قبلا براتون نحوه ی نصبِ میلِ تعادل از محصولات هِلویگ (Hellwig) رو بر روی فورد اِف-صد و پنجاه (Ford f150) و ماستِنگ (Mustang) شرح دادم که می¬تونین تو سایتمون اونا رو پیدا کنید و برای جزئیات بیشتر اول اونا رو تماشا کنید
رینگ های جیپِمون (Jeep) هم با میل تعادل های فابریک عرضه میشه و دلیل آپگرِید (Upgrade) کردنشون هم  اینه که میل تعادل های شرکت هِلویگ (Hellwig) تقویت شده هستند که این باعث بهترشدنِ عملکرد میشه. همینطور، میل تعادل های جلو و محلِ اتصالشون هم  قابل تنظیمه و در بالا بردن عملکرد سیستم تعلیق کمک زیادی بهمون می کنه.
نصبِ میل تعادل های بازاری، یکی از سریعترین و کارآمدترین کاراییه که برای آماده سازیِ سیستم تعلیقِ ماشینتون می تونید انجامش بدید و چندتا ابزارهای ساده هم بیشتر لازم نداره. چه کمک های ماشینتون فابریک باشه، چه خوابیده چه بالا کشیده دفعه ی بعدی که دور می زنید یا لاین تون رو  عوض می کنید تفاوت رو حس می کنید. باز کردنِ میل تعادلِ عقب و جلو از بستنشون هم راحت تره. در سایتمون آموزشِ بخش-بخش و مفصل تری از این مبحث موجوده. 
سپر وی-پی-آر 4x4 (VPR 4X4) در خودرو های وانت و اِس-یو-وی (SUV) از تنوع بالایی برخورداره که برای کار ما هم عالیه.  این سپر یه حلقه ی دی-شکلِ به قطر دو و نیم سانت داره و سپر جلو می تونه تا 5.5 تن رو بُکسل کنه . پیچ های سپر رو با استفاده از چندتا ابزار دستیِ ساده مثل آچار جغجغه ای باز کنید، بعدش سیم های متصل به چراغ ها رو جدا، و بعد به آرومی سپر رو جدا کنید. ما یه قرقره بُکسلِ مدلِ "تایگِر شارک سوپِر وینچِ  بود(Superwinch Tiger Shark)انتخاب کردیم که قدرت کشش 5.2 تنی داره و با یه سیم مصنوعی (ترکیبی)، کنترل و یه قلاب عرضه میشه. و با شِکاف-قرقره ی آلمینیومیِ سی-اِن-سی (CNC)، درست وسط سپر جلو نصب و به خوبی چِفت و بست میشه تا نگران دزدیده شدنش هم نباشید.
و در نهایت در مقایسه با سپر فابریکِ جی (G)، چیزی شبیه به این میشه. فقط قبل از اینکه سپر جدید رو نصب کنید، می بایست مِه شکن ها رو ببندید که می تونید با یه دِلِر و یا یه پیچ گوشتی این کار رو به راحتی انجام بدین. در ادامه پایه های نبشی شکل رو در جای خودشون قرار می دیم، حواستون باشه که اول باید شُل باشه و بعد سفتشون کنید. حتما از چند نفر کمک بگیرید چون این سپر خیلی سنگینه، مخصوصا وقتی قرقره بُکسل روش نصب شده باشه. با دقت اون رو در جای خودش قرار بدین و بعد با پیچ و مهره ها محکمش کنید. داشتن ابزار بادی یا آچار بُکس برقی هم سرعت بستن پیچ ها رو بالا می بره. در آخر هم این قالب های دکوری رو می بندم. بعدشم سیم های مثبت منفی رو از قرقره به باطری وصل می کنم تا کار نصب قرقره تموم شه، البته همونطور که می بینید در این کار اصلا عجله نمی کنم و سیم رو از کنار موتور رد می کنم و برای اینکه ظاهر خوبی داشته باشه اون رو پنهان می کنم. برای بستن سیم ها به هم از بَست هم می تونید استفاده کنید.
کنترل دستیِ شرکت سوپر وینچ (Superwinch) عملکرد بسیار خوب و آسونی تو جلو و عقب بردن داره. من برای بالا بردن امنیتِ قلاب، از شَکِل دی-شکل استفاده می¬کنم. اگر در این خصوص اطلاعات کافی ندارید یه سرچ ساده اینترنتی می تونه خیلی از مسائل رو براتون روشن کنه.
این یه چیز جالب می¬خوام براتون بگم !  اسم این پرو-لینکه (Pro-link). یه شَکِل آلمینیومیِ سبکیه که به همراه کابل و طناب هاش، همه در کارخانه ی فَکتور 55 (Factor 55) همینجا در آمریکا ساخته شدن. واما نکته جالب در مورد این محصول اینه که طناب، به وسیله یه سیمِ نگه دارنده ی دو-لایه تیتانیومیِ به طول 12 سانت، در داخل بدنه ی محصول چِفت میشه، و با لبه های لاستیکی که داره خط و خشی هم به ماشین نمی¬اندازه. این سیم رو می¬تونین هر وقتی خواستین ازش جدا کنین. 
هیج کجا نرید چون بعد از استراحت بر می گردیم و می خوایم این سپر عقب رو با یه سپر جدید از وی-پی-آر فور-بای-فور (VPR 4X4)، عوض کنیم.
بازم سلام به برنامه خودتون خوش اومدید، و اینم از عقبِ جیپِمون (Jeep). کارمون با جلو تموم شد حالا می خوایم عقب رو بریزیم به هم. مثل سپر جلو فقط چندتا پیچ رو باز کنید، سپر عقب درمیاد.
حالا یه نگاهی به سپر فابریک کارخونه در کنار سپر وی-پی-آر فور-بای-فور (VPR 4X4) بندازید.
بعد از بازکردنِ گیره ها، صفحه رو به کمک پیچ و مهره ها، به شکلی که قسمت ضخیم تر رو به پائین باشه، نصب کنید. سپر جدید رو با دقت در جای خودش قرار بدید و بعد با آچار جغجغه ای و پیچ گوشتی، پیچ هاشو ببندید و خوب محکم کنید.
نگه دارنده زاپاسِ وی-پی-آر فور-بای-فور (VPR 4x4) واقعا قشنگه و مستقیماَ به سپر نصب میشه اما قبل از اینکه بتونم نصبش کنم باید، جا-زاپاسیِ فابریک  و (چراغ) خطر سوم رو جدا کنم. البته خطر رو بعدا باز باید نصب کنم، برای باز کردنشم از پیچ گوشتی تورکس تی-بیست (Torx t20) استفاده کردم.
نگه دارنده ی زاپاس رو در محل قرارگیریِ خودش که روی سپر وجود داره قرار بدید و بعد تا آخر بِبندینِش تا بتونید دستگیره و چِفت رو هم ببندید. من ضربه گیر سمت چپ رو برداشتم و راستی رو گذاشتم، تا بتونم درِ زاپاس رو به خوبی ببندم. دستگیره و چفت رو با استفاده از پیچ و مهره ها و یه سرپیچ یک سانت و نیمی و یک پیچ-بندِ  سه- شانزده، نصب کنید. جوری تنظیم کنید و ببندید که درِ زاپاس سفت بسته بشه. نصبِ نگه دارنده ی زاپاس هنوز تموم نشده. این نگه دارنده رو به طُرُق مختلفی میشه تنظیم کرد و بست. از اونجایی که زاپاسمون 35 اینچیه ، مجبور شدم پائین تر ببندمش بعد وارونه اش کنم تا فضای دید شیشه عقب رو کور نکرده باشم. وی-پی-آر فور-بای-فور (VPR 4x4) محصولات متنوعی رو برای وانت ها و شاسی بلند های مختلف ارائه می¬کنه که می¬تونین تو سایت های اینترنتی شاهدشون باشین. 
برای گیره ی بکسل هم، یه گیره ی آلمینیومی از شرکت فَکتور 55 (Factor 55) نصب کردیم که توان تحمل 4 تن وزن رو داره. یه قطعه دکوریِ قرمز دیگه هم اضافه کردیم که این پوشش لنتِ شرکتِ اِم-جی-پیِ (MGP)، که به آسانی روی لنت ترمزتون نصب میشه. این پوشش ها از طرف کارخانه به هر رنگی که بخواید عرضه می شن و در صورت تمایل می تونید لوگوی مورد علاقتون هم بهش اضافه کنید تا به زیبایی این ترمز های حساس بیفزایید.