آی اونیک هیوندای. در واقع ورژنی از تویوتا پریوس که از 21000 پوند شروع میشه. 
خب داخل هیوندا، درمورد کیفیتش مواد نرمی برای داشبورد استفاده شده و اینجا. کلا خوبه. لوکس نیست اما خوبه . بقیه تجهیزات هم خوب هستند. در حالت استاندارش تقریبا همه چیزهایی که نیاز دارید وجودداره. چیزهایی مثل دوربین عقب. چیزهایی مثل این رادیوی دیجیتالی که از اپل کارپلی و اندروید اتو تهیه میشن که اگه به سطح بعدیش آپگرید کنین یه صفحه لمسی هشت اینچی دارین که خیلی راحت میشه استفادش کرد و سریعترین و دقیقترین گرافیک نیست. دکمه های فیزیکی هم این پایین دارین که به شما در راهنمایی کمک می کنن تا از منوهای مختلف به سرعت استفاده کننی. حالا اگه اونجا کلیک کنین می تونین ویدیوی کامل من از سیستم اطلاعاتی سرگرمی رو ببینین.
جاداریش ، ببینین شما بزرگترین جعبه ها رو توی درها دارین، جاهایی این زیر هست. جای موبایل اینجا هست و در مدل های اس ای شارژر وایرلس هم داره البته اگه موبایلتون این ویژگی رو داشته باشه و اگه نداشت هم راه های دیگه ای برای شارژش هست. حالا بریم سراغ عقب.
خب ،اینجا رو ببینین چه قدر جاداره خوبه. جای پا هم خوبه و پایین تقریبا صافه و وقتی تکیه می دیم. این اتفاق می افته. سرتون رو سقف شیب دارش می کوبین. خب من زیادی بلند نیستم. من 179 سانتی مترم. حتی با اینکه من لم دادم هنوز سرم به سقف گیر می کنه. این خجالت آوره. فکرش رو بکنین. خب به هر حال حالا بریم سراغ صندوق عقب. در واقع خیلی اندازه خوبی داره و کلی وسیله جا میگیره. فقط این کاور رو بردارم . خیلی سبکه. جای خاصی براش در ماشین نیست به نظر میاد که می تونه اینجا جا بگیره اما درست تنظیم نمیشه. خب به هر حال، من از اینجا برش می دارم چون مطمئن نیستم. خب حالا یه لبه اینجا هست و می بینین که برداشتن وسایل خیلی سنگین ممکنه به کمرتون آسیب بزنه. به نظرمیاد صندوق فیچرهای بی مصرفی هم داره مثل گیره هایی که هست اما در واقع اینو میگم. ببینین اینجا دور چرخ زاپاس چقدر جا هست که چیز خوبیه. حالا اگه صندلی ها رو بخوابونم جای بیشتری هم خواهیم داشت. فضای بسیار بسیار بسیار زیادی دارین. اگه به اینجا برسین دیگه نمیتونین بیشتر تاشون کنین و معنیش اینه که برای هل دادن وسایل به جلوتر دچار مشکل میشین و بعد که دارین حرکت می کنین سر می خورن و این خوب نیست. 
خب بیاین این آی او نیک رو برای رانندگی روشن کنیم. اولش که حرکت می کنین نمی تونین بفهمین که موتور الکتریکی آیونیک روشن شده. با اینکه ماشین هیبریدیه شما یه موتور 1.6 لیتر بنزینی و یه موتور الکترونیکم اون جلو دارین اما اگه فقط یه کم گاز بدین موتور بنزینی روشن میشه و شما صداش رو هم می شنوین با اینکه واقعا زیاد هم سر و صدا نمیکنه. رانندگی این ماشین راحته. 
خیلی معمولیه حس میشه، خیلی ماشینه. ترمز ها خوب و نرم هستن .  مثل بقیه هیبرید ها زیاد چسبناک نیستن خوبن. 6 دنده اتوماتیکه و مثل بقیه ماشین های معمولیه و خیلی راحته. یه انتقادی که دارم از این ستون های بزرگ اینجا و شیشه عقب کوچکی با نوار پشتش که متعلق به اسپویلره و ستون های عقب که خیلی بزرگن وقتی شما به پشتتون نگاه میکنین چیزی نمی بینین. این ناراحت کننده ست. تعلیقش به اندازه کافی برای شهر خوبه، نه به اندازه تویوتا پریوس، اما خوبه. وقتی سریعتر رانندگی می کنین درست مثل یه ماشین معمولی دنده عوض می کنه. کاملا صداش طبیعیه . من فکر می کنم یه گزینه خوبی باشه برای اینکه یه ماشین معمولی بخرین و دیزل رو کنار بذارین و خیلی هم اقتصادی هست و رانندگیش هم راحته ، شما می تونین یه ورژن هیبرید پلاگ این  از این ماشین رو بخرین و یه ورژن کاملا الکتریکی ای وی رو بگیرین اما اونا سنگین تر هستن و گرونتر و فکر می کنم این هیبرید نرمال بهتر باشه ، در طی مسیر ها مشکلی نداره، شما صدای تایر زیادی رو می شنوین اما نا خوشایند نیست ، قابل تحمله. فکر می کنم بزرگترین سوالی که باید بهش جواب بدم اقتصادی بودنشه. این آیونیک که من  دارم میرونمش  برای 120 کیلومتر چهار و نیم لیتر بنزین مصرف می کنه و من برای 110 لیتر اینقدر مصرف داشتم. نزدیکه و خیلی خیلی تاثیر گذار بود. بعضی ماشین های هیبریدی ها در پیچ ها کمی کند میشن، اما این آیونیک اصلا اینجوری نیست . درو اقع درست مثل بقیه خانواده هاچبک هاست. به جاده می چسبه و راهش رو میره. کاملا مناسبه . خوب و لذتبخشه اما کی به لذتبخشیش اهمیت می ده. قسمت اصلیش اقتصادی بودنشه. خودتونم می تونین دنده رو عوض کنین  ، در این صورت ماشین خیلی سریع میشه به شکل قابل توجهی سریعتر از پریوس. تنها مشکل رانندگی این ماشینا اینه که سنجش سبک رانندگی داره و به من میگه که 12 درصد خشن هستم. 
خب حالا وقت گفتن  5 چیز آزار دهنده این ماشینه
این پلاک فلز کاری شده صاف ممکنه بیشتر از بقیه مدلهای نشان، ایرودینامیک باشه اما خیلی وحشتناکه.
اگه لاستیک های 15 اینچی رو به این 17 اینچی ها تبدیل کنین باعث میشه 20 کیلومتر برای هر 4.5 لیتر متضرر بشین انگار که تایر ها از چسب باشن. عجیبه!
چرا هیوندای این چراغ های بزرگ در رو اینجا گذاشته که وقتی در بسته میشه ناپدید میشن. ایمنیش اصلا به کار نمیاد من بدم میاد. 
جعبه داشبورد پر از دفترچه راهنماست. ببینین چقدر زیادن. چقدر بزرگن ، جایی برای چیز دیگه باقی نمیمونه. 
هیچ برف پاکنی برای شیشه عقب نیست . وقتی بارون میاد باید یه چنین کاری بکنین. این مناسب نیست.
همشم منفی نیست. 5 نکته خوب این ماشین.
کفپوش و پوشش سقف از محصولات نیشکر ساخته شدن تا قابل بازیافت باشن
آیونیک فیچرهای ایرودینامیک زیادی مثل هواکش های چرخ های جلو داره که کمک می کنه تا حد ممکن در هوا سر بخوره و بیشترین صرفه اقتصادی رو داشته باشه. در واقع یکی از ایرودینامیک ترین بدنه های ماشین حال حاضر بازار فروش رو داره که ضریب بَسپار دو دهم سی دی رو داره.
یه حالت تنظیم هوای مخصوص راننده رو داره که اگه در ماشین تنها باشین فقط برای شما کار کنه. کمی بی ادبیه اما در انرژی صرفه جویی می کنه.
آلمینیوم در تعلیق این ماشین استفاده شده و 12 کیلوگرم وزنش رو کم کرده ، همچنین کاور آیونیک هم 25 درصد سبک تر از ماشین های معمولیه که من دوستش دارم که به کارایی ماشین کمک می کنه.
موتور آیونیک راندمان حرارتی 40 درصدی داره که واقعا بالاست ، درست به اندازه راندمان حرارتی موتور  تویوتا پریوس و 10 درصد کمتر از ماشین های فرمول یک.
 

مشخصات فنی

Hyundai Ioniq hybrid - 2018
اتوماتیک - شش دنده
1600
جلو
4
16
104
148
4470
1821
1450
1370
P195/65R15
P195/65R15
185
10.6
4.1
2,070 kg/year
ABS
7
چرمی - برقی
دوگانه - اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
Radio: 7" Touch-Screen Display Audio -inc: hybrid technology display, AM/FM/MP3 audio system w/iPod/USB/Auxiliary input jacks, Apple CarPlay and Android Auto integration for compatible smartphones, integrated Bluetooth hands-free phone system w/phonebook transfer, SiriusXM satellite radio w/90-day trial, HD radio, Blue Link connected car services and Blue Link connected care and remote package for 3 years SiriusXM NOT AVAILABLE in AK/HI. Radio w/Seek-Scan, Clock, Speed Compensated Volume Control, Steering Wheel Controls and Voice Activation 6 Speakers Window Grid Antenna 2 LCD Monitors In The Front