مقایسه هوندا پایلت 2016 و کیا سورنتو 2016

هوندا و کیا هردو می خواهند نیازهای خانواده‌ها را برآورده کنند. سال پیش کیا سورِنتو از نو طراحی شد امسال نوبت هوندا پایلِت هست. در نبرد ظاهر و اندازه، کدام یک از این کراس اُورها مناسبِ برنده می شود؟

هوندا پایلت دارای یک موتور شش سیلندر خورجینی 3500 سی.سی است که 280 اسب بخار قدرت و 355 نیوتون‌متر گشتاور تولید می کند. اگر بخواهید پول بیشتری خرج کنید و یکی از مدل های تورینگ و اِلیت را بخرید، گیربکس شش دنده عوض می شود و یک گیربکس 9 دنده جایگزینش می شود که جز محصولات زیرگروه شرکت هوندا، آکورا ام.دی.اِکس می باشد. ترکیب گیربکس 9 دنده اتوماتیک باعث افزایش عملکرد ماشین می شود. ولی از همه بهتر این که تعویض دنده خیلی نرم و نامحسوس صورت می گیرد. همه‌ی اجزای زیر کاپوت بی صدا و نرم کار می کنند. پایلِت با قیمت 47 هزار دلار ، به همراه پکیج چهارچرخ محرک، رینگ های 20 اینچی، و تکنولوژی مدرن مثل حفظ مسیر مستقیم، کروز کنترل تطبیقی، دو تا مون‌روف و یک سیستم اطلاعاتی تفریحی یا همان اینفوتِینمِنت در عقب عرضه می شود.

قدرت کیا سورنتو از یک موتور  6سیلندر خورجینی 3300 سی.سی بدست می آید که 10 اسب بخار قدرت بیشتری از پایلِت تولید می کند.  ولی 13 نیوتون‌متر گشتاور کمتری دارد. کیا سورِنتو که با یک گیربکس معمولیِ شش‌دنده‌ی اتوماتیک مجهز شده، قدرت را مثل هوندا پایلِت به جاده منتقل نمی کند. گرچه نسبت قدرت به وزنش برابر است. درضمن عملکرد حقیقی موتور و گیربکس در حدِ «هوندا پایلِت» نرم و بیصدا نیست. درضمن فضای صندوقش هم کوچکتر است. سورِنتو با گنجایش صندوق 310 لیتر، به هیچ وجه به هوندا پایلِت و صندوق 510 لیتری‌اش نمی رسد. سورنتو که 800دلار ارزانتر از هوندا پایلِت هست، همه‌ی امکانات پایلِت را بجز سیستم اینفوتِینمِنت عقب و سیستم حفظ مسیر دارد. درضمن سورِنتو به یک دوربین دنده عقب مجهز  شده است که در پارک کردن واقعاً مفید واقع می شود.

ویدیو مقایسه Honda Pilot 2016 vs Kia Sorento 2016 در موتوتل