برای پیدا کردن بهترین موتور، این لیست رو تهیه کردیم. از «اس.آر 20 دِت» گرفته تا بی.اِم.دابلیو اِس85 ده سیلندر و «اف 20 سی هوندا» و غیره و غیره و غیره تا موتور نمادین روتوری. پس تکیه بدین، پرده‌ها رو بکشید و از 10 موتور برتر لذت ببرید.


نیسان اِس.آر 20 دِت
 برای شروع باید بگیم که اِس.آر20 دِت بیشتر روی شاسی نیسان اِس نصب میشد. کم‌کم تبدیل به بهترین موتور نیسان شد و با یه تیونینگ آسون، به راحتی میشد ازش قدرت زیادی گرفت. 
اِس. آر کد موتوره – 20 به معنای حجم 2000 سی.سیه و دی به معنی دوتا میل‌سوپاپ فوقانی
E به معنی انژکتور الکترونیکی و تی به معنی توربوشارژ هست. 
موتور روتوری وانکل مزدا.
موتور وانکل هم بر اصل مکش – تراکم – احتراق در موتور پیستونی تخلیه پیروی می کنه. ولی به روشی بسیار متفاوت. یک روتور سه‌گوش درون محفظه‌ی احتراق می چرخه که به گونه‌ای طراحی شده تا مخلوط سوخت و هوا فشرده بشه.
چرخش این روتور باعث شده سواری در دورهای بالا نرم باشه. اما خیلی بنزین و روغن مصرف می کنه.
تویوتا 2jz    
به عقیده‌ی بسیاری از افراد، دو جِی.زی بهترین موتور تولیدی توسط ژاپنی‌هاست. این موتور شش‌سیلندر خطی 3000 سی.سی زیر کاپوت سوپرای* افسانه‌ای بود. مثل بقیه‌ی موتورهای پربازده ژاپنی در این لیست، این بهینگی موتور باعث شد سوپرا(supra) همچین قهرمانی بشه. چون می تونست در حد اعلی تیونینگ بشه، این قابلیت باعث شد در دریفت هم موفق باشه. بدون اینکه موتور در دور بالا منفجر بشه و سرنشینانش رو به کشتن بده. 
سوبارو باکسر.
در موتورهای بوکسوری، هر پیستون در خلاف جهت جفت خودش کار می کنه. سوبارو به این روش موتور ساخت و به لطف بکارگیری این موتورها در دابلیو آر اکس(wrx) و اِس تی آی(sti) ، و شتاب بالاشون حتی از یک کیلومتری ورودشون رو تشخیص می دادند.
مزیت موتور بوکسوری اینه که پیستون ها به بغل خوابیده‌اند و ارتفاع موتور کمه. که این عامل کمک می کنه تا گرانیگاه خودرو پایین باشه. همچنین خیلی بالانسه. چون اینرسیِ تولید شده از هر پیستون توسط پیستون روبرو خنثی میشه.
موتور ماژولار ولوو.  پنج سیلندر خطی.
موتور ماژولار ولوو در مدلهای چهار ، پنج و شش سیلندر خطی ارائه شده. ولی موتور 5‌سیلندر چی داره که خیلی مارو شگفت‌زده کرده؟ ممکنه زیاد جمع ‌وجور نباشه. ولی نویزش باعث شده خاص باشه و مدل 2500 سی.سیش حتی بهتر از «نیسان آر.اس 20» عمل می کنه و قدرتش 300 اسب بخاره.
اِس 85 بی.اِم.دابلیو وی10
موتور دوربالای اِس85 یک موتور مخصوص مسابقاته که از موتورهای فرمول1 بی.ام.دابلیو اقتباس گرفته شده. این موتور 5000 سی.سی 10سیلندر خورجینی در تیپهای e60 و e61 سری ام5 و  e60 و e61 سری m6 به کار گرفته شده.  این موتور 507 اسب بخار قدرت و 520 نیوتون‌متر گشتاور تولید می کنه. همچنین یکی از خوش‌صداترین موتورهای تاریخه. 
آلفا رومه‌ئو وی.سیکس بوسو.
این موتور باشخصیت، نامش رو از سازنده‌اش «جوزِپی بوسو» (Giuseppe Busso) برداشته. بوسو یه موتور شش سیلندر 2500 سی.سی بود که در آلفا رومه‌ئو جی.تی.وی6 و آلفا 6 در 1979 به کارگرفته شد. پس می پرسین چرا اینقدر خاصه؟
خب، بغیر از اینکه خوشگله، صداش هم عالیه.
هوندا اِف.20 سی.
این موتور 2000 سی.سی که در هوندا اِس 2000  (S2000) نصب بود، شخصیت خیلی جالبی داشت. این هم یک موتور مسابقه‌ای بود و برای شتابگیری طراحی شده بود. اگر دور موتورو بالا نگه می داشتین، سواری محشری ارائه می کرد. تا قبل از ظهور فراری ایتالیا، اِس2000 بین همه‌ی موتورهای تنفس طبیعی بیشترین بازده رو داشت.
نیسان آر.بی (RB) 26 دِت
آر.بی 26 دِت از اون دسته موتورهایی نیست که روی مدل های مختلفی از نیسان نصب شده باشه. ولی یا نصب شدنش رو نیسان جی.تی.آر اسکای‌لاینِ مشهور، به گل سرسبد نیسان تبدیل شد. این موتور که خیلی قابلیت تیونینگ داشت، به سرعت محبوب تیونرها شد.
سری اِل.اِس. وی8  (LSV8) از جنرال موتورز.
بعد از موتورهای بلوک‌کوچک شورولت، اِل.اِس. وی8 قرار داره. می پرسین چی باعث شد این موتور خاص باشه و بهترین موتور تا به امروز لقب بگیره؟ از اونجایی که ابعاد کوچیکی داره، در خودروهای مختلف کاربردهای گسترده‌ای داره و از این جهت محبوبیت زیادی بدست آورده.