سوپرفورمنس جی تی ۴۰ (Superformance GT40) چگونه ساخته می شود

خودروساز امریکایی سوپرفورمِنس جی.تی.40‌ها را در کارخانه‌ی پیشرفته‌ی خودروسازیش در پورت الیزابت آفریقای جنوبی میسازد خودرویی که میسازند به عنوان جی.تی.40 اصلی شناخته میشود چون ساخت این خودرو ادامه‌ی تولید آن خودروی تحسین‌برانگیز و قهرمان است. داستان پشت جی.تی.40 مربوط به طمع خودروسازی است. در دهه‌ی 60 میلادی خودروهای اروپایی در مسابقاتی با مسیرهای طولانی سلطه داشتند و هیچ خودروساز امریکایی‌ای مسابقات 24 ساعته‌ی لِمانز را نبرده بود.

هنری فورد دوم دست‌بکار شد او مشتاقانه خواهان بردن جایزه‌ی لِمانز بود. در 1936 راننده‌ی ایتالیاییِ مسابقاتِ سرعت اِنزو فِراری تصمیم گرفت شرکتش را  به فورد بفروشد ولی وقتی مشخص شد فِراری فقط قصد فروش خودروهای شهری را دارد و می خواهد خودروهای مسابقه‌ای را نگه دارد و فورد پیشنهاد فِراری را رد کرد و درعوض تصمیم گرفت قراردادی با لولا, خودرساز بریتانیایی ببند تا لولا مارک.سیکسِ «موتور‌.وسط» را به قهرمان جاودانه‌ی تبدیل کند. از سال 1966 تا  1969 جی.تی.40 بطور پیاپی 4 بار قهرمان مسابقات لِمانز شد.

سوپرفورمِنس جی.تی.40  درواقع کارایی بهتری از نسخه‌ی قبلی‌اش دارد .سوپرفورمِنس دو موتور را توصیه می کند، موتور مسابقه‌ای فورد یا موتور شِلبی که هردو با گیربکس zfrbt و 5 سرعته مجهز می شوند. مشتریان می توانند هر موتور فورد ازجمله 289 یا 351 دابلیو با بلوک کوچک یا 427 با بلوک بزرگ را انتخاب کنند.

هنری فورد دوم بالاخره توانست از اِنزو فراری با جی.تی.40 شگفت‌انگیز انتقام بگیرد و با جی.تی.40 بمدت 6 سال دست ابرخودروسازان ایتالیایی را از جایزه‌ی لمانز کوتاه کرد. وقتی جی.تی.40 در مسابقات لِمانز در دهه 1960 پیروز شد فورد بعنوان یک ابرخودروساز در معرض توجه قرار گرفت این ماشین پرسرعت برای سالها بر رکورد سرعت جهان سلطه داشت تعجبی ندارد که بسیاری از رانندگان رویای داشتن این نماد تاریخیِ مسابقات را دارند.

ویدیو Superformance GT40 چگونه ساخته می شود. در موتوتل