سلام. به این قسمت از برنامه ی آنالیز موتور "هِد تو هد" خوش اومدین. توی مقایسه‌ی این هفته‌مون، به چند دلیل، خیلی نمیتونیم منطقی و با فکر کردن پیش بریم. مثلا اولیش اینکه، ببینین که این دو تا ماشین چقدر شبیه به همدیگه هستن. کروت ZR1، 638 اسب بخار قدرت موتور داره و قدرت موتور SRT وایپر هم، 640 اسب بخاره. یعنی فقط 2 تا بیشتر.گشتاور وایپر 813 نیوتن بر متر مربعه و گشتاور کروت 818 نیوتن بر متر مربعه که باز هم خیلی به هم نزدیک‌ان. میبینین که خیلی با هم تشابه دارن. به علاوه اینکه ظاهرشون هم خیلی به هم شبیهه. یه دلیل دیگه اینکه نمیتونیم خیلی منطقی و با فکر کردن پیش بریم اینه که هیچ کدوم از این ماشین ها مغز ندارن. پس زامبی ها،اینجا دنبال غذاتون نگردین!!! ولی در عوض قابلیت های خیلی منحصر به فردی توشون هست که باید منتظر بمونین و ببینین. کدومشون بهتره؟ من که خیلی نمیتونم برای فهمیدن جواب این سوال صبر کنم.
با وجود اینکه خیلی به هم شبیه هستن اما موتورهاشون متفاوته. موتور وایپر دیوونه کننده‌ست. یه موتور 8.4 لیتری که بزرگترین موتور طراحی شده بر روی ماشین های سواری در جهان تا به امروزه که 10 تا سیلندر که به صورت V شکل چیده شدن، داره. بیشترین گشتاورش رو توی دور موتور 5000 دور بر دقیقه نشون میده و دقیقا تو همین محدوه هم هست که جهنم به پا میکنه و غیر قابل کنترل میشه.
 

موتور کُروت ZR1 فقط 6.2 لیتری و 8 سیلندره است اما یه سوپرشارژر بزرگ روی سیلندرهای به شکل V چیده شده ی خودش داره. شرکت شورولت این موتور خودش رو LS9 (اِل اِس 9) صدا میزنه و از اون طرف هم میدونیم که شرکت SRT خیلی خوب، نسبت به توانایی موتورهاش که برای اولین بار روی این مدل جدید وایپر قرار گرفته آگاهه. به علاوه کُروِت، دیسک های بزرگ کربن سرامیکی با قطر 39.6 سانتیمتر رو هم روی خودش داره
اما سیستم ترمز وایپر، دیسک های فولادی 35.56 سانتی متری هستن و بعد از وزن کشی هم متوجه شدیم که وایپر فقط 31.75 کیلوگرم از کُروت سنگین تره. حالا سوال اینجاست که کدومشون سریعتره؟
به نظرتون این دو تا هیولا، بیرون از پیست سرعت چه طور عملکردی از خودشون نشون میدن؟