مطالعه ای که از سوی آژانس «علم امراض مُسریِ محیطی» انجام شده است نشان می‌دهد که می‌توان از طریق دستیابی به استاندارد تنظیم شده از سوی اتحادیه اروپا برای سطح دی‌اکسید نیتروژن تعداد ۱۲۰۰ مرگ را در این شهر کاهش داد. این کاهش به معنای افزایش متوسط طول عمر در این شهر به میزان ۵ ماه است. علاوه بر این، حدود ۱۸۷۰۰ حمله آسم کمتر، ۱۲۱۰۰ مورد کمتر برونشیت و ۶۰۰ مورد کمتر بستری شدن به خاطر بیماری‌های عروقی حاصلِ یک چنین تغییری خواهند بود.

مشکلات زمانی ظاهر شدند که جمعیت شهر به یک میلیون و ششصد هزار نفر رسید. ترافیک همچنین اولین دلیل برای آلودگی صوتی در شهر هست، ۶۱٪ ساکنان با میزانی از سروصدا در زندگی مواجه هستند که بسیار بیش از آن چیزی است که در قانون پیش بینی شده.

اما زندگی ماشینی عواقب ناگوار دیگری نیز دارد. ۹۰۹۵ مورد تصادف شهری در سال ۲۰۱۵ گزارش شده است که ۲۷ مورد آن منجر به مرگ شد. کم تحرکی باعث شده است که از هر پنج کودک در بارسلون، یکی دچار چاقی یا در معرض آن باشد. آخرین نتیجه غلبه ماشین، کمبود فضاهای سبز است که خود به عنوان یکی از دلایل اجرای این برنامه ذکر شده است. به طور متوسط میزان فضای سبز برای هر شهروند بارسلونی، فقط ۶.۶ متر مربع است و این رقم برای ساکنان محله اِخمپله ۱.۸۵ و برای محله گراسیا ۳.۱۵ است. رقمی نزدیک به آمار ناظر بر شهرِ توکیو با سه متر مربع و بسیار دور از آمارِ ناظر بر لندن با بیست‌وهفت مترمربع و آمار فوق‌العاده آمستردام با ۸۷.۵ مترمربع. سازمان بهداشت جهانی پیشنهاد حداقل ۹ متر مربع فضای سبز را به ازای هر شهروند را الزامی می‌شمارد.

از همین رو طرح سوپر بلوک معرفی شد که در این طرح تحرک اتومبیل در داخل سوپر بلوک ها محدود می شود و ترافیک عبوری به خیابان های اطراف سوپر بلوک منتقل می شود. در نتیجه خیابان های داخلی سایت فقط مختص حمل و نقل محلی هستند.

به موجب این طرح سرعت حرکت وسایل نقلیه در داخل سوپر بلوک 10 کیلومتر بر ساعت است، بنابراین محله به فضای شهری امن تر و دوستانه تر جهت پیاده روی، دوچرخه سواری، خرید و دیگر تعاملات اجتماعی جذاب در خیابان تبدیل خواهد شد.

 

در ادامه با ما همراه باشید تا در این ویدیو  جذاب به تماشای چگونگی طرح سوپر بلوک ها بپردازیم.