راننده های خودرو های چهار چرخ زیادن.آیا سیستم چهارچرخ در همه خودروهای دارای سیستم چهار چرخ یه ویژگی یکسانه و  مفهوم مشترکی داره؟ خیلی از وقتا تو آفرود چنین چیزی واقعیت نداره. اکثر قریب به اتفاق خودرو های چهار چرخ استاندارد با اصطلاحی تحت عنوان دیفرانسیل باز شناخته می شن. مشکل خودروهای دیفرانسیل باز وقتی تو جاده گیر می کنن اینه که که بیشتر کشش رو یه چرخ با یه اکسل نسبت به چرخ های دیگه ست.  وقتی خودرو تو یه حالت مفصلی قرار می گیره، دیفرانسیل باز تماما قدرت رو به چرخی که کمترین اصطکاک رو داره منتقل می کنه. که تو اون شرایط به دردتون نمی خوره.
با جایگزین کردن دیفرانسیل استاندارد با ایر لاکر ها،  سیستم هوای فشرده مورد استفاده قرار گرفته و حلقه قفل توی دیفرانسیل فعال می شه  در نتیجه به طور مکانیکی دو سر اکسل به هم وصل شده و به هنگام توزیع هر دو چرخ مقدار نیروی محرکه یکسانی رو  از اَکسِل می گیرن. با فعال کردن اِیر لاکِر های عقب و جلو نیروی رانش یکسانی به کل چرخ ها منتقل می شه. خاصیت سیستم ایر لاکر(air locker) اینه که میشه دیفرانسیل های عقب و جلو رو به نحوه مورد نظر تغییر داد. در نتیجه راننده میتونه بسته به شرایط هر کدوم رو خواست روشن یا خاموش کنه .
برخلاف بعضی از قفل دیفرانسیل ها، ای آر بی ایر لاکر حتی زمانی هم که غیرفعاله همه جوانب ایمنی دیفرانسیل باز رو موقعی که مجددا رو آسفالت می رونین براتون فراهم میکنه.موقع آفرود هم فراتر از ایجاد اصطکاک بیشتر با مسیر به ماشین کمک می کنن . به هنگام برخورد و رویارویی با موانع سطح کنترل ایر لاکرها به بالاترین حد خودش می رسه و مومنتوم ارزش کمتری پیدا می کنه . این فقط به مسیر های سر بالایی ختم نمی شه و ایر لاکر ها تو سراشیبی ها هم قابلیت اینو دارن که بیشترین کنترل ممکن رو فراهم کنن.
اما چیزی که مشتاقیم بشنویم اینه:  همونطور که از تصاویر مقایسه ای معلومه یکی دیگه از مزیت های افزایش کشش، کاهش سرعت خودرو و چرخ هاست که نتیجش عملکرد قابل مشاهده و به حداقل رسیدن خرابی مسیره. همونطور که مسیر ها رو در دو بخش می بینین تفاوت بسیار زیادی بین خودرویی که مجهز به سیستم ایر لاکره و یه خودرو معمولی وجود داره. فرقی نمی کنه صخره باشه یا خاک رس، شن نرم، برف یا لجن. ای آر بی ایر لاکر میتونه اصطکاک ماشین چهارچرخ تون رو با هر زمینی بالا ببره. وقتی مسیرتون شرایط بدی پیدا می کنه و در اون لحظه هیج راهی برای بهبود وضعیت ندارین، بالابردن اصطکاک می تونه شرایط رو دگرگون کنه. ایر لاکر ها تو بعضی از مسابقات بزرگ و پر آوازه آفرود تونستن به راحتی ماشین رو از مسیرهای لجنی و سنگی شیب دار عبوربدن.
رایرلاکرها کیفیت رانندگی بالاتر  و اطمینان خاطر بیشتری فراهم می کنن. در طول مسیر و به هنگام عبور از خط پایان اعتماد به ایر لاکرها می تونه براتون امنیت به همراه بیاره. ای آر بی ایر لاکرها تمام محصول طراحی و ساخت کارخانهجات استرالیایی هستند. برای دسترسی بیشتر به امکانات تست و تداوم داشتن چرخه داخلی شرکت ایر لاکر ،پنج مهندس رو به صورت تمام وقت و اختصاصی مسئولیت بررسی مهارت های فرایند کرده. هر کدوم از واحدها به منظور آزمودن این مسیر و پیش روی در اون طراحی شدن.
چه آفرود رو به صورت تفریحی انجام بدین چه حرفه ای،پیشرفت های اخیر نشون می ده با معرفی دنده های فورج و پیشرفت طرح های دو تکه ای و دسترسی آسون به اونا باعث شده توانایی و قدرت ماشین افزایش قابل توجهی داشته باشه. کوچیکتر شدن قطعات متحرک، نشون دهنده دقت وکارایی میان اجزاء هست و این باعث می شه قطعات با استحکام و کارایی بیشتری ساخته بشن. تماما ایر لاکر ای آر بی گارانتی 5 ساله، و بدون محدودیت در مسافت طی شده دارن که تحت هر شرایطی در اختیار دارنده ماشین قرار میگیره تا نهایت آسودگی رو برای مصرف کننده فراهم کنه. ای آر بی ایر لاکر بهترین کشش، کنترل و عملکرد رو برای ماشینتون فراهم می کنه.