این یه فرصتیه که نمی‌تونستیم از دستش بدیم. الان تو مسیر مسابقه هستیم و یه طرف باجاج پالسار آراس 200  رو داریم که برای مقابله با اصطکاک هوا طراحی شده . در مقابل اون نزدیک‌ترین رقیبش تو جاده ، یاماها آر15 رو داریم .پولسار تونست در جایگاه بالاتری قرار بگیره. اما حالا تو مسیر مسابقه، یکی هم از اعضای خونوادشو داریم، یعنی کِی‌تی‌اِم آرسی 200، شاید برای خیلیا نتیجه این مسابقه از قبل قابل پیش‌بینی باشه اما ما می‌خوایم بدونیم بین این 2 موتور تو مسیر مسابقه، چه قدر تفاوت دیده می‌شه!
از نظر مکانیکی این 2 تا موتورسیکلت خیلی شبیه به هم هستن، اما تفاوت‌هایی هم بینشون وجود داره، از نظر کارکرد موتور، هر دوشون با سوخت بنزین کار می‌کنن. ولی پالسار با موتور سه گانه‌ی اسپارک کار می‌کنه ، اما علی‌رغم همه‌ی اینا، قدرت موتور و گشتاور پایین‌تری در مقایسه با کِی‌تی‌اِم داره. ولی در نهایت پررنگ ترین  نقطه ضعف آراِس اینه که 11 کیلوگرم سنگین‌تره. 
خب اینا اطلاعات اولیه‌ست که قبل از رفتن به مسیر مسابقه باید ازشون اطلاع داشته باشین ، خب حالا دیگه باید بریم و کارمون رو با کِی‌تی‌اِم آرسی 200 شروع کنیم.
توی مسیر آرسی 200 عملکردش واقعا تاثیرگذاره، موتورش واقعا محشره و می‌تونه کِی‌تی‌اِم رو به حداکثر سرعت واقعی 130 کیلومتر در ساعت برسونه. وقتایی که شعاع پیچ مسیر بیشتره و موتورسوار حالت شناور پیدا می کنه آرسی سرعت خیلی بیشتری داره و این مسئله به خاطر اینه که از قدرت موتور و گشتاور بالاتری برخورداره که باعث میشه حرکت کردن تو تمام پیچ‌ها و لبه‌های مسیر خیلی راحت‌تر و لذت بخش‌تر باشه.
، آراِس 200 در مقایسه با کِی تی اِم نیاز به تلاش بیشتری برای رسیدن به حداکثر سرعت داره ، اما از طرف دیگه، ترفندهای خاص خودش رو هم داره. با اینکه سنگین‌تره و شروع کار باهاش ممکنه یه کم بدقلق تر باشه، اما واسه وقتایی که سرعت های بالاتر می رین از لبه‌های مناسبی برخورداره و 2 کیلومتر در ساعت، سریع‌تر از آرسی200 هم هست و مطمئنا تو مسیر مسابقه کم نمیاره.
این واقعا یه سوپرایز عالی بود، تو جاده عاشق پالسار آراِس 200 شدیم، اما حتی تونست تو این مسیر سرعتی مسابقه هم ما رو تحت‌تاثیر قرار بده، چیزی که خیلی رومون اثر گذاشت ، این بود که بله، سرعت بالاتری هم داره ، اما بیشتر از اون، خود موتور واقعا شتاب زیادی براتون به همراه میاره ، یعنی کنترلی که شما تو پیچ ها موقع دور زدن احتیاج دارین رو خیلی سریع بهتون می‌ده و کمکتون می‌کنه تا سرعتتون رو تو یه چشم به هم زدن بالا ببرین، اما سوال اینجاس که همه چیزی که ما تو موتور دنبالش می گردیم همین قابلیت هایین که بهشون اشاره کردیم ؟ خب جنبه‌ی بعدی که می‌خوایم بهش توجه کنیم اینه که این 2 تا موتورسیکلت چطوری رونده میشن . خب پس ببینیم که تواین  مقایسه چطور دیده میشن.
از نظر ویژگی‌های سخت‌افزاری برای روندن این 2 موتور، تفاوت قابل‌توجهی که بین این 2 مدل وجود داره. 
 مثلا آراس از چنگک‌های تلسکوپی استفاده می‌کنه، که این برخلاف قطعه‌ی وارونه شده‌ی چنگکی شکله که توی کی‌تی‌ام استفاده شده،  لاستیک‌های آر اس در عقب و جلو، باریک‌تر و جمع‌وجورتر از آرسی هستن، علی‌رغم این مزایای سخت افزاری، آرسی، 11 کیلوگرم از آراس سبک‌تره.
همینطور آرسی، از یه فاصله‌ی بین دو محور1340میلی‌متری برخورداره، که نسبت به فاصله‌ی بین دو محوری 1355 میلیمتری آراس تنگ‌تره.
اما وقتی با آراِس سواری می‌کنین، بلافاصله احساس اعتماد به نفس بیشتری  خواهین داشت، اول از همه، کمی به زمین نزدیک‌تره و به خاطر فاصله‌ی طولانی‌تر بین دو محور ، کنترل بیشتری روش دارین، همین مسئله باعث می‌شه که بتونین با پالسار توی پیچ‌ها سرعت و کنترل بیشتری رو تجربه کنین.
اما تو پیچ‌های طولانی‌تر، آراس کمی با مشکل روبرو می‌شه، نوع تنظیم کمک فنرهای جلویی ممکنه دلیل اصلی این مورد باشه، همینطور وقتی که می‌خواین تو یه خط صاف قرار بگیرین کمی زمان می‌بره که این شرایط به این معنیه که زمان بیشتری طول می‌کشه تا موتور بتونه سرعت بگیره. همینطور، زمان آراس برای جابجایی از یک پیچ تا پیچ دیگه متفاوته چون نمی تونه تو به شرایطی که باید به سرعت تغییر جهت بده، پاسخگو باشه. 
ترمزهای اِی‌بی‌اِس در پالسار بیش از اندازه حساس بودن و همین باعث می‌شه که ترمز گرفتن کمی چالش‌برانگیز بشه، 
 آرسی 200 از طرف دیگه، خیلی روون‌تره، راحت‌تر جابه‌جا میشه و تعادل بیشتری داره، همین مسئله می‌تونه در بیشتر مواقع، چند ثانیه یا چند کیلومتر در ساعت، به سرعتش اضافه کنه.
توی پیچ‌های سریع، تعادل آرسی بهتون اجازه می‌ده تا تو یه بازه زمانی کوتاه به سرعت بیشتری دست پیدا کنین، و وقتی که به سرعت، جهت خودتون رو عوض می‌کنین، خیلی روون با شما همراهی می‌کنه و بازهم شرایطی رو براتون فراهم می کنه که سرعتتون رو بیشتر کنین.
پس ممکنه قدرتمندترین موتور رو نداشته باشه، اما دینامیک و پویایی این موتور از تمام  توانایی‌های آرسی استفاده می‌کنه، متاسفانه این موتور از نظر مکانیکی تو بهترین شرایط نبود و بهترین حالتی که با این موتور تونستیم تجربه کنیم، به اندازه‌ای که انتظارشو داشتیم، سرگرممون نکرد.
می‌دونستیم که این نتیجه‌گیری می‌تونه از پیش تعیین شده باشه، اما آرسی200 بدون شک گزینه‌ی مناسبی برای کساییه که دنبال یه موتور اسپرت هستن ، البته موتور گرون‌تریه و با توجه به ویژگی‌های خوبش موتوریه که حتما دوست دارین انتخابش کنین ، اما گزینه‌ای که سریعه و برای استفاده‌ی روزمره هم بهتره، مطمئنا آراس200 ، چون این مقایسه در مورد سنجش زمان و سرعته و از این نظر آرسی 200 در اینجا برتری داره.
خب حالا در مورد سنجش زمان باید بگم، از 4 زمانی که گرفتیم، با سریع‌ترین سرعتی که آراس200 داشت، زمان به دست اومده 2 دقیقه و 21 ثانیه و 65 صدم‌ثانیه بود، در عین حال کِی‌تی‌اِم آرسی200، یک ثانیه و نیم سریع‌تر بود، و بهترین زمان به دست اومده ازش، 2 دقیقه و 19 ثانیه و 98 صدم‌ثانیه بود.
مهم‌تر از همه، زمان به دست اومده‌ی قهرمان ملی، یعنی راجین با آرسی 200، 2 دقیقه و 10 ثانیه و 56 صدم‌ثانیه، و 3 ثانیه سریع‌تر از زمان به دست اومده‌ی اون با آراس200 بود.
پس چه این موتورها دست افراد آماتور یا حرفه‌ای باشه، کی‌تی‌اِم آرسی200 برتری‌های زیادی در مقایسه با آراس داره. اگرچه، پالسار همچنان می‌تونه سرش رو بالا بگیره، چون برای تمام فصل‌های موتورسواری طراحی شده و طرفدارای زیادی داره و رکورد زمانی به دست اومدش، نشون می‌ده که کارش رو به خوبی انجام داده.