برترین سدان متوسط سال های 2013 و 2014

رقابت سِدان‌های خانوادگی هیچ وقت اینقدر جدی نبوده چون کره‌ای‌هایی که قبلاً خیلی خوب بودند، دیگه خوب بحساب نمی آیند. پس ما  7 سِدان آسیایی و 1 سِدان اروپایی برای مقایسه داریم.

در انتهای جدول کیااپتیماست که ماشین زیبایی است و فقط مزدا سیکس از نظر نمای خارجی از اپتیما زیباتر است. امکانات رفاهی مثل گرمکن فرمان ، گرمکن برای صندلیهای عقب ، دو عدد سان روف و گارانتی بلندمدت دارد .

شاید غافلگیر کننده باشد ولی تویوتاکَمِری در رتبه‌ی ششم جدول است کَمِری پرفروشترین ماشین در ایالات متحده‌ی امریکاست. ولی بین سِدان های خانوادگی بهترین نیست. همه کاره وهیچ کاره ست. ماشین سطح بالاو انطباق پذیری است. مصرف سوختش کمی بالاست و در این کلاس نقطه ضعف بزرگی بحساب میاد.

 بالاتر ازتویوتا کَمِری ، سوبارو لِگاسی هست. این یکی از کم فروشترین خودروها بین سِدان های متوسط است. . هم از خارج و هم از داخل طراحی ضعیفی دارد.

درست مثل کیا آپتیما، برادرزاده اش هیوندایسوناتا هم چند سال پیش توجه همه را به خودش جلب کرد. برند کره‌ای ترفندهایی در آستینش داشت و یک خروار تکنولوژی‌های گران قیمت روی ماشین سوار کرد و یک بدنه‌ شیک و باکلاس برایش طراحی کرد.

در رتبه‌ی چهارم سِدانهای متوسط، نیسانآلتیما قرار دارد. این کروزر، از قدیم یکی از بهترینها برای سفر بوده و هست. نسبت به پولی که بابتش می پردازید، لوکس تر و با کیفیت تر است.

با تعجب، فولِکس واگِنپاسات در رده دوم قرار گرفته. پاسات یکی از ماشین هایی است که در کلاس سِدان‌های خانوادگی ارزان قرار می گیرد. این ماشین درست قبل از مزدا سیکس قرار می-گیرد و پکیج و آپشن های متنوعی دارد و ظاهراً آن طور که لیاقتش را دارد، به آن توجه نمی شود.

در این سالها مزدا نسبت به خودروسازی که این روزها می بینیم چندان به چشم نمی آید. ولی مزدا سیکس برنده‌ی این رقابت شده است. ولی چه مواردی باعث شده که همچین ماشین خوبی باشد.

ویدیو برترین سدان متوسط سال های 2013 و 2014 در موتوتل