چرخه‌ی اَتکینسون در موتور بسیاری ماشین ها به کار رفته و شما اونها رو نمی شناسین. اما اسمش به اندازه‌ی موتورهای توربو و 5000 سی.سی بر سر زبون ها نیفتاده. 
امروزه خیلی از ماشین هایی که موتورشون با چرخه‌ی اتکینسون کار می کنه، هیبریدی هستن. چون این تکنولوژی باعث افزایش بازده‌ی حرارتی و کاهش آلایندگی و سوخت میشه. طرز کار چرخه‌ی اَتکینسون به این صورته
موتور اَتکینسون در وهله‌ی اول سوخت کمتری مصرف می کنه و دوم اینکه و مصرف سوخت بهینه ای داره. سوم اینکه اسب بخارِ نهایی رو کاهش میده. وقتی یک پیستون در موتور اَتکینسون سیکلِ مکش رو تموم می کنه... تراکمِ مخلوط سوخت و هوا شروع میشه، سوپاپ هوای ورودی کمی باز می مونه و یه جورایی نشتی ایجاد می کنه. به این ترتیب مقدار سوخت و هوا در محفظه‌ی احتراق، کاهش پیدا می کنه. درعوض بازه‌ی زمانی سیکلِ احتراق بیشتر میشه و موتور فرصت بیشتری خواهد داشت تا مخلوطِ کم‌حجم‌تر رو بسوزونه.
ولی یکی از معایبش اینه که با مخلوط سوخت و هوای کمتر، قدرت کمتری خواهیم داشت. ولی به تناسب، سوخت کمتری مصرف خواهید کرد.  از اونجایی که بیشتر ماشین های اَتکینسون هیبریدی هستن، ضعف قدرت در موتورهای درون سوزشون، به وسیله‌ی موتور الکتریکی جبران میشه.
دلیل نامگذاری این موتور اینه که در سال 1882 توسط یک مهندس بریتانیایی به نام جِیمز اَتکینسون اختراع شده. پیش از اون سال ها سیستم تایمینگ متغیر سوپاپ ها وجود نداشت. اتکینسون روش مکانیکی دامنه‌ی حرکتی در چرخه‌های هر پیستون رو با استفاده از چند اهرم تغییر داد و لَنگ‌های مجزا رو هم به اون اضافه کرد .که البته مایه خوشحالیه که این روزها با همچین چیزی سر و کار نداریم.