صحنه‌ای نفس‌گیر در رانندگی. تابحال براتون اتفاق افتاده ؟ اگر نه پس خواهد افتاد. مگه اینکه ازقبل آماده باشین.
این برنامه روش جلوگیری از سرخوردن یا اسلاید در جاده‌های یخی رو آموزش میده. ولی از همه مهمتر روش پیشگیری از اسلاید شدن مد نظره. دن رابینسون هستم از تیم امنیت رانندگی در ایالات متحده !
امروز درمورد سرخوردن یا به اصطلاح اسلاید در جاده‌های یخی توضیح میدیم. 
1. ابتدا از وضعیت آب‌وهوایی زمستون آگاه بشین.
2. سرعت رو در جاده‌های لغزنده از 70 کیلومتر درساعت بیشتر نکنید.
و مورد سوم: اگر خودروی شما سُر خورد، واکنش مناسب رو انجام بدین.
قبل از اینکه به تصحیح سرخوردن بپردازیم، بیایین ابتدا درمورد روشهای پیشگیری صحبت کنیم.
هنگامیکه دمای محیط نزدیک صفر درجه و بیشتر بود، قبل از رفتن به جاده، مسیر رو پیشبینی کنید.
اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه زیادی برای پیش‌بینی آب و هوا وجود دارند. درصورتی که اپلیکیشن، دمای هوای کمی رو پیش‌بینی کرده، ممکنه هر لحظه با مسیر یخ‌زده روبرو بشید.
یک جاده‌ی خطرناک، الزاماً پر از برف و یخ نیست.
بیشتر تصادفات در جاده‌های یخی، در مواقعی رخ میدن که یخ و برف کمی در جاده داریم. بدون پیش‌بینی مسیر، بیشتر راننده‌ها با سرعت بالا به مسیر ادامه میدن و ناگهان با مسیری یخ‌زده مواجه میشن.
یکی از بخشهای رایج در یخ‌زدگی روی پلُهاست که راننده‌ها رو غافلگیر میکنه. پُلها بیشتر از جادهها در تماس با هوا و باد سرد هستن. پس خیلی سریعتر از آسفالت جاده دچار یخزدگی میشن. 
میبینید که پس از یک ساعت یخبندان، این پل کاملاً پوشیده از برفک شده. درحالیکه جاده کاملاً خشکه.
ساده‌ترین تکنیک رانندگی در زمان یخ‌زدن جاده، مهمترین هم است.
اگر از شرایط آب‌وهوایی آگاه باشین، و در هنگام پیش‌بینی یخ‌زدگی جاده سرعت رو کاهش بدین، از انحرافهای  خطرناک جلوگیری خواهید کرد. این همیشه بهترین روشه. آمارها نشون میدن که مرگبارترین تصادفات در مسیرهای جاده‌ای، در سرعتهای بالا رخ میدن. معمولاً در سرعتهای بیش از 70 کیلومتر درساعت.
 هرچقدر سرعتتون بیشتر باشه ، احتمال ازدست دادن کنترل بیشتر شده و تصحیح انحراف سخت‌تر میشه.
سرعت شما در مسیرهای یخ‌زده، هرگز نباید بیش از 70 کیلومتر باشه . حتی در بزرگراه. بعضی اوقات یخزدگی جاده حتی خطرناک‌تر هم هست و نیازمند سرعتهای کمتریه. در بعضی مواقع بهتره ماشینو بیرون نبرید. اگر خودروی شما سر بخوره، اتفاقات خیلی سریع رخ خواهند داد.
قبل از آموزش تصحیح سرخوردن، باید بیش‌فرمونی و کم‌فرمونی رو توضیح بدیم. هردوی این موارد در جاده‌های یخ‌زده اتفاق میفتند و به تقسیم وزن خودروی مربوطه بستگی دارن. بیشتر خودروها بیش‌فرمونی میکنند.
کم‌فرمونی زمانیست که چرخهای جلوی خودروی شما چسبندگی با زمین رو ازدست داده و باعث میشن بصورت مستقیم به بیرون از پیچ منحرف بشین. 
کم‌فرمونی.   
بیش‌فرمونی زمانی اتفاق میفته که چرخهای عقب چسبندگی با زمین رو ازدست بدهند. در شرایط بیش‌فرمونی، پشت ماشین منحرف شده و ماشین به داخل پیچ سُر خواهد خورد 
سرخوردن ماشین در حالت بیش‌فرمونی در جاده‌های خمیده، سر پیچ و حتی تغییر لاین جزئی در بزرگراه رخ میده. سرخوردن ماشین با ترمزگیری، یا شتابگیری تشدید میشه. هرکدام از این کارها باعث میشن یک یا چند چرخ، چسبندگی خود رو به زمین ازدست دهند.
حالا روشهای بنیادی پیشگیری از سرخوردن رو آموزش میدیم. و اگر اتفاق افتاد چکار کنیم.
برای تصحیح یک سرخوردن سه روش وجود داره. شماره 1: ترمزنگیرید. شماره 2: فرمون رو بسمت سرخوردن بچرخونین، و سوم اینکه نترسید و در تصحیح، زیاده روی نکنید.
اولین مورد اینه که ترمز نگیرین. ترمز گرفتن یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که رانندگان در جاده‌های لغزنده انجام میدن. ترمز گرفتن نه‌تنها از سرخوردن جلوگیری نمیکنه، بلکه اونو بدتر هم میکنه. اینم مثالی جالب.
به چراغ ترمز این خودرو دقت کنید. به محض اینکه راننده ترمز گرفت، کنترل ماشین بکلی ازدست رفت. ترمز گرفتن در این صحنه باعث شد قبل از این که راننده بخواد سرخوردن رو تصحیح کند، خودرو کاملاً دور خود بچرخه. پس یادتون  باشه  چرخها باید آزادانه بچرخند.
 نکته دوم اینکه فرمون رو به همون  سمتی بچرخونین  که عقب خودرو سُر میخوره . حتماً با این جمله آشنایی دارید. برای مثال اگر پشت ماشین شما بسمت راست سُر خورد، فرمونرو بسمت راست بچرخونین . هروقت خودرو صاف شد، فرمونرو صاف کنید. این مهم است که روی مسیر اصلی تمرکز کنید. سرعت فرمون دادن با سرعت سُر خوردن در ارتباطه. اگر آروم سُر خوردید، پس آروم فرمون بدین. چیزی که تصحیح سُر خوردن رو سخت میکنه اینه که وقتی تصحیح رو انجام دادین، پشت ماشینتون در مسیر مخالف سُر میخوره . وقتی سُر خوردن رو تصحیح میکنید، مراقب باشین پشت ماشین به سمت مخالف سُر نخوره. این نوسان ممکنه چندبار رخ بده و باید مطابقش واکنش نشون بدین. 
بیاین به چند اسلاید در نقاط مختلف دنیا نگاهی بندازیم. 
نمایی از راننده و فرمون داریم که راننده بخوبی فرمون میده. 
در نهایت آخرین نکته. نترسید و بیش از حد تصحیح نکنید.
سُر خوردن، به ماشین مومِنتوم زاویه‌ای میده. این نیروی پُتانسیل، تمایل داره به چرخش ادامه بده. واکنش بیش از حد باعث میشه پتانسیل جنبشی به سمت مقابل منتقل شده که شدت بیشتری خواهد داشت.
باز بیایید به چند نمونه از سُر خوردن نگاهی بندازیم. بعضی با موفقیت تصحیح شده و بعضی هم نشدند.
در مثال اول: یک پُل بین‌ایالتی در ایالت ویرجینیای غربی میبینیم که پیچ تندی به سمت چپ داره. به جهت سُر خوردن خودرو و فرمون دادن راننده توجه کنید. میبینید که سر پیچ، پشت خودرو بسمت راست سُر میخوره . این راننده واکنش درستی داشت و میبینید که چرخ جلو کمی به جهت راست مایل شده و میبینید که نتیجه چه خواهد شد. سُر خوردن خودرو تصحیح شده. ولی حالا به سمت چپ سُر میخوره . راننده هم فرمون رو بسمت چپ چرخونده و ادامه‌ی اتفاقات.
خودرو دوباره به سمت راست سُر میخوره . حالا میفهمیم که در تصحیح زیاده‌روی کرده و کمی فرمون رو بیش از حد نیاز در جهت پشت ماشین چرخونده. یعنی خیلی به سمت راست فرمون داده. دوباره فرمون رو بسمت راست میچرخونه و ادامه رو با هم خواهیم دید. پس دوباره تصحیح کرد و باز هم ماشین در جهت مخالف سُر میخوره . بازهم راننده فرمون رو بسمت چپ میچرخونه تا اسلاید به سمت چپ رو خنثی کنه. ولی متأسفانه اینبار زیاده روی کرد.
به یاد داشته باشیم که سرعت راننده در این حالت 85 کیلومتر درساعت بود. ولی میبینید که در سرعت بالا، حتی با واکنش سریع هم تصحیح اسلاید خیلی سخته.
حالا صحنه‌ای بسیار کمیاب خواهیم دید. شخصی که با موفقیت سُر خوردن رو تصحیح و برطرف کرد. بیایین با هم تماشا کنیم. خودرو درحال ورود به پیچی بسمت چپه و مسلماً پشت ماشین به سمت راست سُر میخوره . و اینجا هم دقیقاً بهمین‌صورت است. میبینید؟ پشت خودرو بسمت راست سُر خورد و راننده به اندازه فرمون رو به راست چرخاند و پشت ماشین به سمت چپ نوسان نداشت. به این صورت سُر خوردن تصحیح شد. یکی از دلایلی که این راننده موفق به تصحیح شد، اینه که ماشینش به بخشی رسید که نمک‌پاشی شده بود و میبینیم علاوه بر مهارتش، یجورایی بخت هم باهاش یار بود.
در مثال سوم که جذاب هم هست، راننده وارد پیچ به سمت راست شده که انتظار میره پشت ماشین به سمت چپ اسلاید کند. پشت ماشین به چپ سُر خورد و راننده واکنش درستی داره و میبینین فرمون رو به سمت چپ میچرخونه تا اسلاید خنثی بشه. ولی پشت ماشین به راست سُر میخوره و بازم راننده واکنش نشون میده. 
حالا وضعیتی جالب رخ داده. چون درست جلوی این ماشین، پل به پایان میرسه. پس اون الان روی یخ میرونه ولی چند متر جلوتر یخی درکار نیست و چسبندگی تایرها به‌یکباره زیاد میشه که باعث شده در مسیر مخالف تاب بخوره.
فیلم بعدی هم در همون پل اتفاق افتاده. همون وضعیت قبلی که راننده وارد پیچ بسمت راست شده و پشت ماشین بسمت چپ تاب میخوره. شروع میکنه به سُر خوردن که راننده فقط یخورده فرمونو به چپ میچرخونه تا سُر خوردن به چپ تصحیح بشه. ماشین با کمی ناپایداری مسیر رو طی میکنه و راننده موفق میشه. بیایید دوباره تماشا کنیم. 
این هم یک مثال دیگه که نباید از ترمز استفاده کنید. به چراغ ترمز این وانت توجه کنید. به محض روشن شدن چراغ ترمز، اتفاقی میفته. ماشین این راننده زیاد سُر نخورده بود. تا اینکه ترمز گرفته شد و شرایط سخت شد.
جمع‌بندی کلی اینه که تصحیح سُر خوردن ماشین امکانپذیره. ولی در سرعتهای بالا خیلی سخت‌تر میشه. اگه در شرایطی که جاده یخزده و یا در دست تعمیره، سرعتتون رو کمتر از 70 کیلومتر درساعت کنید، بهترین نتیجه رو خواهید داشت و از سُر خوردن پیشگیری میکنید.