سلام دوستان، تعویض اگزوز موتور یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای اینه که موتورتون هم صدای بهتری داشته باشه و هم از نظر ظاهری بهتر به نظر برسه. مراحل این ویدئو رو دنبال کنید تا مطمئن بشید این کار رو به درستی انجام میدین.
برای انجام این کار، از سی‌بی 300 اف جدید هیوندا و اگزوز یوشیمورا آر77 استفاده می‌کنیم. نصب قطعات تو این موتور تک‌سیلندر که بیشتر هم تو خیابون استفاده میشه،  خیلی آسونه. تو موتورسیکلت‌های چندسیلندر به خاطر پیچیدگی بیشتر، این کار سخت‌تر به نظر میرسه اما همون مراحلی رو داره که تو موتورهای تک‌سیلندر طی میشه. 
اولین کاری که باید انجام بدین اینه که برای دسترسی به اگزوز، هر نوع قطعاتی که مانع این دسترسی میشه رو از بدنه‌ی موتور جدا کنین، برای این موتور باید سنسور او 2 (o2) و سیم اتصال رو جدا کنیم، همه‌ی این کارا رو باید قبل از اینکه بخوایم اگزوز رو از موتور خارج کنیم انجام بدیم. مطمئن بشین دستورالعمل‌هایی که به همراه اگزوز از هر فروشگاه لوازم یدکی خریدین رو حتما مطالعه کنین چون همشون راهنمایی‌های مخصوص به خودشون رو برای مدل‌های مختلف موتور دارن. بعد باید اتاق اگزوز رو جدا کنین، فقط کافیه این پیچ رو باز کنین و این بست رو هم شل کنین. اوه چه قدر این سنگینه!
بعدش باید سری لوله رو دربیاریم که با چند تا پیچ محکم شده ، شاید احتیاج به گفتن نداشته باشه اما می‌دونم که حتما می-خواین موتورتون تو طول انجام این مراحل خنک باشه. یه کار خوبی که میتونین انجام بدین اینه که واشر اگزوز رو قبل از نصب کردن لوله‌ی جدید عوض کنین. این یه قطعه‌ست که باید از فروشنده بخرین. از اونجایی که کم بودن وزن، یکی از نکته‌های مثبت برای عوض کردن اگزوزهای یدکیه، ما این لوله رو روی وزنه گذاشتیم تا ببینیم وزنش چقدره. انگار 5/7 کیلوگرم وزنشه.
جای باحالش اینجاست . بیاین قطعه‌ی جدیدمون رو امتحان کنیم. هم برق میزنه، هم شرط می‌بندم سبک‌تره. سیستم یوشیمورا وزنش3 کیلوگرمه که حدودا 4 کیلو سبکتره که برای همچین موتور کوچیکی، درصد بالایی محسوب میشه. ما سیستم جدید رو، بر عکس روشی که سیستم قدیمی رو درآوردیم نصب می‌کنیم. به غیر از اینکه سنسور او2 (O2) رو الان نصب می‌کنم چون وقتی لوله از موتور جدا شده این کار خیلی آسون‌تره.
حالا ممکنه وقتی که دارین قطعات رو نصب میکنین، وسوسه بشین که تمام بست‌ها و پیچ‌ها رو سفت کنین، باید بدونین این خیلی مهمه که کل سیستم رو قبل از اینکه چیزی رو دستکاری کنین، سرهم کرده باشین تا مطمئن بشین همه چی سرجاشه و به اندازه‌ی کافی محکمه.
حالا این قطعه‎ی جدید نگهدارنده رو هل میدیم این تو ، اتاق اگزوز رو هل میدیم توی سری لوله ، خب هنوز همه چی به اندازه‌ی کافی سفت نیست ، چون باید مطمئن بشیم همه چی تو یه راستا قرار گرفته و تو جای درسته خودشه ، سری لوله، اتاق اگزوز رو با چند تا فنر نگه داشته شده و یوشیمارو به اونقدری به فکرتون هست که چندتا فنرهای بیشتر، و یه ابزار برای کشیدن این فنرها بهتون میده.
با وجود اینکه همه چی در ظاهر سفت و محکم به نظر میرسه، بازم چک می‌کنم که همه‌ی قطعات تو یه راستا باشن، مهمتر از همه جعبه‌ی اگزوزه، خب همه چی خیلی خوبه، حالا باید از عقب به جلو بیایم و تمام پیچ و بست‌ها رو سفت کنیم. دستورالعمل مخصوص موتور خودتون رو چک کنین تا مطمئن بشین گشتاور چه قدر باید باشه و برای هر کدوم از پیچ‌ها هم این گشتاور رو چک کنین.
سرپیچ‌ها رو یه کمی به هر طرف بچرخونین تا مطمئن بشین که دارین واشر جدید اگزوز رو به اندازه‌ی مساوی در هر طرف سفت می‌کنین. حالا بیاین این پایین و پیچ‌های دیگرو هم سفت کنین تا همه چی محکم بشه. یادتون نره که سیم اتصال و سنسورهای او 2 رو هم سرجاش بذارین.
آخرین مرحله اینه که این قاب محافظ رو سرجاش برگردونین و موتور رو روشن کنین.خب حالا ببینیم صداش چطوریه، آره خیلی خوبه .خب همه چی رو براتون توضیح دادم ، همونطور که دیدین مراحل انجام این کار آسونه ، اما همونطور که قبلا گفتم، دستورالعمل‌های اگزوز خودتون رو حتما بخونین و مطمئن بشین که به درستی، همه‌ی مراحل انجام میدین.