بعضی از این مدهای تیونینگ شگفت‌انگیزن و می تونن در ظاهر و صدای و حس هر خودرویی تغییر ایجاد کنن. ولی ممکنه افراد موقع استفاده از این مدها افراط کنن و نتیجه اون میشه ماشینی که غیرقابل روندنه، و ناراحت‌کننده ست و حتی خطرناکه! معمولاً مردم بیشتر با این پنج مُد تیونینگ ور میرن.
1- کویل اُور(Coilover). 
کویل اُور این توانایی رو داره تا فنربندی خودروهایی که چندین دهه از تاریخ عرضه شون گذشته رو تغییر بده و حتی از روز اولش هم بهتر باشه. شرکتی که ارتفاع ماشینهاش اینقدر کم باشند، از کویل اُور استفاده می کنه و حالت های مختلفی داره که هر راننده‌ای ازش لذت می بره. البته مردم به دو روش ازش سوءاستفاده می‌کنند. 
کسانی که کویل اُور رو برروی تیغه‌ی آخر می اندازند تا ماشین بخوابه. دوم اینکه از تواناییش سوءاستفاده می کنن و ارتفاعش رو خیلی بالاتر می برند که راحتی سواری رو بکلی ازبین می بره.
2- تایرها.
تایرهای چسبنده برای هر خودرویی مفیدند. چه در پیست چه در جاده. تایر چسبنده شما رو از موقعیت های خطرناک نجات میدن ... موقعیت هایی ناچار به تصادف منجر می شدن. به همین دلیل توصیه میکنیم تایرها رو جزء 5 مُد تیونینگ قرار بدین. گرچه می بینیم بعضی از مردم تایرهای نیمه‌اسلیک رو در جاده و پیست بکار می برند که هم خطرناکه و هم اشتباه. حرارت این تایرها برای بازده بهتر، باید در محدوده‌ی مناسب قرار بگیره و بیشتر جاده‌های شهری و سبک رانندگی این شرایط رو ندارند. یعنی چسبندگی کمتری از تایرهای معمولی خواهند داشت. همچنین در زمانی که بارون می باره، بخاطر اینکه تایرهای اسلیک عاج ندارند، چسبندگی خیلی کم خواهد بود. 
3- مُدهای بدنه.
بادی کیت یه چیز محبوبه و مردم ترجیح میدن ماشینشون زیبا باشه. گرچه فراموش نکنید که تأثیرات منفی زیادی روی ماشین میذاره. برای مثال: معمولاً میبینیم که مردم اسپویلِرهای بزرگی میذارن تا ماشین جذاب بشه و یا ماشین رو بیش از حد می-خوابونن. اینکار نسبتاً زیباست ولی باعث میشه با افزایش ضریب درَگ(drag)، خودرو سست بشه و همچنین کف ماشین با ناهمواری‌ها برخورد کنه.

4- اگزوزها.
خودروسازان تمایل دارند صدای اگزوز رو به کمینه برسونن. چون صدا چیزیه که بیشتر مردم بهش اهمیتی نمیدن. بیشتر ماشین های بنزینی در این دسته‌بندی قرار ندارند و همیشه صدای گوش‌خراشی دارند. این گزینه‌‌ی اشتباهیه که بعضی از مردم انتخاب میکنن. چون بجای اینکه یه اگزوز کم‌صدا با کارایی بالا بخرند، به صورت اینترنتی یه اگزوز 3 اینچی میخرن که قول افزایش 20 اسب بخار رو داده.
5- رینگ های جدید.
بسیاری از خودروسازان برای طرح رینگ ارزش زیادی قائل نیستند. به همین دلیل تعویض رینگ می تونه تأثیر زیادی روی کارکرد و بازده ماشینتون داشته باشه. البته اگر به درستی انجام بشه. می بینیم بعضی از ماشین‌بازها رینگ هایی می خرند که نه‌تنها بهبودی در خودروی اونها ایجاد نمی کنه، بلکه بدترش می کنه. مثلاً  اگه روی «مزدا میاتا» رینگ 8 اینچی یا رینگ 18 اینچی روی هوندا اِس 2000 (S2000) بندازین خوشگل میشه ولی در کل برای ماشین کارایی خاصی نخواهد داشت.