ماشین های استیشن هیجان انگیز نیستن، اما افرادی هستن که نیاز به جای زیاد دارن. اگه به ماشینی نیاز دارین که واقعا کاربردیه، لاکچریه، قیافش خوبه و طراحیش هم طوریه که رانندگیش لذتبخش باشه، به اینجا خوش اومدین. اما آیا این همونه؟
شاید ماشینی مثل این "بی ام دبلیو سری 5 تورینگ" که می تونه با یه ریموت کنترل مانور بده! با آخرین فناوری، جای بار و یه رانندگی توپ، بتونه همون باشه. اما آیا واقعا اینجوریه؟
این ماشین خاص، یه M اسپرتِ تر و تمیزه. یه پنجره مشبک بزرگ اینجاست، که هوا ازش وارد میشه و از چرخ ها رد می شه و از اینجا میره بیرون و اینجوری نفس میکشه و این کمک می کنه جریان هوا راحت باشه و ایروداینامیک بهتری داشته باشه. وقتی M اسپرت داشته باشین، چرخ های بزرگتری دارین. این همچنین 10 میلیمتر پایین تر از ماشینای نرماله. همه تورینگ ها سقفشون ریلیه تا شکل یه ماشین کاربردی شن و البته صندوق عقبی که به بالا باز میشه. من شخصا فکر می کنم طراحی این مدل بهتر از مدل  Saloon. خب من نمیدونم که شما چطور فکر میکنین و کدومش رو ترجیح میدین. بی ام دبلیوی سری 5 Saloon یا تورینگ؟
سری 5 تورینگ یه استیشن بزرگِ زرق و برق داره. به نظر می رسه که درِ عقبش ظرفیت کمی داشته باشه و به اندازه صندوقِ "مرسدس استیشنِ کلاسA " نباشه. اما 570 لیتر گنجایششه،  که 50 لیتر بیشتر از Saloon سری پنجه و فضای مفید تری هم داره.
یه چیز خوب در سری 5 تورینگ اینه که پنجره یِ درِعقب، با چنان سرعتی باز میشه که من تا حالا بین سری 5 هایی که امتحان کردم ندیده بودم.
تنها مشکلی که می خوام نشونتون بدم اینه که اگه بخواین، بدون دخالت دست هم، اینجوری باز میشه؛ برخلاف بقیه سیستم ها، این کار ممکنه بیشتر از دفعاتی که نیاز دارین اتفاق بیفته.
این کاور سبک، اتوماتیک از سرراه کنار میره و یه توری جداکننده هم اینجا دارین
که می تونین هر دوشون رو دربیارین و تو صندوق جا بدین. خیلی سریعه.  سه تا صندلیِ عقب تا میشن و میتونین اونا رو از صندوق به شکل الکترونیکی تا کنین و یه جای بار 1700 لیتری داشته باشین؛ اما اگه بخواین سرنشین داشته باشین چی؟ 
صندلی های عقب Saloon سری 5 به اندازه کافی جادار بودن، اما تورینگ انگار جای بیشتری داره. دلیلش اینه که بدنه اش از بالا گرد شده و سقف پایین نیومده، پس سر شما، جای بیشتری داره؛ جای سرِ  Saloon هم خوب بود، اما این بهتره. چیزی که واقعا خوبه، این پنجره اضافه ست، چون بدنه گرده؛ پنجره های عقب هم بزرگترن و پنجره هایِ اضافی، این عقب رو خیلی روشن می کنه. سقف پانارومیک هم البته کمک می کنه.
آخرین سیستم های اطلاعاتی سرگرمی رو هم دارین که استفاده ازش مثل رویاست؛ سیستمی که با دکمه ، صفحه لمسی یا صدا به کار می افته.
اگه نگران هستین که بزرگترین سری 5 رو در یه گاراژِ باریک چطور جا بدین، نگران نباشین؛ این کار رو می تونین با "پارکِ ریموت کنترلِ بی ام دبلیو" انجام بدین؛ اون می تونه ماشین رو با کلید الکترونیکش عقب و جلو کنه تا شما بتونین از فضای تنگ پارکینگتون خارج بشین و بعد، بسه، برید تو ماشینتون. عالیه.
شما می تونین ماشین رو با یه ابزار پارک دیگه هم بخرین؛ که این یکی برای بیشترِ افراد مفیده.
شما می تونین این ماشین رو با "دوربین دیدِ اطراف" بخرین؛ دوربین رو بیارین و بذارینش در حالت دوربین پارک، زاویه های مختلف رو چک کنین؛ این خیلی عالیه . تصویر سه بعدی، همه دور و برتون رو مثل بازی های کامپیوتری نشون میده و می تونین اینجوری دوربین رو دور ماشین بچرخونینش. بذارین اینو نشونتون بدم، چون خیلی هیجان انگیزه. این حتی وقتی من درِ جلو رو باز میکنم، تو گرافیکش در جلو رو باز میکنه. خب دارم فکر میکنم آیا برای عقب هم همین طوره؟ نه این گام بعدی طراحاست. اونا باید آپگریدش کنن که بتونین در بازِ صندوق رو هم در گرافیکش ببینین. اما هنوزم واقعا عالیه.
خب تکنولوژی هنوز به اتمام نرسیده، هنوز وارد ماجرای موتورش نشدیم؛ چیزایی مثل فرمونش و سیستم کنترل خطوطش. 
خب یه کاری که می تونه بکنه خوندن خط های جاده ست. سعی میکنه فرمون رو هدایت کنه تا ماشین بین خطوط بمونه. حالا اگه بخواین دستتون رو از روی فرمون بردارین، شاید بتونین ده یا 15 ثانیه بدون اینکه به شما اخطار بده رانندگی کنین. اما من متوجه شدم که اگه زانوتون رو به فرمون تکیه بدین، فکر می کنه دستتون بهشه و به کارش ادامه میده و من می تونم همینطوری در طول اتوبان برونم.
سرعتم 100 کیلومتر برساعته و ماشین خودش همه کارا رو برای من می کنه. من کروز کنترل رو فعال کردم، پس سرعتم رو کنترل می کنه و با رادار، فاصله رو تا ماشین های جلو اندازه گیری می کنه. بهترین چیزش ترمز ها هستن، این ماشین اتوماتیک ترمز می گیره، همچنین علامت های سرعت جاده رو می خونه و چون کروز کنترل روی 100 تنظیم شده، پیشنهاد میده که تنظیم کروز کنترلم رو تغیر بدم و من با لمس دکمه می تونم سرعتم رو دوباره با توجه به اون علامت تنظیم کنم. پس خیلی ساده ست، می تونین راحت باشین و ماشین همه کارا رو برای شما انجام میده؛ البته از قوانین پیروی کنین؛ باید درست رانندگی کنم و مسئولیت پذیر باشم.
یه چیز دیگه درباره ماشین های استیشن اینه که چون نیروی بیشتری به بدنه شون وارد میشه و تو ماشین می چرخه، ممکنه صدای بیشتری نسبت به Saloon ها داشته باشن، که این به خاطر بدنه شونه؛ اما من نمی تونم بگم که فرق زیادی بین این و مدل Saloon سری پنج هست، ماشین ساکتیه. کمی صدای باد میاد و شما می تونین حتی صدای بارون رو بشنوین، که در واقع خیلی هم بد نیست. مسافرت باهاش خیلی راحته. در استاندارش می تونین تعلیق عقب رو داشته باشین، که اگه بار سنگینی عقب ماشین گذاشتین ، ترازش کنه و جلوش بالا نره و تو شب، نور، چشم افراد رو اذیت نکنه. اگه بخواین می تونین سیستم تعلیقش رو به "حالت تطبیقی" به روز رسانی کنین. من الان اون رو در حالت کامفورت گذاشتم؛ تعلیقش کمه و نرمه و آروم و ملایمه و مثل این می مونه که در جاده های بسیار صاف آلمان حرکت می کنم و وقتی دکمه رو خاموش کنم و بذارمش روی حالت اسپرت، همه چیز انگار قویتر میشه و ماشین کمی تیز تر میشه و بیشتر به گوشه ها میره. این سری پنج تورینگ حدود 100 کیلو سبک تر از مدل قبلیشه و در نتیجه شاید کمی فرزتر باشه. البته هنوز هم یه ماشین بزرگه، مسیر رو خوب میره و نمیشه گفت که کاملا اسپرته.
انتخابِ  موتور برای سری پنج تورینگ شاملِ دیزل 2 لیتری در مدل "520 D" که با هر 4.5 لیتر 100 کیلومتر میره و سه لیتری بنزینیه که در "530 I"  یا چهار چرخ متحرکI" 40 درایو ایکس" هست. اما برای اونایی که میخوان به صرفه باشه، دیزلی هم هست که من با اون رانندگی می کنم.
این ماشین  خاص،  "530 D" و یه موتور زیبای 3  لیتری داره. کاملا دوستداشتنیه. "265 اسب بخار" قدرتشه و صفر تا صد رو فقط در 4.8 ثانیه میره و تاثیرگذارترین نکته ش اینه که "620 نیوتن متر" گشتاور داره و کافیه یه کم پاتونو فشار بدین،{ با خنده} این اصلِ موتوره و خیلی خوبه. ماشین رو هر حالتی که باشه، صدای موتور خودش میگه و صدایی که داخل هست، صدایی نیست که افراد بیرون میشنون. اونا یه صدای دیزلی رو میشنون که شبیه صدای V8 Rub. بدون در نظر گرفتن  اینکه کدوم تورینگ رو انتخاب می کنین، همشون گیربکس استاندارد 8 دنده ای دارن. اینجا یه پدال هست که خودتون دنده رو عوض کنین، یا اگه بخواین در حالت اسپرت بذارینش و بعد پاتون رو فشار بدین و هر وقت که بخواین دنده ها عوض میشن؛ خیلی سریع و و البته خیلی نرم. شاید برای من تاثیرگذارترین چیز درباره این سری 5 تورینگ این بود که وقتی داشتم از داخل ماشین فیلم برداری می کردم هوا خیلی بد بود، ولی تو فیلم بیرون به نظر عالی میاد؛ از همیشه بهتره. 
سری 5 تورینگ بی ام دبلیو از 38000 پوند شروع میشه و حدود 2000 پوند از Saloon همترازش گرونتره.
 

مشخصات فنی

BMW 5 Series Touring - 2018
اتوماتیک - هشت دنده
2000
جلو-خطی
4
16
294
290
4943
1868
1498
2030
P245/55R20
P245/55R20
250
8.2
7.8 l/100km
114 – 178 g/km
ABS
8
چرمی - برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
Electronic Stability Control (ESC) ABS And Driveline Traction Control Side Impact Beams Dual Stage Driver And Passenger Seat-Mounted Side Airbags And Passenger Front Airbags SIDEGUARD Curtain 1st And 2nd Row Airbags Airbag Occupancy Sensor Driver And Passenger Knee Airbag Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc