اِی آر بی اولین شرکتیه که در تولید تجهیزات خودروهای چهار چرخ از لحاظ کیفیت همیشه حرف اول رو می زده. 
اینجا دپارتمان مهندسیه و فرایند ساخت سپر ای آر بی از اینجا شروع می شه. به خاطر همین، محل دفتر مرکزی رو به اینجا در ملبورن اختصاص دادن. یه تیم مهندسی و تخصصی سی نفره برای طراحی و توسعه  سپرهای اِی آر بی استخدام شدن. البته تعداد اونا رو به افزایشه. اینجا کارخونه اصلی اِی آر بیه، جایی که توش سپرها و بعضی تجهیزات جانبی دیگه برای خودرو های چهار چرخ تولید می شن.  در اینجا فضایی برابر با نه هزار و چهارصد متر مربع برای خطوط تولید در نظر گرفته شده. کارخونه از سه قسمت مجزا تشکیل شده و سه هزار نیرو تو اون به کار گرفته شدن. بیست و چهار نوع عملیات در اینجا به انجام می رسه و ظرفیت تولیدش 115 سپر اِی آر بی در روزه.
هر سپر در ابتدا به شکل یه ورق استیل مسطح و خام به شرکت وارد می شه. روی این مواد خام، تست مقاومت و سختی انجام می گیره و از لحاظ استحکام توسط نیروها و تجهیزات مخصوص در ای آر بی مورد بررسی قرار می گیره. در این کارخونه از دستگاه های برش لیزر کامپیوتری و مخصوص برای برشکاری استفاده می شه. این دستگاه می تونه ورق های استیل با ضخامت بیست میلیمتر رو برش بده. سرعت برش دستگاه 4.4 متر در دقیقه ست. درنتیجه با استفاده از این دستگاه می شه در تولید قطعات بزرگ ظرفیت برش رو به حداکثر و ضایعات اون رو به حداقل رسوند.
 در این قسمت، برای ساخت قطعاتی که باید خم بشن از دستگاه پرس استفاده می شه. با این دستگاه میشه نیروی زیادی معادل صد و سی تن برای پرس وارد کرد. با استفاده از این نیروی بسیار زیاد پرس می شه قطعه ای مثل این رو ساخت. قبل و بعد از ساخت هر قطعه همه چیز مو به مو بررسی می شه و این  نشون دهنده اهمیت فوق العاده کنترل کیفیت در تمام مراحل تولید در اِی آر بی هست 
   
برای تغییر شکل از دستگاه های اتوماتیک کامپیوتری استفاده میشه و در نتیجه از تولید اشکال ناقص جلوگیری میشه و همه چیز به صورت دقیق پیش می ره.  در نتیجه همه قطعات تولید شده از لحاظ اندازه و شکل با هم برابرن. سپرهای تولید شده در این قسمت از کارخونه ای آر بی نگهداری میشن، به هر سپر طراحی شده یه پایه اختصاص می دن و تو این قفسه ها نگهداری می کنن. با استفاده از این پایه ها دقت اندازهگیری و دوباره آزمایی سپرها به طور مرتب انجام میشه.
جوشکاری یکی از مراحل حیاتی و مهم در فرایند تولید سپر هست و به همین خاطر ای آر بی شصت نفر از کسانی که دارای مدرک جوشکاری هستن رو به کار گرفته و هر شش ماه یه بار از  اونا تست می گیره. دستگاه های جوش حیرت آوری اینجا وجود داره اِی آر بی 4تا از اونا داره که با سرعتی معادل 5 متر در دقیقه می تونن جوشکاری کنن. از این دستگاه ها در جوش دادن اجزای اساسی تر و مهم تری استفاده میشه که دقت و سرعت عمل حرف اول رو می زنه.
قبل از رنگ پودری، باید عملیات زیادی روی هر  سپر انجام بشه. این کار بخاطر اینه که از تمیز و صیقلی شدن سطح اون ها اطمینان حاصل بشه و رنگ پودری  به راحتی به سطح اون بچسبه. کیفیت بالای رنگ پودری به کیفیت سطحی که روش کارشده بستگی داره و همه سپرهای ای آر بی طی این فرایند 5مرحله ای تولید میشن. بعد از فرایند پاشش رنگ قطعات باید وارد کوره با حرارت سیصد درجه بشن. زمانی که قطعات از اون جا بیرون اومدن باید یک بار دیگه تو کوره دویست و چهل درجه قرار بگیرن.
 در پایان محصول نهایی از تونل خنک کننده خارج میشه و قبل از بسته بندی شدن یک برچسب ای آر بی که نماد کنترل کیفیت تجهیزات جانبی خودررو های چهار چرخ هست بهش میچسبونن. ای آر بی یه کارخونه تولیدی در تایلند داره تا بتونه هزینه ارسال محصولاتش با کشتی رو به بعضی کشورها کاهش بده. چند نکته درمورد تولید کنندگان استرالیایی هست که بهتره بدونین: اول این که دفتر مرکزی ای آر بی این جا تو ملبورنه و دسترسی به اون راحته. دوم اینکه کارخونه ای آر بی خدماتش رو سر تا سر استرالیا ارائه می کنه. و علاوه بر اون ای آر بی  سپرها و بقیه محصولاتش رو به بیش از صد کشور در سر تا سر  دنیا ارسال می کنه.
 در نهایت، همه این تلاش ها، تخصص ها و هزینه هایی که به کار گرفته شده به نظر من تونسته سپر ای آر بی رو به یکی از بهترین تجهیزات چهار چرخ در دنیا تبدیل کنه. چیزی که از مدتها پیش تونست اعتماد منو جلب کنه تا رو ماشینم نصبش کنم.