10 جاده خطرناک جهان

آتلانتر‌هات سیوین یا ترجمه شده به جاده اقیانوسی اتلانتیک، آتلانتر‌هات سیوین در لبه ساحلی نروژ  و در نزدیکی شهر مولد و کریستیانسوند در جاده ملی شماره 64 قرار گرفته است.

بزرگراه جیمز دالتون در شمالی ترین قسمت آلاسکا قرار گرفته است. بزرگراه جیمز دالتون جای راننده های تازه کار، کسل و بی حوصله، یا ماشین  هایی که قابلیت چهار چرخ محرک شدن را ندارند نیست.

پل اوشیما اوهاشی کمتر از 2.5  کیلومتر درازا دارد اما در یک طرف آن شیبی 1/6 درصدی و طرف دیگه شیبی 1/5 درصدی قرار گرفته که باعث شده شیب دارترین پل در جهان باشد.

جاده هیمالیایی به عنوان مرتفع ترین جاده در جهان با ارتفاعی حدود 3500 متر شناخته می شود. این جاده در اصل از خاک و شن ساخته شده است.

جاده ترول استیگن به معنی نردبان غول در شهر راوما، نروژ قرار گرفته است. شیب زاویه 9 درصدی دارد و پیچ‌ها خیلی تنگ هستند و هیچ پیچ دیگری مثل این نیست.

جاده دره اسکیپرز ، جاده ای تنگ که پرتگاه‌های خطرناکی دارد و منتظر است تا ماشین شما را برای یه سقوطی مرگبار پذیرا باشد.

استل ویو پس در ایتالیا قرار داشته و یک جاده 24 کیلومتری  است که دارای 48 پیچ است  و در بعضی از گوشه‌هایش زاویه 180 می سازد. بیشترین ارتفاع جاده 2750 متر است و مسیر شرقی رشته کوه الپ را پوشش می‌دهد.

بزرگراه سیچوان تبت در چین قرار دارد. از هر 100 هزار نفر 7500 نفر جانشون را در بزرگراه سیچوان تبت از دست میدهند.

بی آر 116 که به بزرگراه مرگ معروف است. این جاده در برزیل قرار گرفته و دومین جاده بلند در کشور برزیل است.

جاده نورث یانگس به جاده مرگ مشهور شده و این به خاطر این است که هر ساله 200 تا 300 نفر روی این جاده که از لاپاز پایتخت بولیوی به منطقه امازون می‌رود کشته می شوند.

ویدیو 10 جاده خطرناک جهان در موتوتل