چیز عجیبی که در مورد ایر لاکر ها و محصولاتی از این قبیل وجود داره اینه که معمولا تکنولوژی های مشابه از سطح ساخت موتور اسپرت ها شروع میشه تا به سطح عوام برسه ایرلاکر ها از دهه  هشتاد به بازار اومدن و آفرود بازا می خواستن تجربه عبور از مسیر های صعب العبور های سخت و بیابونی رو بازسازی کنن. با استفاده از موتور اسپرت ها امکان طراحی و اجرای طرح فراهم شد. الان می تونیم با اونا تو آمریکا مسابقه اتومبیل رانی  بیابونی برگزار کنیم. صنایع خودرویی عناصر مهمی بودند که باید باهاشون وارد رقابت می شدیم. بعدها متوجه ترک های روی شفت شدیم و این رو براش طراحی کردیم و ساختیم. اولین دستگاه تست ساخته شده تمام عقب خودرو رو می تونست در بر بگیره. ما اون رو زیر گشتاور گذاشتیم و قراره یه نیروی خارجی زیادی بهش وارد کنیم فراتر از اون چه در شرایط واقعی روی خودرو اعمال میشه. تو انجام این کار می تونیم هر چیزی لازم باشه رو بهش اضافه کنیم تا به نقاط ضعف بعضی از اجزاء پی ببریم.
راوی 1: از نظر تست شفت محور این اجاره رو نداریم که خیلی زود چیزی به نام بهترین قطعه معرفی کنیم تا بتونیم سخت ترین تست های ممکن رو ازشون بگیریم. طی چند سال محصولات زیادی بودن که بسته به نوع طراحی، نرخ حرارتی، نوع مواد به کار رفته یا نحوه پرداخت سطح، نتونستن دوام بیارن. اساسا تمام اعضای تیم مهندسی ما با تست ها و تجربیات از طریق کتاب یا راه های دیگه آشنا شدن و طرح های ضروری را به نحوه تست اضافه می کنن. این همون چیزیه که باعث شده الان بتونیم محصولات موتور اسپرتی رو بسازیم.
 تستی که قراره انجام بدیم تست استقامت گشتاور ثابت ایر لاکر دِینا (Dana) چهل و چهاره. از نوع زبانه دار سی و سه که بر اساس استاندارد دِینا 44 عملکرد ارتقاء پیدا کرده. این بهترین شفت محوریه که قادر بودیم تست ناممکن استقامت گشتاور رو روش انجام بدیم. کاری که می خوایم انجام بدیم اینه که  شفت محور رو ثابت نگه داریم و با زنجیر یک نیروی گشتاور به دیفرانسیل وارد کنیم. با تجهیزاتی که پشت سرم قرار دارن نیرویی برابر 40 با هزار نیوتون متر اعمال می شه. بنابراین امروز انتظار میره یه چیزی اینجا بشکنه. 
00:02:02
راوی 1: خب، خیلی ها با محصول طرح قدیم ما آشنا هستن. دیفرانسیل هایی که عملکردشون صفحه ایه و از بهترین محصولات زمان خودشون به حساب میان. پیشرفت تجهیزات تست به ما این اجازه رو داده که اون طرح ها رو ارتقاء بدیم و دیفرانسیل مدل دو تکه ای رو به بازار معرفی کنیم.  ظاهرش با اینی که الان اینجاست فرقی نمی کنه و طی سالهای گذشته  طی یک روند رو به رشد پانزده ساله، طراحی های ما تا به حال حتی یک بار هم با خرابی رو به رو نشده. به منظور ارتقاء کیفیت، تو بعضی از مواد تغییر داده شده و تقلبی توی ساخت صورت نمی گیره. دنده های سخت تولید شده ترکیبی از برتری و خلاقیت برای ایر لاکر های ای آر بی به ارمغان آورده. از لحاظ زمانی فرصت کافی در اختیار ما قرار داده شد تا دنده های مخصوص برای دیفرانسیل دو تکه ای طراحی کنیم. و الان هم تونستیم در تولیدات از تکنولوژی‌هایی مثل آب بندی، تشخیص ترک محور، عملیات حرارتی استفاده کنیم. 
پانزده سال پیش سندی تهیه کردیم و خواستیم مشخصات موتور اسپرت ها توش نوشته بشه. از اون به بعد  باید تست گرفته می شد و توقفی در کار وجود نداشت چون موتور ها روز به روز دارن بزرگتر میشن ، تکنولوژی شفت محور ها طی سالها خیلی با پیشرفت همراه بوده، چرخ ها دارن بزرگتر میشن، تغییر سیستم های انتقال دنده ای چشمگیر بوده. محصول ما هم تو این مسیر در حال تکامل پیدا کردنه و قراره برتری خودش رو حفظ کنه.