیفیتش از آئودی A8 بالاتر نیست؛ شاید A8  فقط یه ذره بهتر از این باشه، اما با این حال خیلی خوبه.
اینجا واقعا راحته، خب شما قطعات استاندارد زیادی رو دارین؛ چیزایی مثل سنسورهای پارک، کنترل دما و راهنمای ماهواره ای، این دو صفحه دیجیتال بزرگ که واقعا شفاف و دقیق هستن. اما چیز جدید این اِس کلاس، فرمونشه. خب قبلا کروز کنترل اینجا بود و یه اهرم که زیاد مناسب نبود؛ الان اومده اینجا. می تونین این صفحه رو با استفاده از این تاچ پد کنترل کنین. می تونم تو منوهای مختلف بگردم، می تونم برم به راهنمای ماهواره ای و تغییرش بدم و به صفحات مختلف برم. 
اگه بخوام می تونم این نمایشگر رو با این تاچ پد که اینجاست کنترل کنم. راحته، اما من ترجیح میدم از این کنترلِ چرخان استفاده کنم. البته کمی جاش نسبت به تاچ پد بالایی نامناسبه و ممکنه کمی دستتون اذیت بشه، ولی کاربردش خوبه. سیستم اطلاعاتی سرگرمی این ماشین هم خیلی خوبه. اما فکر نمی کنم به اندازه بی ام دبلیوی سری 7 خوب باشه؛ آی درایو هنوزم بهترینه. اما من اینو به تاچ اسکرینِ آئودی A8 جدید ترجیح میدم. فکر کنم آئودی یه اشتباهاتی کرده... به هر حال من کنترل چرخان رو ترجیح میدم.
در مورد جا داریش، آره ، من این رو دوست دارم، نگاه کنین. این جوری باز میشه، اینجوری هم باز میشه. خیلی باهوشه. اینجا جا لیوانی هم دارین. اینم جای کلیدتونه . همچنین جعبه های درِ بزرگی دارین که در "اِس کلاس" خیلی اهمیت داره. جای یه بطری بزرگ آب میوه رو داره. جعبه داشبورد تقریبا کوچیکه. یه چیزی اینجاست. ببینیمش. یه عطره. شما می تونین هوای کابین رو معطر کنین؛ اسمش"free side mood" حالا هر معنی که داره. خب این ماشین به سلامتی هم اهمیت میده و تنظیماتی داره که مثلا میزان هوای مطبوعی که وارد ماشین میشه و وضعیت نشستنتون و همچین چیزایی رو کنترل میکنه. همچنین می تونین درخشش نور ال ای دی اینجا و اینجا رو تغییر بدین . الان رنگ ارغوانی رو دارم که خیلی خاصه، اما می تونین از بین طیف رنگ های زیادی که داره یکی رو انتخاب کنین، که فکر می کنم در کل 64 تا باشه. برای انتخاب کردن خیلی زیاده. حالا بیاین بریم سراغ صندوق عقبش. خب این به اندازه کافی بزرگه . این یه saloon-ِ که درش به خوبی باز میشه و خیلی سخت نیست که وسیله ها رو از توش بردارین. کاری که نمی تونین بکنین تا کردن صندلی های عقب، برای حملِ وسایل بلنده. اگه یه ماشین لوکس می خواین که برای حمل وسایل زیاد مناسب باشه، ممکنه یه چیزی مثل رنج روور که صندلی های عقبش میخوابه، براتون مناسب باشه. 
یه جای اضافی هم اینجا این زیر دارین، که بزرگ هم هست. همین طور توری هایی اینجا هست و می تونین وسایل کوچیکتر رو توشون بذارین. اگه بخواین جاداری ماشین رو کامل چک کنین، باید بررسی کنین که چقدر می تونین توی صندوقش وسیله بذارین، صندلی بچه چطور نصب میشه و اینکه صندلی های عقب چطورن. بیاین همین حالا ببینیم. من نشونتون میدم، چون برای این ماشین خیلی مهمه، مخصوصا که این یه ورژنِ بلندشه . خب نگاه کنین اینجا چقدر با شکوهه. اگه بخواین سه نفر عقب بشینین می تونین صندلی عقب رو یه تکه سفارش بدین، اما با دو صندلی خیلی بهتره. این دکمه رو فشار میدم و ماشین رو تبدیل به حالت فرست کلاس می کنم. تا وقتی که داره این کار رو انجام میده، یه چیزایی رو نشونتون بدم. اینو اینجا دارین و اینجا هم یه جفت جا لیوانی دارین که من واقعا دوستشون دارم. اگه یه نوشیدنی خنک دارین می تونین این دکمه رو فشار بدین که خنکش کنه و اگه نوشیدنی گرم دارین، این یکی دکمه رو فشار میدین تا گرمش کنه. 
حالا همون طور که می بینین صندلی داره کنار میره و اینجا داره خیلی باحال میشه. تا این کار رو انجام بده طول میکشه . زودباش مرسدس. خودمو کش میدم و جای خوب و راحتی دارم، اینجا بالشتک های خوبی هم دارم که عالی اَن. پاهامو ببینید، داره میاد بالا؛ این همون مدلیه که دوست دارین سفر کنین و یه جای پای کوچولوی دیگه، عقبِ صندلیِ جلو هست. حالا تنها کاری که باید بکنم تاریک کردنِ پنجره هاست و بعد می تونم یه چرتی بزنم، چون بررسی این همه ماشین، کار خیلی خیلی خسته کننده ایه. 
حالا که می دونین داخل ماشین چطوره ، وقتشه که ببینین چطوری میره. 
خب این کلاس ممکنه بزرگ باشه، اما رانندگیِ شهریش خیلی راحته. بخشی از دلیلش فرمونشه، که خوب و سبکه و مانور رو در سرعت پایین خیلی راحت میکنه . دیدش واقعا خوبه ، نقاط کور کمی داره. 
شیشه عقب خیلی بزرگه و من این نشان مرسدس رو خیلی دوست دارم؛ انگاری داره تو جاده راهنماییتون میکنه. 
خب نوبت تعلیقشه؛ این ماشین در استاندارش تعلیقِ هوایی داره و کاملا خوب و نرمه . البته اگه دقت کنین، متوجه میشین که وقتی به یه دست اندازِ خیلی بد می رسین، کمی شوک به کابین وارد میشه. هممم.
هر چقدر سرعت می گیرین و وارد یه بزرگراه می شین، تعلیق هوایی، بیشتر خودش رو نشون میده . درست مثل اینه که توی جاده شناوره، انگار که بالاتر از سطح زمین در حال پروازه. واقعا خوب کار می کنه و لغزشی نداره. عالیه و می تونین فرض کنین که در وضعیت کلاسیکِ رانندگی مرسدس اس کلاس هستین. خب مرسدس یه سری جدید از موتورها رو آورده و من یه دیزل 2.9 لیتری 6 straight  رو دارم. بریم سراغ قدرتش ، این ورژن کم قدرت ترینشه؛ 296 اسب بخار. اما اصلا چنین چیزی حس نمیشه. این یه موتور خیلی قویه که فقط 6 ثانیه طول میکشه تا سرعتش به  100 برسه و ببینین که اگه من پای راستم رو فشار بدم، چه شتابی می گیره. الان دارم 112 تا میرم. اصلا براش سنگین نیست و حتی صداش هم شبیه به یه موتور دیزلی نیست و نرمه . کاملا شبیه ماشینایِ بنزینیه. مرسدس هر 4.5 لیتر رو برای 80 کیلومتر مصرف می کنه و من میانگینم 62 کیلومتره که برای ماشینی با این اندازه خیلی خیلی خوبه . شما می تونین یه موتور بنزینی سه لیتری straight 6 بگیرین که صفر تا صدش زیر 5 ثانیه ست و خیلی دوست داشتنیه و البته در ورژن AMG هم V8 رو داره که واقعا فوقِ سریعه
 هر کجا که نیاز باشه. در مورد گیربکس، همه ماشین ها اتوماتیک 7 سرعته هستن و خیلی هم نرم و رَوون هستن. می تونین با این گیره ها خودتون دنده ها رو کنترل کنین؛ اما شما توی یه "اِس کلاس" هستین، پس چرا خودتون رو زحمت بدین. بذارین خودش همه کارا رو بکنه. چیز دیگه ای که باید بهش دقت کرد اینه که شما می تونین ماشین رو چهار چرخ محرک بگیرین، ولی مثل آئودی A8 جدید، تو استانداردش نیست . 
خب وقتی از بزرگراه خارج بشین و وارد جاده مارپیچ بشین، "اِس کلاس" نمی ذاره سرعتتون کم بشه، و با یه تغییر کلید می تونم توی حالت اسپرت بذارمش، بفرمایین. چون تعلیق قراره تکون خوردنِ بدنه رو کم کنه، سفت تر میشه و به عنوان یه ماشین بزرگ پیچ ها رو به خوبی رد میکنه. شاید الان خوب باشه که از این دنده دستی استفاده کنم، تا خودم رو درگیر کنم. چیزی که خیلی خوبه این فرمونه، که در سرعت کم سبک و خوب بود و حالا سنگین شده و به شما اعتماد به نفس میده. فکر نکنم کسی که توی وی آی پی عقب نشسته، از مدلِ رانندگی با هیجان خوشش بیاد. برای همین اگه کسی رو ندارین که اونجا باشه، می تونین توی این "اِس کلاس" کمی هیجان هم داشته باشین. 
اما اگه شما نخواین خودتون رو درگیر رانندگی کنین چی؟ ایرادی نداره ، سیستم کروز کنترلِ آپگرید شده یِ "اِس کلاس"  کمکتون میکنه. 
سیستم کنترل"clever active" جاده یِ جلوتون رو می بینه و فرمون رو کنترل می کنه تا توی خط بمونین و ببینین اینجوری فرمون رو خودکار کنترل می کنه. من نباید دستم رو برای مدت طولانی از رو فرمون بردارم، چون غیر فعال میشه . همچنین فاصله شما از ماشین جلویی رو حفظ می کنه و اگه ماشین جلوییتون ترمز کنه، ترمز رو اتوماتیک می گیره و ماشین می ایسته. الان داره میگیره. پای من رو ببینین، اصلا روی پدال نیست. و اگه ماشین جلویی بایسته ، اس کلاس منم می ایسته. و اگه دوباره راه بیافته ماشین ما هم دوباره راه می افته؛... زودباش،... باید دوباره سِتِش کنم؟ خب رفتیم. یه چیز جالب دیگه که داره اینه که ماشین یه جاهایی مثل ایستگاه پرداخت عوارض، تغییر محدودیت سرعت و یا نزدیک شدن به میدون خودش سرعت رو کم می کنه.
سیستم در بزرگراه خط رو هم عوض می کنه. تنها کاری که باید بکنین استفاده از نشانگرشه تا بدونه که می خواین وارد کدوم خط بشین و ماشین به شکل اتوماتیک اگه ایمن باشه کار رو براتون انجام میده.
خب به هر حال همه چیز این "اِس کلاس"  خوب نیست؛ اینم پنج چیز آزاد دهنده اَش:
یکی از موارد آزاد دهنده این “اِس کلاس” اینه: فرمونش کمی به سمت چپ اومده. پس ممکنه حس کنین یه کمی باید کج شین. ببنین فرمون باید اینجا باشه، اما اینجاست.
به دلایلی شیشه پنجره عقبِ تیره رو در استاندارد ندارین. این یه آپشن 340 پوندیه که کمی برای ماشینی مثل این عجیبه؛ من پولدارتر از اونم که دیده بشم. 
نمایشگرِ عقب شاید شبیه تبلت باشه، اما با لمس کردن کار نمیکنه. این خیلی مسخره ست؛ به جاش یه کنترل دارین. خب می خوام چندتا از دکمه های کنترل رو بزنم؛  خیلی مسخره ست؛ اینجوریه دیگه. 
من واقعا عاشق این میزهایِ کارِ سبک هواپیما هستم، خیلی خوب و گرون به نظر میان. تنها مشکلش اینه که اگه لپ تاپ جلوتون باشه و مثل من با کیبورد دعوا داشته باشین، لپ تاپتون از جاش تکون می خوره و آخرش کلی چرت و پرت نوشتین. وقتی دارم می نویسم، وضعم بهتر از اینه البته.
نگران نباشین چیزهای دوست داشتنی زیادی هم در این ماشین هست. اینم پنج مورد خوب:
چراغ جلوهای چند تابشی "ال ایی دی" که به اندازه نور بالا درخشان هستن قانونی اَند و 650 متر از جاده رو روشن می کنن. آماده باشین تا کورتون کنم.
می تونین یه جایِ شارژ وایرلس برای موبایلتون در صندلی عقب داشته باشین و اگه واقعا باتریتون کمه و می خواین زنگ بزنین می تونین از بلوتوث گوشی استفاده کنین. 
اگه دوربین های کنترل بدنه جادویی “اِس کلاس” رو بگیرین می تونین جاده رو بررسی کنین و اگه دست اندازی باشه ، تعلیق بالا میاد که دست انداز رو بگیره. همچنین در پیچ و خم ها، ماشین مثل یه موتور سیکلت کج میشه تا کنترل راحت تر باشه. بله ما بهترین افکت های فیلمبرداری رو داریم. 
این ماشین جدید که تکنولوژی بالایی داره، اجازه میده ماشین های مرسدس با هم در مورد ترافیک ها صحبت کنن و همچنین جاهایی که تصادف شده رو نشون میده. کمی شبیه برنامه ویز گوشی موبایله، اما بهتره.
“اِس کلاس”   یه سیستم 48 ولتی الکتریکیه، و این چهار برابر چیزیه که در ماشین های معمولی دارین. اون نیاز به قدرت بیشتر برای به کار انداختن این همه ابزار داره که توی این ماشین میبینین. همچنین یه کمپرسور داره که هوا رو به توربوشارژرها میرسونه تا شما بتونین واکنش لحظه ای موتور رو داشته باشین. من به شما نشون میدم کجاست . یه جایی ... در واقع نمی دونم اون پایین چه خبره، پس می ذارمش سر جاش.، که البته اونم بلد نیستم.
خب نظر من در مورد این ماشین چیه؟ نخردیش؟ درنظر بگیرید؟ توی لیست بذارید؟ یا یه راست برید و بخریدش؟  شما می تونین مرسدس  “اِس کلاس”   رو  توی لیست بذارین؛ واقعا یه لیموزین لاکچری خیلی خوبه .

مشخصات فنی

مرسدس بنز کلاس اس S 450 4MATIC 2018
اتوماتیک-نه دنده
3000
جلو- V شکل
6
24
362
500
5141
1930
1496
2095
P245/45R19
P245/45R19
210
6.1
10.3
4,820 kg/year
BAS-TCS-DCS-ABS-EBD-ESP-ASR-BER
جانبی جلو- پرده ای - سرنشینان جلو- جانبی عقب
چرمی-برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن و حافظه
LED
Electronic Stability Control (ESC) ABS And Driveline Traction Control Side Impact Beams Dual Stage Driver And Passenger Seat-Mounted Side Airbags Blind Spot Assist Blind Spot Sensor Active Brake Assist Forward Collision Lane Keeping Assist Lane Keeping Assist Lane Keeping Assist Lane Departure Warning Tire Specific Low Tire Pressure Warning Dual Stage Driver And Passenger Front Airbags Curtain 1st And 2nd Row Airbags Airbag Occupancy Sensor Driver Knee Airbag and Rear Side-Impact Airbag Childseat Sensor and Rear Child Safety Locks First Aid Kit Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc: Rear Center 3... Back-Up Camera