این Range Rover جدید وِلاره که یه "اِس یو وی" و اگه می خواین خیلی خوش استیل باشین بخرینش. بزرگه اما  جذاب.
استایلش گرونش کرده و از 45000 پوند شروع میشه. با آپشن های اضافه و موتور آپگرید شده، قیمت این دیزل v6 75000 پونده. 
جعبه داشبورد سایز قابل قبولی داره. این زیر یه جعبه هست، خیلی بزرگ نیست، اما ورودی "یو اس بی" داره و یه سوکت 12 ولتی. یه جای لیوان اینجا دارین که نرمال به نظر میاد و یه دونه هم مربعی دارین. بیشترِ مدل ها ی لندور، این صفحه دیجیتال راننده رو دارن که می تونین بین منوهاش بچرخین و چیزهای مختلفی رو ببینین؛ این ماشین خاص یه سیستم اطلاعاتی سرگرمی آپشنال تو عقب داره که یه ریموت داره این صفحه می تونین موبایلتون رو از این پایین شارژ کنین و اینجا هم کنترلهایی برای هوای عقب هست. مهم تر از همه اینه که این عقب چقدر جا داره ، که اگه نگاه کنین می بینین که من جای زیادی دارم. 
جای سر واقعا خوبه، زانوها خوبن، جای پا هم خوبه. اما یه مشکلی هست. ریل های صندلیِ عقب فضایِ جای پا رو گرفتن و جای زیادی برای پاهاتون ندارین. این عقب تقریبا بزرگه و جای کافی برای شونه های سه نفر هست. مشکل اینه که صندلی وسط تقریبا باریک و برجسته ست، پس برای کسی که وسط میشینه عالی نیست. کلا فضای این عقب خوبه، ولی به نظر میاد یه کم تاریک و خفه ست. عقب "اِس یو وی" باید تقریبا روشن باشه؛ اما این یکی خیلی نور نداره. شاید به خاطر پنجره ها باشه که خیلی بزرگ نیستن و البته طراحیِ سقفِ این ماشین، که شیب داره تا استیل خودشون رو داشته باشه. خوشبختانه سقفِ شیب دارِ ماشین روی جاداری صندوق اثری نگذاشته. واضحه که Velar  صندوق عقب اتوماتیک داره، ولی هیچ لبه ای برای بلند کردن وسایل نیست و باید وسایل رو بکشید بیرون. ممکنه فکر کنین گذاشتن وسایل سنگین توی این صندوق بلند خیلی سخت میشه، نگران نباشین این ماشین روی تعلیق هواست، اگه این دکمه رو فشار بدم می تونم پایین بیارمش ، دیگه لازم نیست وسایل رو زیاد بالا بیارین، خب الان خیلی بهتر شد. این رو هم خیلی ساده  از سر راه بر می دارم. این کار ممکنه مشکل باشه، چون بعضی از اینا واقعا سنگینه؛ اما این یکی واقعا ساده و سبک بود. همونطور که می بینین یه صندوق بزرگ اینجا هست می تونم وسایل بلند تر رو هم حمل کنم، در حالی که دو سرنشین هم داشته باشم. می تونم این صندلی وسط رو تا کنم، می تونم اون دوتای دیگه رو هم تا کنم. فقط این دسته رو می کشم، این کار خیلی ساده ست، کَفِشْ کاملا صاف نمیشه و یه پله کوچیک اونجا هست، اما چون صندلی ها بالا نیومدن می تونین وسایل رو به عقب هل بدین . به این فضا نگاه کنین، حسابی بزرگه. شاید  بخواین بدونین این زیر چی هست؛ چرخ زاپاس. این روزا بعضی از ماشینا این رو ندارن، حتی "اِس یو وی" ها . 
 برای رانندگی در شهرها و روستاها، شما اون وضعیتِ بالا نشستن رو دارین و می تونین به ترافیک اون پایین نگاه کنین. جلوش اسپرتی می پیچه و شکل آینه بغل هاش هم خوبه. تنها مشکل اینه که با وجود این ستون های بزرگ ، نقاط کور بزرگی به وجود اومده. شیشه عقب هم خیلی بزرگ نیست و در واقع مانور دادِن این ماشینِ مجهز کمی سخت میشهمی تونین Velar رو با سه موتور بنزینی بگیرین، دوتا دو لیتری و یه سه لیتری V6  سوپرشارژ که خیلی سریعه اما پرمصرفه. دیزلی هم داره، دوباره دوتا 2 لیتری و یه سه لیتریِ  v6 که روی این ماشینه و خیلی قویه؛ عملکرد خوبی داره و کاملا روونه، ولی  اقتصادی ترینشون نیست و حدودا برای هر 50 کیلومتر 4.5 لیتر می سوزونه که.... خوبه؛ خب این یه ماشین بزرگِ سنگینه. این موتور واقعا مناسبه، چون این ماشین خیلی نرمه ، همه چیز خوب کار می کنه و یه گیر بکس 8 سرعته داره که دنده ها رو با هم عوض می کنه.  اما اگه نمی خواین اتوماتیک باشه، دنده رو با این گیره ها خودتون عوض کنین. ورژن ها یv6 Velar، در حالت استاندارد، سیستم تعلیقِ هوایی دارن. این یه مدل آپگرید شده یِ 1000 پوندی از ماشین هایِ 2 لیتریه و ارزشش رو داره؛ چون در حالت کامفورتش انگار که ماشین توی جاده شناوره. در سرعت پایین کمی تکون داره، مخصوصا اگه چرخ های بزرگ 20 اینچی داشته باشین. وقتی که توی جاده دارین میرن و سرعت بالا میره، ماشین حس خوب و یکپارچه ای داره و برای سفر خیلی راحته. خوب و بی سر و صداست، تنها چیزی که متوجه میشین صدای باده به خاطرِ آینه های بغل.

مشخصات فنی

Range Rover Velar SUV - 2018
اتوماتیک - هشت دنده
3000
جلو - V شکل
6
24
340
450
4,970
2,073
1,888
2,155
P235/65R19
P235/65R19
209
7.1
12
6,200 kg/year
ABS
6 - Air Bag-Frontal-Driver | Air Bag-Frontal-Passenger | Air Bag-Side Body-Front | Air Bag-Side Head-Front | Air Bag-Side Head-Rear
چرمی - برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
Terrain Response Electronic Stability Control (ESC) And Roll... ABS And Driveline Traction Control Side Impact Beams Dual Stage Driver And Passenger Seat-Mounted Side Airbags InControl Protect Emergency Sos Rear Parking Aid Rear Parking Sensors Autonomous Emergency Braking Lane Departure Warning Low Tire Pressure Warning Dual Stage Driver And Passenger Front Airbags Curtain 1st And 2nd Row Airbags Airbag Occupancy Sensor Power Rear Child Safety Locks Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc: Rear Center 3... Back-Up Camera