سلام به همه. این جیپِ 2015 رَنگلِر Wrangler صحراست. چیزی که این جیپ رو خیلی خاص میکنه اینه که نه تنها برای سفرهای تابستونی به راکی ریج معرفی شده بلکه هفتاد و پنجمین سالگرد کارخونه ی جیپه و این مدل هفتاد و پنجمه. همه چیز درمورد این ماشین خارق العاده است و توی یه نگاه از بین 100 تا ماشین به چشم میاد و انقدر خاصه که از کیلومترها قبل از اینکه به شما برسه میتونین تشخیص بدین.
شما متوجه میشین که این مدل که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد کارخونه ی جیپ تولید شده لوگوی مخصوص و خیلی زیبایی رو روی کاپوتش داره که زیباییش توی جاده های خارج از شهر دوچندان میشه.
این مدل تابستونی 15 تا چراغ اِل ای دی داره که شما اون رو با طرح امضای سالگرد هفتاد و پنج سالگی دریافت میکنین و کاسه ی چراغ برنزی که توی چراغ های جلو کار شده و نور خیره کننده ای ایجاد میکنه و همچنین روی جلو پنجره هم چراغ اِل ای دی دارین.
دوباره یادآوری میکنم که همه چیز این ماشین به مناسبت سالگرد هفتاد و پنج سالگی مخصوصه و این هم سپر مخصوص این مناسبت با یه نوار از چراغ های اِل ای دی که بالای اون قرار گرفته. خیلی تهاجمی به نظر میاد. من فکر میکنم یه جور سپر با طراحی جدید نظامی باشه.
2 تا قلاب یدک کش این جلو داره. همه ی جیپ های راکی ریج یه طناب از جنس الیاف مصنوعی دارن که تحمل وزنی درحدود نیم تن رو داره. اینجا لامپ های جانبی و سیگنال دهنده رو داریم که سرجاشون نصب شدن. گلگیرهای رنگ شده و اینجا هم دوباره مارک تجاری رو داریم که خب, سبک رَنگلِر همینه. اینجا تاریخ 1941 رو داریم که نشون میده این جیپ هفتاد و پنج سال با مدل های مختلف توی بازاره. 
بالا, بر روی سقف یه چیز جدید و فوق العاده داریم. روی این میله ی محافظت کننده از سقف, 4 ردیف چراغ اِل ای دی نصب شده و همونطور که می بینین این قاب های جمع و جورِ آینه هم همچنین چراغ اِل ای دی دارن.
یه چیز جدید دیگه که به این ماشین و فقط هم به این مدل تابستونی اضافه شده، این رکابهای روکش کرومه که به این جیپ ظاهر نظامی داده و همونطور که تاحالا برنامه های مارو دیدین راکی ریج هیچ وقت فراموش نمیکنه این قسمت ها رو با ورق ضخیم تقویت کنه.
کنار این ماشین که ادامه میدیم، می بینیم یه ماشین 4 در و جادار و مناسب برای خانواده است. بدنه ی محکم 3 تیکه و یک رنگ رو توی این قسمت داریم. قسمت جلو هم همچنین 2 قسمت اصلی داره و قسمت پشتی متشکل از یه تیکه ی بزرگ و مقاومه.
وقتی به پشت جیپ میرسیم، می بینیم که این مدل تابستونی یه لاستیک زاپاس داره. لاستیک های این ماشین شماره ی 20 هستن. این یه چرخ مدل هاوُکه Havok و مخصوص مسابقه است که با رنگ پودری پوشیده شده و توی 70 سانت لایه ی مقاوم کننده ی میکی تامسون باها اِم تی زِد پی 3 Micky Thompson Baha MTZP3 پیچیده شده.
مثل همیشه شما رو ترغیب میکنم که به طرح این لاستیک دقت کنین. این لاستیک فوق العاده، کاملا مناسب برای این جیپ طراحی شده. برای نبرد با جاده های خشن و شکست اونها کافیه این ماشین رو به بیرون از شهر ببرین.
اینجا می بینین که سپر عقب خیلی شبیه به سپر جلوی ماشینه. این یه طراحی جدیده و یه جورایی حالت نظامی که بهش دادن، خیلی فوق العاده اش کرده.
یه جفت قلاب یدک کش که خیلی محکم و مقاوم به نظر میرسه، روی سپر عقب کار گذاشتن. چراغ های اِل ای دی رو می بینین که به همراه چراغ دنده عقب اینجا نصب شدن.
این محافظ های جدید که روی چراغ های راهنما و چراغ ترمز رو پوشش داده، باید بگم که مخصوص این مدل های تابستونی هستن و با لوگوی راکی ریج شکل خوبی به این قسمت دادن. این لوگو از بالا به طرف پایین شروع میشه و در نهایت در مرکز این چراغ قرار میگیره.
دوباره اینجا یه ایده ی خلاقانه ی دیگه از راکی ریج می بینیم. این در که به یه طرف تاب میخوره و باز میشه. از این زاویه که نگاه میکنین، متوجه میشین تمام این ماشین با مَترِس برجسته ی اِسلَش4 Slash4 پوشیده شده و این پوشش همونطوری که می بینین این فضای داخلی رو کاملا مسطح کرده که کاربری اون رو دوچندان میکنه.
یه چیز دیگه هم درمورد این مدل شگفت انگیز که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد این کمپانی تولید شده، اینه که یه مدل سیستم اِستریو اِف گرِید آلپاین F Grade Alpaine Stereo System داره که به صورت ضدآب در کف این ماشین تعبیه شده.
وقتی که روی صندلی راننده ی این جیپ رَنگلِر می شینین، متوجه میشین که صندلی های اون از جنس چرم هستن و متناسب با فرم بدن طراحی شدن. این صندلی ها دارای بخاری هستن و پشت اونها لوگوی 1941 حک شده که یادآور بیست و پنجمین سالگرد این ماشینه.
یه چیز دیگه که ویژگی تمام این جیپ های رَنگلِره, این برآمدگی کناری صندلیه که وقتی شما تصمیم میگیرین این ماشین رو به کوهستان و جنگل ببرین، بهتون راحتی و امنیت فراوانی میده.
اینجا این بالا یه کنترل پَنِل داریم که روش 3تا سوییچ برای کنترل چراغ های اِل ای دی دوسر جلو، سقف و آینه ها دارین.
بسیاری از تنظیمات سیستم صوتی در سمت راست فرمون قرار گرفتن و در سمت چپ فرمون، تنظیمات کروز کنترل رو داریم. چیز متفاوتی که توی این قسمته، صفحه ی کیلومترشمار و دور موتوره که همونطور که می بینین منحصر به این مدل ویژه ی هفتاد و پنجمین سالگرده.
این لبه ی نقره ای رنگ که دور تمام آمپرها از جمله آمپر سوخت، سرعت و نشون دهنده ی مقدار آب کشیده شده. این جنبه ی متفاوت خیلی به ما کمک میکنه تا بتونیم با سهولت بیشتر این آمپرها رو توی فضاهای شلوغ این قسمت حتی توی نور کم هم پیدا کنیم.
در داخل این مدل که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تولید شده، درست مثل بیرونش تغییراتی ایجاد شده تا این ماشین رو از مدل های قبلی متمایز کنه. داخل این مدل از این لبه های نقره ای رنگ اکثر جاها استفاده شده.
حالا اینجا رادیو رو می بینیم که مجهز به یه صفحه ی لمسی 6 اینچ برای نَویگِیشِنه Navigation. این صفحه برای شما امکان استفاده از رادیوی ماهواره ای، بلوتوث و هرچیزی که بیرون از جاده لازم داشته باشین,از جمله موزیک مورد علاقه تون رو فراهم میکنه.
کنترل سیستم وزش جریان، دقیقا زیر رادیو قرار گرفته و زیر این قسمت کنترل دمای داخلی شما قرار داره و زیر اونها تنظیمات متفاوت دیگه ای وجود داره. صندلی بخاری دار، نور داخلی، ارتفاع صندلی و حرکات طولی و عرضی صندلی.
این ماشین, جعبه دنده یِ 5 سرعته یِ اتوماتیک داره و دسته ی دنده ی اون هم اتوماتیکه که دنده کمکی هم در کنار اون قرار داره. کنسول کاربردی این ماشین که 2 تا جا لیوانی بزرگ داره و همونطور که می بینین، داخل این ماشین سقف هارد تاپ Hard top هم دارین.
خب حالا یه نگاه بندازیم به صندلی های عقب این ماشین. صندلی های عقب طراحی مشابه صندلی های جلو داره. همون تودوزی و همون روکش چرمی.
تمام جیپ های رَنگلِر در تمام مدل هاشون روکش صندلی برجسته برای نگه داشتن مسافرها روی صندلی دارن. 2 تا جالیوانی کوچیک توی کف و کنترل دمای قسمت عقب که روی قسمت پشت کنسول تعبیه شده. این ماشین بزرگترین فضای داخلی رو نداره اما برای یه آدم 180 سانتی متری مثل من فشار زیادی در بین زانوها و صندلی جلو وجود داره. من خودم جیپ رو تا اینجا روندم و صندلی جلو رو برای سایز خودم تنظیم کردم و این نشون میده که مسافرهایی که با خودتون توی سفر دارین حسابی جا و فضای اختصاصی دارن.
سیستم پخش هوای این ماشین هم جالبه. 2 تا بلندگو اینجا نصب شده تا کیفیت صدا رو وقتی که شما خواستین سقف ماشین رو باز کنین، براتون تضمین کنه.
خب همه ی چیزها رو درباره ی جیپ رَنگلِر 2015 و مدل مخصوص هفتاد و پنجمین سالگرد و مدل تابستونی براتون گفتم. این جیپ واقعا قشنگه. من عاشق این مدلم و این ماشین کاملا یه سر و گردن از بقیه ی ماشین های این مدل بالاتره و همونطور که من عاشق این ماشین شدم امیدوارم شما هم دوستش داشته باشین.
یه چیز دیگه این که یادآوری میکنم اینه که تمام قسمت هایی که کمپانی راکی ریج توی این ماشین گذاشته، دارای خدمات پس از فروش هستن. شما به مدت 3 سال یا 75 هزارکیلومتر خدمات پس از فروش در قبال قطعات تولید شده در این کارخونه دارین.
5 سال و یا 130 هزار کیلومتر ضمانت جعبه دنده دارین و همه ی تجهیزاتی که راکی ریج روی این ماشین نصب کرده 3 سال ضمانت دارن.
 

مشخصات فنی

Jeep Wrangler 2016
دستی - شش دنده
3600
جلو - V شکل
6
24
285
353
4,173
1,872
1,842
1,706
P225/75R16
P225/75R16
N/A
N/A
12.8
5,870 kg/year
ABS
2
چرمی - برقی
N/A
برقی
N/A
LED
Electronic Stability Control (ESC) And Roll Stability Control... ABS Traction Control Side Impact Beams Dual Stage Driver And Passenger Front Airbags Airbag Occupancy Sensor Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc: Height...