488 ماشینیه که به توجه نیاز داره ، اما نه فقط به خاطرِ شتاب وحشتناکش، طراحی داخلی این ماشین واقعا چشمگیره و کاملا هماهنگه. موادش خیلی گرونن و لوازمش عالی هستن.
مطمئنا قلب هر فراری موتورشه یه 3.9 لیتریِ تویین توربوی V8 که 670 اسب بخار قدرت داره. 760 نیوتن متر گشتاور داره و به ازای هر لیتر، 172 اسب بخار بیشتر داره که بیشتر از هر فراریِ دیگه ایه. 
صفر تا صدش فقط سه ثانیه ست. و حداکثر سرعتش 325 کیلومتر برساعته، که تقریبا سه برابر یه سرعت معمولیه.
خیلی سرگرم کننده ست، اما ریسکش هم خیلی زیاده، چون با سرعتی که دارین، یه اشتباه کوچیک، کار دستتون میده.
خوشبختانه 488 فناوری هوشمندی داره که امنیت شما و ماشین رو با هم تامین می کنه.
سیستم کنترل پایداریش خیلی هوشمنده و می تونین با این سوییچ "مَنیتینو"  (manettino ) کنترلش کنین. می تونین در حالت بارونی بذارینش که جریان بنزین به آرومی کنترل میشه، و در حالت اسپرت جریانِ بنزینِ نرمال دارین و در حالت مسابقه کمی سریع تر و سخت ترمیشه. گیربکسِ اتوماتیک بهتر میشه و اگه از پدال استفاده می کنین، کمی خشن تر میشن. اگه بگذارین رو حالت "سی تی آف" ، کنترل ِکشش خاموش میشه و موتور هم با بیشترین قدرت کار میکنه، اما شما کنترل پایداری رو دارین، تا این باعث نشه دور خودتون بچرخین. در هر دو حالت مسابقه و "سی تی آف" ، چیزی دارین که بهش میگن "کنترل لغزش"؛ که نه تنها از سیستم ترمز استفاده می کنه، بلکه دیفرانسیل الکترونیش از گیربکس استفاده می کنه و از دامپرهای تنظیم شونده هم برای کنترلِ زاویه دریفت استفاده می کنه و این باعث میشه وقتی رانندگی می کنین مثل یه قهرمان به نظر بیایین.
 

مشخصات فنی

Ferrari 488 GTB
اتوماتیک - هفت دنده
3900
جلو - V شکل
8
24
661
761
4,568
1,952
1,213
1,475
P245/35ZR20
P245/35ZR20
330
3.0
12.9
7,240 kg/year
ABS
4 - Air Bag-Frontal-Driver Air Bag-Frontal-Passenger Air Bag-Passenger Switch (On/Off) Air Bag-Side Body-Front
چرمی - برقی
دوگانه اتوماتیک
جلو و عقب برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
Electronic Stability Control (ESC) F1-Trac ABS And Driveline Traction Control Side Impact Beams Tire Specific Low Tire Pressure Warning Dual Stage Driver And Passenger Front Airbags w/Passenger Off... Dual Stage Driver And Passenger Door-Mounted Side Airbags Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc: Height...