توی این ویدئو 5 نوع لاستیک خطرناکی که هیچوقت نباید بخرین، معرفی میشه. یه راننده میدونه که ایمنی لاستیک‌ها برای رانندگی چه قدر اهمیت و ارجحیت داره. هر سال بیش از 11 هزار تصادف مرتبط با لاستیک رخ میده، پس حتما باید لاستیکهای خطرساز رو بشناسین. خوشبختانه شمایی که این ویدئو رو میبینین، ازین موضوع باخبر میشین. من جِف  و این هم  5 لاستیکی که هیچوقت نباید خرید! 


بالای این لیست، لاستیکهای "فایِراِستون ویلْدِرْنِس" (FIRESTONE WILDERNESS).
 این لاستیکها احتمالا یکی از کشنده‌ترین لاستیک‌های ساخته شده‌ ست. سال 1990 برای "فورد اکسپلورر" (Ford Explorer) تولید شد. اولین تصادف ثبت شده تو 16 اکتبر 1998 رخ داد. وقتی که یه دختر 14 ساله؛ "جسیکا تیلِر"( Jessica Taylor )، از فوتبال به خونه میومد، تو یه تصادف جونش رو از دست داد. پوششِ لاستیکِ چپ عقبی کنده شد. بعد از کشیده شدن این SUV به سمت چپ و 6 بار غَلْت زدن، با سرعت 70 مایل بر ساعت به گاردریل برخورد کرد. دختر بچه توی برخورد ماشین‌های مقابل و ماشین واژگون شده، جونش رو از دست داد. این مورد و تصادف‌های بیشمار دیگه باعث شد که فایراستون و فورد، فراخوانی داد تا 23 میلیون از لاستیک‌های فورد رو عوض کنن. به خاطر طراحی ضعیف این لاستیکها، تعدادی از مدیران فایراستون و فورد اخراج شدن یا تنزل مقام گرفتن. کُشندگی این لاستیک‌ها باعث ورود کنگره و تصویب لایحه‌ای که طی اون همکاری 100 ساله‌ی کمپانی فایراستون و فورد به پایان رسید. 
در ادامه‌؛ لاستیک‌های ارزون و وارداتی برند چینی رو داریم.
قیمت لاستیک‌های وارداتی از چین، به مراتب کمتر از برندهای مشهوره. نظر مشتری‌ها تو نظرسنجی عدد 3 بوده. قیمتش انقدر پایینه که چونه هم نمیزنن.
در سال‌های اخیر خیلی از لاستیک‌سازان چینی به دلیل تولید لاستیک‌های بی‌کیفیت و غیراستاندارد که برای فروش تو ایالات متحده، مورد هَجمه قرار گرفتن. این لاستیک‌ها حتی ایمنی حداقلی رو هم ندارن. 
مثلا نداشتن آج، تسمه‌های فولادی و زِهوار و بید که تماما ویژگی‌های استاندارد و صنعتی محسوب میشن. لاستیک‌های چینی، بابت ایرادهای دیگه‌ای هم مورد هجوم انتقادات قرار گرفتن. این سه برند از نظر دولت محکوم شناخته شدن؛ وِست لِیک تایرز، اِی‌کِی‌اِس تایرز و کامپَس تایرز. ( WESTLAKE TIRES، AKS TIRES، و COMPASS TIRES )
و در آخر لاستیک‌ "گود یِر جی 159تایرز"   (Goodyear G159 )
در اصل برای ماشین‌های باربَری طراحی شده بود که سرعتی کمتر از 65 مایل بر ساعت داشتن. اولین شکست جدی این لاستیک در اکتبر 2003 بود. وقتی که "بیلی وِین وودز" ( Billy Wayne Woods ) به همراه همسر، پسر، عروس و دو نوه‌اش، با کاروان لوکس 181 پوندی، برای تفریح به فلوریدا میرفتن. نزدیکی جاده‌ی آی-75-ِ جورجیا، رویه‌ی لاستیک چپ جلوی گودیِرِ خودرو کنده شد. وودز سعی کرد کنترل رو به دست بگیره، اما ماشین از وسط تا شد و روی شونه‌ی جاده برگشت. این ماشینِ 40 فوتی، بعد از خودن به تابلوی جاده، تا خروجیِ اتوبان سُر خورد، بازهم برخورد کرد تا اینکه نهایتا متوقف شد. همسر وودز و عروسش از ناحیه‌ی کمر آسیب دیدن، پسرش از ناحیه‌ی مفصل ران مجروح و وودز فلج شد. چند ماه بعد به دلیل صدمات ناشی از این تصادف از دنیا رفت.
لاستیک‌های گود یِر جی 159 نصب شده روی ماشین‌های معمولی، به خاطر ضعف دربرابر گرما، پاره میشدن. در اوایل دهه 90 میلادی، تعداد زیادی از دارندگان این لاستیک به خاطر جداشدن رویه‌ی لاستیک و ترکیدن آن دچار سانحه شدن. این لاستیک‌ها طوری طراحی شده بودن که تا دمای 194 درجه فارنهایت رو تحمل کنن؛ یعنی معادل تردد معمول با سرعت‌ِ 65 الی 75 مایل بر ساعت. با گذر دما از 200 درجه‌ی فارنهایت، لاستیک به مرحله‌ی خطر جداشدنِ رویه میرسید. آزمایش گودیر نشون داد که دمای این لاستیک‌ها به 229 درجه فارنهایت میرسیده. 
میزان شکست لاستیک‌های G159، 10 تا 25 برابر بیشتر از لاستیک‌های معیوب فایراستون بود. طبق گفته‌ی کارمندانِ گودیر که هیچ لاستیکی توی این کمپانی با این میزانِ شکست، ساخته نشده.
خب، دوستان اینا 5 برند لاستیک بودن که قطعا نباید خریداری بشن.