این داچیا داستره و الان قیمت بسیار خوبی داره. من داستر داشتم اما قیمتش به این خوبی نبود. ای ماشین از نه هزار و پونصد  پوند شروع میشه. خب چیز عالی این ماشین اینه که قیمتش به اندازه یه سوپرمینیه اما در واقع یه ماشین اس یووی هست و بنابر این صندوقش خیلی جادارتره، ببینین چقدر جا داره. من دارم این رو بر می دارم، و جایی برای گذاشتنش در ماشین نیست اما در بسیاری از ماشین ها همینطوره، اما فضاش واقعا خوبه. خب اینجا یه لبه نه چندان بلند برای برداشتن وسایل هست و شما یه صندوق بزرگ مدور دارین. فیچرهای کاربردی خوبی هم داره مثل گیره ها، سوکت 12 ولتی برای شارژ کردن، و اگه بخواین صندلی ها رو تا کنین، خم میشن و راحت و آسون  هم دردسترس هستن و بعد جای بیشتری دارین. یه مشکل کوچیک هست که یه لبه اینجاست که هل دادن وسایل به جلو ماشین رو سخت می کنه اما مجددا با توجه به قیمت ماشین میتونم اون رو نادیده بگیرم. حالا بریم سراغ صندلی های عقب،م ن فقط باید اینا رو بدم عقب و کمربندها رو جابه جا کنم که به صندلی ها گیر نکنن، هیچ راه حل هوشمندانه ای در این ماشین نیست ، خب ، این فقط متناسب با قیمتشه. اینم از عقب، جای سر در واقع خوبه ، جای زانوش بدم نیست اما آدمای قدبلند تر با پاهای بلند اینجا براشون تنگ میشه. می تونین عقب سه سرنشین داشته باشین اما جاش چندان مناسب نیست . خب ، بله این خوبه اما زیاد هم بد نیست. 
خب یکی از نکات درباره این داستر اینه که داچیا اخیرا ظاهرش رو با یه گریل جدید و رنگ هاش تغییر داده. داخلش بخش جلو دریچه های هوای گرد درخشان دارین و در واقع چیز دیگه ای داخلش تغییر نکرد. این خیلی خیلی کاربردیه. موادش خیلی نرم نیستن و همشون کاربردی هستن و من گاهی نظرم در مورد بعضی چیزا تغییر می کنه. اما خیلی خوبه. این فضای پایین کاملا مشکلات ارگونومیک داره، جا لیوانی زیر کنسول وسطه  و ممکنه لیوانتون به بالا گیر کنه و سخته لیوان قهوه تون رو بردارین. اینجا یه سوکت 12 ولت هست که به نظر میاد بعدا اضافه شده، بعدا گفتن اینجا به برق نیاز داریم و سوراخش کردن و گذاشتن اینجا. و اینجا یه کنترل برای آینه بغل هاست که وقتی ترمز دستی رو خوابونده باشین روش گرفته میشه  و کمی آزار دهنده هست اما واقعیتش اینه که با وجود اینکه قیمت از نه هزار و پونصد پوند شروع میشه شما این ماشین رو نخواین چون تهویه هوا نداره و شما نمیخواین خانوادتون رو در یه ماشین بدون تهویه هوا بذارین ، پس اگه یه داستر با تهویه هوا می خواین باید تقریبا حدود 13000 پوند بپردازین که همین مدلیه که اینجاست و این یکی قطعات مختلفی داره. می تونین با کمی پول بیشتر راهنمای ماهواره ای داشته باشین که خیل گرون نیست و برای این کار400 تا 500 پوند می پردازین که ارزشش رو داره چون سیستم واقعا کاربری خوبی داره و البته که خیلی سریع نیست و بهترین گرافیک رو نداره اما با توجه به قیمت قابل قبوله و بیشتر داستر ارزشش رو داره. مگه نه؟  حالا  اگه میخواین اطلاعات بیشتری درباره سیستم اطلاعاتی سرگرمی این ماشین داشته باشین و اطراف کابین رو بررسی کنین اون بالا کلیک کنین تا ویدیوی بررسی جزییات سیستم سرگرمی اطلاعاتی رو ببینین. من الان می خوام فضاهای کابین رو توضیح بدم. خب درها جادار هستن می تونین یه بطری آب بزرگ رو توشون جا بدین اما درهای عقب هیج جایی ندارن که کمی خجالت آوره و داشبورد اندازه خوبی داره بفرمایین.
خب حالا که کاربردها توضیح داده شدن وفتشه که بزنیم به جاده 
-    خب بیایین این رو امتحان کنیم. از اونجا که  به قیمت یه سوپرمینی یه ماشین شاسی بلند خوب می گیرین که دید خوبی به ترافیک داره و 
-     یه نقطه کور نسبتا بزرگی اینجا به وجود میاد، اما بقیه ماشین دید خوبی داره . حتی پنجره عقب بزرگیشون خوبه . اگه اونجا کلیک کنین می تونین دید 360 درجه سرنشین ها رو هم ببینین که اونم خوبه. اما چیزی که خوبه موتوره. پس اون موتور 1.6 اینجی رو فراموش کنین و روی دیزل یک و نیم لیتری تمرکز کنین که پرقدرت و اقتصادیه یا 1.2 لیتر بنزینی که این داره و خیلی سرحاله و اقتصادی هم هست. داچیا گفته با چهار و نیم لیتر 74 کیلومتر میره که کامپیوتر ماشین میگه 60 تا. خوبه. یه چیزیه که خیلی خوبش که مردم دوست دارن تعلیق خوبش در رانندگیه که اگه در شهر رانندگی کنین می تونین از روی سرعت گیر ها و چاله ها پرواز کنین و فقط کمی تکون بخورین. به هر حال می خوام از چیزهایی بگم که در این  ماشین زیاد خوب نیستن. تعلیقش بله خوبه و نرمه اما هنوز  کمی ناراحته و اگه ناگهانی از روی جایی رد بشین از فرمون احساسش می کنین و در کابین حس میشه . همچنین این راحت ترین ماشین برای رانندگی بلند مدت نیست بخشی از دلیلش به خاطرصندلی هاست که هیچ آپشنی ندارند و منظورم اینه که آخر رانندگی پشت فرمون کج و کوله میشین. در واقع پشت فرمون وضعیت بدی هست صداهای زیادی شنیده میشه، صدای تایر ها، صدای باد و اینها برای رانندگی بلند مدت آزار دهنده میشه . خب واقعا این یه صندلی عالی نیست اما ....... آره، ....... این چیزیه که من دوست دارم. (خنده) به نظر نیومد که من با توجه به ارتباط بین فرمون و چرخهای جلو زیاد تکون بخورم . من فرمول رو به یه طرف چرخوندم و ماشین به جهتی که باید می رفت.  منظورم اینه که خیلی خوب به جاده می چسبه و این برای بیشتر افراد ایمنه او البته شما نمی خواین با سرعت زیاد از یه جاده پر پیچ و خم پایین بیایین چون پلیس ها این رو دوست ندارن . این به من احساس ایمنی می ده. این ماشین یه استاندارد سه ستاره یورو اِن کَپ رو داره.وای خدای من این افتضاحه . 
ولی دلیل این نمره بد اینه که  برای تستش از مدل ماشین قدیمی استفاده کردن که هیچی روش نیست. و دراون زمین برنامه پایداری الکترونیکی رو نداشته ولی الان همه ماشین ها اون رو در استانداردشون دارن. چیزی که باید نگرانش بودن اینه که احساس رانندگی 1990 رو به آدم میده. ببخشید که این رو گفتم داچیا ، این واقعیته.
همه چیز در داچیا داستر عالی نیست. اینم 5 چیز آزاردهنده ش:
-    شما باید برای راهنمای ماهواره ایش پول اضافه بدین و کیفیتش خیلی عالی نیست و جاشم خیلی پایینه و مجبورین چشماتون رو از جاده بردارین تا ببینین چه خبرهو این اصلا خوب نیست.
-    بخش هایی از این ماشین واقعا قدیمی هستن و بوق اینجا نیست اینجاست مثل کلیو(clio) قدیمی، و اگه ماشین قفل باشه نمیشه در رو باز کرد مجبورین قفل مرکزی رو باز کنین تا بتونین فرار کنین.
-    می تونین فرمون رو بالا و پایین بیارین اما جلو و عقب نمیره ، پس سخته که بتونین در جای مورد نظرتون فیکسش کنین.
-    درِ باک الکی بزرگه و باید با استفاده از کلید دری رو بردارین، دوباره به دهه 1990 برگشتیم.
-    این ماشین خاص تلاش زیادی برای کفی صندوق نکرده . پرزها جدا میشن و کفی سنگینه و لبه هاش خوب نیست
خوشبختانه داچیا ویژگی های خوب زیادی هم داره که باعث میشه از همه اینا صرف نظر کنیم.
-    اگه فراموشی دارین نگران نباشین این ماشین همیشه به خاطرتون میاره که دقیقا چی خریدین. داستر، داستر و داستر! بله و بدون نشان هم دقیقا داستره. با 600 پوند می تونین رکاب های کروم هم بخرین تا ماشینتون واقعا جذاب و قشنگ بشه.هورااا!
-    می تونین داستر آل ویل درایو بخرین که یه دیفرانسیل قفل شونده داره که برای آفرود رفتن خیلی خوبه.
-    این شیشه جلو دقیقا همونه که در ساندِرو ولوگان هم استفاده شده تا هزینه رو پایین بیارن و تا حد ممکن مقرون به صرفه باشه.
-    جای اینپوت یو اس بی این بالاست که می تونین گوشی رو اونجا بذارین تا شارژ بشه و کابل جلوی دنده نیوفته. خوبه من زیادی دنبال خوبیاش نیستم اما این ماشین چیزهای جالب زیادی هم نداره که مانع شکست من بشه. نظر کلی من درباره این ماشین چیه؟ باید نخریدش؟ در نظر بگیرین؟ توی لیستتون بذارینش؟ یا یه راست برید و بخریدش؟ خب نظرم اینه که باید داچیا داستر رو در نظر بگیرین. به نظر میاد که کمی جای بهانه گیری داره اما نمی تونین بگین که قیمتش بالاست.

مشخصات فنی

داچیا داستر 2018-2nd generation
اتوماتیک 5 دنده
1600
جلو-خطی
4
16
125
240
4315
1822
1625
1875
N/A
N/A
180
13.8
7
158 g/km - یورو 6
ABS
جانبی جلو- پرده ای - سرنشینان جلو- جانبی عقب
چرمی-برقی
اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده
LED
ESC-ISO FIX - USB & AUX