این BMW X2 یه ورژن بهتری از x1، خیلی گرونتره. شروع قیمت از 30000 پونده . اما این یه ماشین خیلی جدیده و وقتی کمی قدیمی بشه، قیمتش هم متعادل تر میشه.
خب  X2 بدنه اسپرت تری داره؛ معنیش اینه که به اندازه X1 جادار نیست، اما در واقع صندوقش فقط پنج درصد کوچکتره و بازم اندازه خوبی داره. مشکلی که من دارم اینه که تقریبا بلندترین لبه رو داره و باید همه چیز رو بلند کرد و اگه یه چیزی واقعا سنگین باشه، ممکنه کمرتون آسیب ببینه. خب زیر جای بار ، یه جای اضافه خیلی خوب هست و سوکت 12 ولتی رو دارین و این محفظه توری هم هست. اینجا و اینجا گیره دارین و چیزی که اذیتم می کنه اینه که اگه من بخوام صندلی ها رو بخوابونم، باید برم عقب، چون از اینجا خم میشن. خب هر کدوم به تنهایی تا میشن و مثلا این وسطی رو اگه تا کنم، یه وسیله بلند و باریک رو میتونم اینجا جا بدم. وقتی صندلی ها رو تا کنین، کاملا صاف نمیشن، اما خیلی هم بد نیست. می تونین وسایل سنگین رو به عقب هل بدین. خب بیاین درباره فضاش صحبت کنیم. اینجا روی صندلی های عقب، میشه گفت که درها اونقدر زیاد باز نمیشن که بتونین صندلی کودک یا هر چیزی مثل اون رو راحت جا بدین. 
همونطور که می بینین می تونین صندلی رو عقب بدین که خیلی خوبه. فضای بالای سر کمی محدوده و در واقع عقب، برای آدم های بلند تر از 180 سانت کمی کوچیکه. اما چیزی که نمیشه ازش شکایت کرد جای زانوهاست که خوبه. جای زیادی برای پا هست؛ حتی می تونین اونا رو زیر صندلی جلو دراز کنین. اگه بخواین سه سرنشین داشته باشین هم، صندلی وسط خوبه. فقط کمی بالاست و جاش کمه و هنر این نوع ماشینها اینه که عقب، جای بیشتری برای حمل سرنشینا داره. خب این جا هم که تو همه BMW  ها اینجوریه و جای دست و جا لیوانی داره برای نوشیدنی تون. میخوام جاداریش رو نشون بدم. اینجا تورهایی برای گذاشتن وسیله دارین و درهای عقب جای زیادی برای یه بطری آب بزرگ دارن. پنجره ها اندازه خوبی دارن و این قسمتا جنسشون خوبه، اما تقریبا بالا هستن و ممکنه بچه های کوچیک به سختی بیرون رو ببینن و این اذیتشون می کنه. خب بریم سراغ جلو. درهای جلویی خیلی بزرگن و فکر می کنم که حسابی جادارن.  اینم یه جای دیگه که میشه وسیله گذاشت و اینجا و اینجا و داشبوردِ جلو، که واقعا اندازه خوبی داره. خب بریم سراغ طراحیِ داخلی. من بزرگترین طرفدارش نیستم، اما خیلی تمیزه و استفاده اَش راحته. نمایشگرها بزرگن و دقیقا همون چیزیه که باید باشه و کیفیتشون عالیه. من فکر می کنم طراحی داخلی BMW  واقعا عالیه. مواد، کاملا با کیفیت و محکم هستن و حس گرون بودنشون بهتون منتقل میشه، چون واقعا گرونن.
خب این، یه ایکس درایو M  اسپرت با موتور دیزل 2 لیتری با قطعات اضافی داره و 37000 پونده. ماشین اونقدر جدیده که هنوز معامله های زیادی روش نشده و من شاید وقتی مدل بعدیش اومد بگیرمش. وقتی یه مدل قدیمی رو می گیرین، تخفیف زیادی داره. خب من X1  رو بررسی می کنم، که مثل این ماشین، دیزل دو لیتری ایکس درایو اِم اسپرت داره و با تخفیف 33000-ِ
که 500 پوند ارزونتره، درحالیکه قیمت این مدلش از 37000 پوند شروع میشه{با خنده} و خب درکل ماشین خیلی خوبیه. علاوه بر جاداریش، خیلی چیزها داره. همه چیزهایی که نیاز دارین هست. مثل کنترل هوای دوطرفه، همچنین یه کنترل اتوماتیک صندوق هم هست که مفیده و می تونم از اینجا ببندمش، چون سنگینه. دمنده هوا که ممکنه در موردش شنیده باشین و همینطور کروز کنترل هم دارین. راهنمای ماهواره ای هم هست. راهنمای ماهواره ای یه صفحه کوچیکتر داره، که این یه مدل، آپگرید شده ست، اما همونم خوبه؛ به این شکل کار می کنه که یه چرخاننده دارین که خیلی راحت هدایت میشه و اگه بخواین می تونین از صفحه لمسیش هم استفاده کنین . من واقعا سیستم "آی درایوِ" بی ام دبیلو رو دوست دارم. میتونین جزئیات بیشتری از اون رو در اینترنت پیدا کنین. یه انتقادی هم درموردش دارم؛ اینکه "کار پلی ِ" اپل رو داره، اما "اندروید اوتو" رو نداره. پس کاربرای تلفنی زیادی ... بله نمی تونن استفاده کنن.  خب حالا کابینش؛ این ماشین کمی پایین تر از X1  و می تونین روبروتون رو بهتر ببینین. اما مثل  X1 هم تنظیم میشه؛ اگه قدتون کوتاه باشه می تونین اون رو بالا ببرین تا دید خوبی داشته باشین؛ تنظیمات زیادی برای فرمون هست. حالا  بیاین در مورد وضعیت این ماشین بیشتر بدونیم. میتونین در مورد اینکه این ماشین چقدر کارایی داره و چقدر وسیله می تونین در صندوقش بذارین و با سه سرنشین اون عقب چه شکلی میشه و چقدر راحت میشه صندلی کودک رو نصب کرد بیشتر تحقیق کنین. 
حالا وقتشه که پنج چیز آزاردهنده ماشین رو بگیم. 
به دلایلی BMW  تصمیم گرفته که نشانش رو اینجا بزنه؛ کمی کج تا کمی متفاوت تر باشه. اگه صاف بود اینجوری می شد. نمیدونم چرا دوستش ندارم.
اولش خوشحال میشین، چون به نظر میاد که این قطعه راحت اون کف جا میگیره. ولی وقتی می ذارینش، زیادی بالا میاد و 
بسته نمیشه. این خوب نیست، مگه اینکه بخواین یه تخته پرش داشته باشین برای سگتون.
دسته دنده گیربکس اتوماتیکش، شبیه چیزیه که ممکنه در کاتالوگ های معمولی پیدا کنین؛ خیلی خوب نیست.
درها پوشش اسپرت ندارن، یعنی اینکه وقتی وارد ماشین میشین، پاتون به اونا می ماله و اگه ماشین کثیف باشه مشکل ساز میشه، چون تا آخر روز شلوارتون کثیفه من فکر می کنم یکی از بزرگترین در ِباک هایی که دیدم اینجاست. اندازه پوششِ فیلتر سوخته و ضروری نیست اینقدر بزرگ باشه. مطمئنم که میشه به عنوان ترمز هوا ازش استفاده کرد. 
خب حالا فیچرهای خوبش، که باعث میشه اینا رو نادیده بگیریم. 
مثل بقیه کارخانه های آلمانی ، BMW  با مواد مناسبی لوله های اگزوزش رو میسازه. ببینین اونا بدل نیستن و از کروم ساخته شدن.
شما می تونین چند رنگ نور مختلف داخل این ماشین داشته باشین. نارنجی، برنزی، سفید، سبز یا آبی؛ که البته الان خودشون رو نشون نمیدن، چون وسط روزه.  اما شب خیلی خوب به نظر میان؛ مثل اون "اس یو وی" های کوچیک .
شما می تونین یه صفحه نمایش کاملا شفاف بگیرین که چیزهایی مثل محدوده سرعت، سرعت فعلی و جهتیابی ماهواره ای داشته باشین. می تونین ایستگاه های رادیویی و گوشیتون رو هم ببینین. 
همچنین صندلیِ سرنشین جلو به یه زاویه ای درمیاد که می تونین صندلی بچه رو کنار خودتون داشته باشین. ایده خوبیه برای زمانی که بچه مریضه.
کرکره های پشت اینجا، موقع حرکت باسرعت بالا، ایرو دینامیک رو به بالاترین حدکارایی میرسونن. وقتی هم موتور به خنک شدن نیاز داره، باز میشن تا هوای سرد وارد بشه.
حالا وقتشه که بزنیم به جاده تا ببینیم رانندگی این ماشین چه شکلیه.
در مقایسه با "اس یو وی" ها ی کوچیک ، این X2 حس اسپرتی بیشتری میده، که از BMW  هم همین انتظار می ره. انگار که توی یه ماشین به شکل پیله نشستین که اسپرته و شیشه جلوش بزرگ نیست و نقاط کوری پشت این ستون های بزرگ دارین. شیشه عقب هم کوچیکه و به سختی می تونین اون بیرون رو ببینین. و بعد این فرمون تیز و تقریبا سنگین. اما این ماشین خیلی خوب توی پیچ ها عمل می کنه. سیستم تعلیقش به شکل آزار دهنده ای محکمه؛ به طوریکه من الان رو کامفورت گذاشتم، ولی اصلا راحت نیستم. اون رو به حالت اسپرت می برم، که باید بهش گفت حالت شکنجه، چون شما کوچکترین حرکت ها رو هم حس می کنین و خیلی اذیت میشین. هر چه سریعتر حرکت کنین، ماشین بهتر و نرم تر میشه. یه جورایی انگار با موتور هماهنگ میشه. هر چه سریعتر حرکت کنین، صدای بیشتری از تایرها میاد که آزار دهنده ست. موتورِ اینی که می رونم دیزلِ دو لیتریه و خیلی سریعه و هنوز پاتون رو کامل فشار ندادین راه می افته. واقعا با این گیر بکس 8 سرعته عالی کار می کنه و میشه اون رو چهار چرخ متحرک هم کرد. میانگین مصرفم 4.5 لیتر برای 70 کیلومتر بوده، که خیلی خوبه. عملکرد این موتور، همونیه که من می خوام . شما می تونین یه دولیتر بنزینیش رو بگیرین که از این دیزلی نرم تره و کمی سریعتره و پشت چراغ ها بهتر شتاب می گیره. اما دو لیتری بنزینیش، محور جلو –ِ و شما نمی تونین مثل بقیه موتور ها آپشن های زیادی داشته باشین. من این موتور دیزلی 2 لیتری رو ترجیح میدم.
خب نظر من در مورد این BMW X2: نخریدش؟ در نظر بگیرید؟ در لیستتون بذارید یا مستقیم برید و بخریدش. خوب نظرم اینه که باید BMW  ایکس دو رو در نظر بگیرین. این یه ماشین خوبه که بعد از  X1اومده، بزرگتره، بهتره و البته گرونتره.
 

مشخصات فنی

BMW X2 SUV - 2019
اتوماتیک - هشت دنده
2000
جلو-خطی
4
16
228
350
4374
1824
1526
1661
P225/45R19
P225/45R19
209
6.5
9.5 L/100km
4,440 kg/year
ABS
6
چرمی - برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
Dsc-X Electronic Stability Control (ESC) And Roll Stability... ABS And Driveline Traction Control Side Impact Beams Dual Stage Driver And Passenger Seat-Mounted Side Airbags BMW Assist eCall Emergency Sos Tire Specific Low Tire Pressure Warning Dual Stage Driver And Passenger Front Airbags Curtain 1st And 2nd Row Airbags Airbag Occupancy Sensor Driver And Passenger Knee Airbag Rear Child Safety Locks Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc: Rear Center 3... Back-Up Camera