مقایسه نیسان ماکسیما 2016 و کیا کادنزا 2016

چیزی که در این برنامه خواهید دید، نبرد بین دو ماشین میان‌رده‌ از کمپانی کیا و نیسان است. کیا کادِنزا و نیسان ماکسیما 2016 بزرگتر از سِدان‌های میان­رده هستند ولی به اندازه‌ی یک ماشین بزرگ، جادار نیستند. اینها سِدان‌های متوسط خانوادگی محسوب می شوند ولی مثل یک ماشین لاکچری، لوکس و اشرافی نیستند. شاید روی کاغذ مثل هم باشند، ولی عملکرد این دو ماشین با هم  خیلی فرق دارد.

از روی ظاهر آدم ها نمی توان قضاوت کرد. این مَثَل خیلی درسته. این مثل کاملاً درمورد ماکسیما و کادِنزا صدق می کند. ماکسیما ظاهر اسپرت و خشن‌تری دارد. از طرف دیگر، کادِنزا ظاهر باشخصیت و محافظه‌کارانه ای دارد. و نمای داخلی آنها هم همین طور است. ماکسیما دارای  اتاقی راننده‌محور است، یعنی کنسول مرکزی و دکمه‌ها به سمت راننده متمایل شده اند. چیزی درون کیا کادِنزا بدشکل نیست ولی همچین آش دهن سوزی هم نیست. ماکسیما ظاهر مدرن‌تری دارد که نشان میدهد ماشین جدیدتری است. دکمه‌ها و کلیدهای اتاق در ماکسیما درجه یک هستند و ظاهرش در مجموع بهتر از کادِنزاست. فرمانش خیلی راحت است و تمام قابلیت‌های نمایشگرش، نسبت به کادِنزا بهتر شخصی‌سازی شده است. یکی دیگر از امکانات خوب ماکسیما این است که جای لوازم شخصیش، به حدی بزرگ است که یک تلفن همراه 5.5 اینچی هم در آن جا می شود.

هردوی این ماشینها با موتور قدرتمند شش‌سیلندر وی.شکل ارائه می شوند . ماکسیما موتور 3500 سی.سی و 300 اسب بخاری و کادِنزا موتور 3300 سی.سی و 293 اسب بخاری دارد. علی رغم توان خروجی مشابه آنها ، عملکرد این دو موتور با هم خیلی متفاوت است.

ویدیو مقایسه Nissan Maxima 2016 vs Kia Cadenza 2016 در موتوتل