این "فولکس واگن آرتئونه" 
آرتئون، فیچرهای طراحیِ یکتایی داره، که نسبت به فولکس واگن های دیگه شیک ترش کرده. یه کاپوت با مزه و خاص که ماشین رو منحصر به فردتر کرده. کاپوت یه جورایی روی چراغ ها اومده که خیلی با مزه ست. این چرخ های 20 اینچی آلیاژی رو داره که ظاهرشون ماته و  خیلی خوشگلن. این خط رو دارین که دور تمام بدنه ماشین میچرخه و واقعا بغل هاش رو مثل "بی ام دبلیوی" سری 4 کرده. فولکس واگن ادعا کرده که این "هاچ بک" نیست؛ این یه "فست بکه". با این حال کلی جاداره. این یه ماشین معمولی روزمره خانوادگی نیست. 
کیفیتش عالیه و فولکس واگن از همه چیز برای زیبایی این ماشین استفاده کرده، چرم داره، آخرین نمایشگر سیستم سرگرمی رو داره. صفحه دیجیتال راننده رو داریم. همه ش خیلی خوبه ، مشکل اینجاست که این قشنگ همون چیزیه که توی یه "پاسات" هست.
سیستم سرگرمی فولکس واگن خیلی روونه. لمسیه و موقع رانندگی، به راحتیِ سیستمِ بی ام دبلیو نیست و با اینکه نمایشگر دیجیتالش خوبه ، نمایشگرآئودی از این بهتره. فولس واگن سعی کرده نسبت به ماشین های دیگه راحتی رو در سفر بالا ببره.
عقب، کنترل دما رو دارم که خیلی خوبه و جای زیادی برای پاهام هست. باید بگم که فیلمبردارم سم داره رانندگی می کنه و از این گوشه پیداست. با اینکه سقفش شیب داره، جای سر خوبه و فقط اگه خیلی صاف بشینم سرم به سقف گیر میکنه. این عقب جای زیادی برای زانو هست، فاکتورهای دیگه ای هم هست که برای راحتی اهمیت دارن. 
صندوقش به اندازه کابین یه "پاساتِ" بزرگه و به عنوان یه "فست بک"، جای زیادی داره. آرتئون یه ماشین ایمنه، چون آخرین کیت های ایمنی فولکس واگن رو داره. 
وقتی رانندگی می کنین، ماشین دائم از سیستم راهنمای ماهواره ای استفاده می کنه که دقیقا بدونه کجا هستین و اگه شب باشه می تونه به شما بگه که چه وقتی به یه پیچ نزدیک می شین و زاویه نور رو تغییر می ده تا گوشه ها رو قبل از اینکه شما چرخ رو بپیچونین روشن کنه و بعد وقتی از کروز کنترل فعال استفاده می کنین از همون سیستم قدیمی تکنولوژی دوربین های رادار استفاده میکنه تا فاصله ایمن رو از ماشین جلویی حفظ کنه و می تونه به شما کمک کنه که در لاین خودتون باقی بمونین. اما دوباره با کمک راهنمای ماهواره ای،  وقتی به یه پیچ یا میدون نزدیک می شین ، به شکل اتوماتیک سرعت ماشین رو به اندازه مناسب کم می کنه؛ خیلی باهوشه.
خب برای اونایی که کمی نگران حالشون در زمان رانندگی هستن، یه سیستم ایمنی دیگه رو هم داره.
ممکنه شما اونقدر بی حال باشین که پشت فرمون از هوش برین؛ باید بگم که ماشین تشخیص میده شما واکنشی ندارین و یه آژیر هشدار رو به صدا در میاره که به شما بگه : زودباش پاشو، خوبی 
موتور این ماشین 2 لیتریِ توربوی بنزینیه که 280 اسب بخار قدرت داره و در استانداردش چهار چرخ محرکه و گیربکس اتوماتیک داره که معنیش اینه که شما کنترل زیادی دارین . خب بیایین ببینین بسته این ماشین "صفر تا صد کیلومترش" چطوره.
خب بریم سراغ بقیه رانندگیمون؛ آرتئون، مثل همه فولکس واگن ها، بیشتر گرونه تا اینکه رانندگیش لذتبخش باشه. می تونم حالت های مختلف ماشین رو داشته باشم. از حالت کامفورت به نرمال و اسپرت برم، که فرمون رو سفت تر می کنه، واکنش ها رو سریع می کنه و همینطور تعلیق و ارتفاعش رو زیاد میکنه تا حس اسپرت بیشتری بده.


 

مشخصات فنی

Volkswagen Arteon 2018
اتوماتیک - شش دنده
2000
جلو - خطی
4
16
268
350
4,862
1,871
1,450
1,641
P245/45R18
P245/45R18
250
5.6
9.0
4,200 kg/year
ABS
7 -
چرمی - برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
Touch-Screen Display Audio -inc: display, AM/FM/MP3 audio system w/iPod/USB/Auxiliary input jacks, Apple CarPlay and Android Auto integration for compatible smartphones, integrated Bluetooth hands-free phone system HD radio